0 oy
339 göst.
Aile kategorisinde (226 puan) tarafından
Gelin yapar gelin eder tek gelinsin bilmem ne ayağına herşeyi bizden bekliolar ama sonuç kızıyla oğlu aynı gibi davranış doğrumu yani bu şimdi ? Hangi akıl mantık buna doğru diyecek çok merak ediyorum 

7 Cevaplar

+1 oy
(162 puan) tarafından
Bizdede aynı sen gelinsin herşeyi yapacan edecem ama kzii olunca kzimmm. Senin bütan agriyo yapmaa 
(226 puan) tarafından
Gorumceler iş olunca gelin yapsın gelin etsin ama mal mülk olunca bizde varız :) aynıyız oldu canim hakmi şimdi bu ben helal etmiyorum böyle hakkı çünkü hak değil yaşlanınca da gelin baksın hasta olunca da gelin baksın birşey lazım olunca gelin oğlu alsın ? Nasıl oluyor anlamıyorum cidden nasıl siniyor bu insanların içine biseyler
(162 puan) tarafından
Boşver canım takma benim gorumceler uzakta uzaktan konuşurlar geldiğinde bizde yaparız bizde gelin tek görülmez falan ama buraya geldiklerinde ellerini bişey surmezler hep hzimet bekelrler yapmadığı da lafalrino sokarlar arada yaptıklarında sanki bütün evi yapmışlar gibi konuşurlar o yzuden ben hiç takmiyom
(226 puan) tarafından
Takmamk mümkün olsa keşke canim
(162 puan) tarafından
Orasida öyle ama iste
(226 puan) tarafından
Su gorumceler yok olsa keşke çevremden ama aşırı tez olması dileğiyle o fesat suratlarına bakarken iğreniyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Başlığını değiştir kapatırlar 
(226 puan) tarafından
Tmm degistridum
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Başlığı düzelt.   
(226 puan) tarafından
Değiştim
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Yani bunlar kadının görevi değil sonuçta.eşine de yapmak zorunda değil.peygamberimiz diyor bunlar kadının ikramıdır.yani bu ne demek ister yapar ister yapmaz.ama karşı da ki de ego için yaptirmayacak.bana bi iki yaptılar zaten çok zararları oldu bana ona rağmen 4 4 Luk olmamı beklediler.he evime geldiler yaptım eyvallah ama onlara gidince de bir kere kayınbaba gelin şunu getirsin yiyelim bunu yapsın görelim deyip durdu gözüme baka baka.yerimden bile kalkmadim.cunku hasta halimle mecbur bıraktılar keyifleri için onlara gitmeye.sonra da bı daha demedi zaten ben de yapmadım 
(226 puan) tarafından
Hayır demek istediğim yapiosada bı insan sende ona birşeyler yapacaksinki o gelinde banada değer veriyorlar desin yani evladın yapmadığını gelinden bekliosan yapacaksın
0 oy
(479 puan) tarafından
Aynı valla bizde de ayrıca Kürtlerde o düşünce çok var ben Kürt’üm hepsi aynı beni. Eşim tek oğlan üç kız kardeşi var vallahide hizmetçi gibiyim kızşar yet içer tozarlar bütün herşey benim başıma kalır evim alt üst ama sabah akşam oradayım demin bile temizlik yaptım geldim 6 aylık hamileyim bide 3 yaşında bir kızım var kimse acımıyor kimseye 
(479 puan) tarafından
Yok bacım benim kaynana öyle değil ailesi kaynanam ev vs vermiş kaynanam da kızlarına verir ama zaten 3 daire var herbirine bir tane verir hiçbir şey kalmaz vizede eşim saf gözü yoktur asla birşeyde
(226 puan) tarafından
Benimki de aynı kaynanama zerre vermemişler onca maldan ama kızlarına aynı verme pesindeler yazıklar olsun ne deyim son bir şey kaldı ondada aynı yaparsalar kızları koşsun herseyine benden bu kadar
(479 puan) tarafından
Yazık valla benim 3 görümcem var kayınpedrim ortancayı sever bizde gerçi aynı o biraz iyi diğerleri çok fena
(316 puan) tarafından
Her Kürt bir değil bende kürdüm ama ben yengem hamile diye 6 ay elini sıcak sudan soğuk suya koymadım ha o nankör çıktı orası başka ama bu birazda vicdan meselesi ve eğer aynı evde yaşıyorsan anne baba buna çok iyi bir yol çizmeli gelini kızından ayırmamalı benim annem ve babam her zaman öyle yapardı  yarın öbür gün birbirinizin yüzüne isteyerek bakın bu eve geldiğinizde değeriniz olsun derdi bize herkes yerini bilirdi o evde ,onun için sorun çıkmazdı ama kimisi bunu başaramıyor işte .
(7,030 puan) tarafından
Asla katılmıyorum bizim gelin hamile kadı annem ona yemek bile yaptırmadı hep kendi yapıp yedirdi ki annem kızlarından bile iş beklemez eşim taraf Karadenizli kaynanam hamile halimle demediğini bırakmadı yiyip içip yaşıyormuşum oğlunun parasını yiyormuşum benim ailemle aralarında dağlar kadar fark var.
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Emir kipiyle konuşunca bende çok sinir oluyorum valla ne kadar yapasim olsa da o emir kipini duydumu içten içe sinirlerim tepeme çıkıyo sanki gelin değil hizmetçi almışlar eskilerden ne gördülerse bizden de onu bekliyorlar bilmiyorlar ki devir değişti 
(226 puan) tarafından
Aynen ne konuştuklarını biliolar kaynana olsun gorumceler olsun öyle fesatlarki o fesatligi öyle derin hissediyorum ki içten içe bende fesat oldum
0 oy
(7,030 puan) tarafından
İşte böyle dedikleri için bir aydır konuşmuyorum da yapmıyorum da.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 310 göst.
26 Mart 2024 Aile kategorisinde muhendisbirana (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 308 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde muhendisbirana (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 361 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Anonim (313 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 338 göst.