0 oy
199 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,366 puan) tarafından
Bayanlar bugün yemek yaparken plastik kaptan sarımsak çıkaracaktım dondurucuya atmıştım çünkü kabı elime aldım diğer elimle de her zamanki yaptığım şey yani bıçağı aldım bıçakla sarımsağı biraz keseyim derken çünkü blende Edip koymuştum. çok güç uygulanmışım O şekilde hem kabı deldi hem de kabın altında parmağım varmış Bu parmağı kesti bana göre derin ama eşime göre çok da abartılı olacak bir şey yok yani Kanadı epey ben de kendimden geçtim bir şekil olduğumu görünce başta bakmadım da ayaklarım havaya kaldırdık falan kendime gelince çeşmeye gidip elimi yıkamaya çalıştı eşim o yıkarken biraz bakar gibi oldum bakınca olanlar oldu bayılmışım kolonya ile falan beni kendime getirmeye çalıştı. Biryanda iki çocuk da ağlıyor diyor ki ben olmasam ne olacak iki bebek var çok dayanıksızsın falan diye Ne yapayım elimde olan bir şey değil ki herhalde O olmazsa elime direkt peçeteyi bastırırdım hiç onu açmazdım bile o gelene kadar bakmamaya çalışırdım hemen havaya ayaklarımı kaldırırdım falan o zaman da duruma göre hareket ederdim sizde de bu şekilde oldu mu hiç yaşadınız mı böyle bir durum.

Ki ben doktor altta muayene ettiğimde bile kendinden geçemez insanım. Eşim ilk defa böyle bir şey yaşayınca evde garibine gitti

19 Cevaplar

+1 oy
(1,837 puan) tarafından
Öncelikle geçmiş olsun. Böyle şeyler yaşamadım daha önce. Eşiniz biraz haklı. Evlat yetiştiriyoruz ve illaki ufak da büyük de kazalar olabiliyor. Eşiniz evde yokken çocuğunuzun başına (Allah korusun) bir iş gelse o zaman bayilsaniz sonuç çok daha kötü olabilir. Bence bu konuda destek alabilirsiniz 
(1,366 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım evet psikolojide sanırım ona göre harekete geçer bugün yanımda eşim vardı sanırım o yüzden ile öyle oldu
(1,837 puan) tarafından
Siz ne kadar dayanıklı olursanız çocuklarınız da o kadar güvenli hisseder kendini
-Reklam-
0 oy
(7,347 puan) tarafından
sorun yaşamıyom bakarım kana 
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Kendimde hiç yaşamadım parmağımı blendera kaptırdım o halde bile yaşamadım. Ama babam bileğini kesmişti kan felan da yoktu  hastaneye beraber gittik dikilirken düşüp bayılacaktım neredeyse dışarı çıkıp arabaya geçtim 
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Eşim öyle. Kan görünce bayılıyor, özellikle kendi kanı olunca. Bayılıyor ayılıp görünce twkrar bayılıyor. O baygınken sarmamız gerekiyor yarayı. Ama kurban keserken hiçbişey olmuyor, ****** kano tutmuyor mesela
(1,366 puan) tarafından
Ben de eşime onu diyorum bazen erkekler bile bunu yaşayabiliyor diye de iyi bir şey değil tabii orası ayrı alışırım inşallah
(1,736 puan) tarafından
İnşallah. Bi kere evde elimi kestim, oğlum daha yeni yeni yürüyor,misafieim var. Misafire belli etmeden banyoya koştum, eşimi pansuman malzemelerini getir dedm, getirdi bayıldı. Allah ım o an kızsam mı üzülsem mi bilemedim. Kendi derdimi bırakıp ona baktık,
(1,366 puan) tarafından
Hadi ya Allah'ım vallahi insan o an ne yapacağını şaşırır acıyı da unutur herhalde
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Kana bakarken bayılma değilde kan gördüğüm gün et tavuk tuketemiyorum midem kalkiyor 
(1,366 puan) tarafından
İlginç ma o bayılmaktan iyidir tabii
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Geçmiş olsun bayılmak kadar olmasa da bende kan görmeye dayanamıyorum adet olunca bile bakamıyorum tahlil yaparken bakamıyorum 
(1,366 puan) tarafından
Yok canım ben onlara bakıyorum da işte acıyla birlikte herhalde nasıl bir psikolojisi ise
0 oy
(1,101 puan) tarafından

Kız benim ameliyathanenin çine girmişliğim var o ortamı görsen aylarca kendne gelemezsin beni içeri alan abide 

İyi dayanıklısın senden öncekiler uyandırma odasında kendine gelemiyolar dediydi :D

(1,366 puan) tarafından
Doğumdan mı bahsediyorsun canım ben de sezeryanla doğum yaptığımda ameliyathanenin içini dışını her yerini gördüm de uyanıktım ama sakinleştirici ile ayakta duruyordum yani sakinleştiriciye bile gerek duymayanlar oluyor tabii
(1,101 puan) tarafından
Yok kuzum bebeğim bir süre hastanede yattı katater takılması gerekti işlem sonunda sakinleşsin diye beni yanına aldılar uyandırma odasına
(1,366 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım ya nasıl şimdi bebeğin iyi mi
(1,101 puan) tarafından
Çok şükür iyi şimdilik ama tedavi kontroller devam
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Okurken bile içim bi şekil oldu kanın  kokusu burnuma geldi vaveyliiii 
(1,366 puan) tarafından
Güldüm valla buna ☺️
(4,426 puan) tarafından
"))) .......
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım bende eskiden öyleydim dayanamıyordum ama zamanla kendime geldim eskisi gibi değilim çok şükür 
(1,366 puan) tarafından
Darısı bana İnşallah bir şeyleri yaşayarak öğrenmek gerekiyor demek ki
0 oy
(2,226 puan) tarafından
İçim gider benimde bi hoş olur
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Aynı senin gibiyim ama sadece kendi kanımda mesela oğlumun burnu kanadı yine başım falan döndü ama kendiminki kadar olmadı ona bakabiliyorum 
(1,366 puan) tarafından
Aynen ya ben de mesela eşimin eli kesildiğinde çok kötü olmadım ama kendi kanım olduğunda ne oluyorsa şarteller atıyor
0 oy
(881 puan) tarafından
Aynı ben aayynı kana bakamam yaraya bakamam küçükken yengemle iğne vurdurmaya acil servise gitmiştik orda küçük bi bebeğin kafasına kalem girmiş acile getirmişler bende bakmış bulundum sonra kafam uyuşmaya başladı midem bi hoş oldu yüzüm karıncalanmaya başladı ve ardından gözlerim karardı yengeme bana bisey oluyor diyorum ama beni duymuyordu bu benim sezeryan ameliyatima kadar her zaman oldu sezeryandan sonra astım korkuyu her kan verişimde her iğne vurdurusumda bayılırdım şimdi geçti şükür çok zor bir durum ya biliyorum kuzum seninki korkuyla da olmuş olabilir önceden böyle bisey yaşamadıysan ilk olduysa 
(1,366 puan) tarafından
Ya önceden bu şekilde yaşamamıştım yoksa dediğin gibi sezeryan ameliyatı oldu bir sürü kan aldılar hamilelik aşamasında O rutin olmuştu onlara alışmıştım Ama bu ilki olunca korku biraz da ağrısıyla karışınca ortaya böyle bir şey çıktı ama buna da alışmak gerekiyor.
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Kan tutanı duydum canım demekki sende oylesin. Ama alışman lazım. Allah korusun cocuk dusup kanı akabilir kendini miayıltcan cocugu hastahaneye mi götürcen. Alısamam deme bende mezarlıga giremezdim işim geregi ceset gördüm kac defa. Elledim. 
(10,775 puan) tarafından
Aynen bacım cok gecmiş olsun ayrıyeten. Nur ablacım ben özel güvenlik olarak calıstım mesleğim o.ben hastahanede calıayordum. Ceset teslim ve teshisteydim
(1,366 puan) tarafından
Senin de işin zormuş gerçekten Allah kolaylık versin
(811 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım tekrar çalışmaya başladın mı annen bakıyor mu çocuklara ne yaptın bayadir soramiyorumda aklımdasın duamdasin abla
(10,775 puan) tarafından
Yok ablacım bir cok yere basvurdum geri donuş bile yok. Bende bosduracagıma gündelige gidiyorum
(811 puan) tarafından
Rabb'im hayırlısıyla yolunu açık etsin Aminn ❣️
0 oy
(7,579 puan) tarafından
Geçmiş olsun merak ettim adet olurken ne yapıyorsunuz 
(1,366 puan) tarafından
Kız adet kanı benim arkadaşım gibi oldu ona alışmışım demek ki bilmiyorum hiçbir şey olmuyor o  onda. Kesik ağrısı başka oluyor demek ki biraz da psikolojik işte
0 oy
(364 puan) tarafından

Geçmiş olsun canım. Bende bayılma olmuyor ama kan görünce veya öyle kesik yara vs şeyler görünce yada kan verdiğimde falan kulaklarım çınlıyor ensem terler sapsarı olurum kollarım ağırlasir resmen midem yanar. Bide kendi vücudumda da olsa başkasının vücududa olsa eli kolu ayağı falan ordaki damarları görünce bile kan gelir aklıma içim kötü olur bakamam öyle değişik biriyim :)

(1,366 puan) tarafından
Vallahi çok kötü bir durum öylesi de böylesi de ya dirençli olmak lazım böyle şeylerde
0 oy
(3,562 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ama şeyy denizden babam çıksa otopsisini yaparım ben. Midem de yok, korkum da, fobim de. Hislerim uyuşuk, tepkisiz ve soğukkanlıyım. 
(1,366 puan) tarafından
Vışşşş oda iyiymiş ayy allahım
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Bı kerede benim başıma geldi  yaz ayında hediyelik eşya satıyorum2 havada baya bı sıcaktı birde tür gelecek diye patron erken actirmisti sabahtan neyse o gün hava karardı ben felaket bı şekilde kustum acile getirdiler beni ayakta da duramiyordum cunki neyse bana serum bağladılar serum bitti baktım gelen giden yon kolumdan borunun içine kan gidiyor kalktım ayağa doktorların olduğu yere giderken kolumdan hortumu çıktı oluk oluk kan aktı doktorun yani gifene kadar gittim bunu çıkarın bitti dedim beni oturttular bayılmışım sonra ayildim doktor diyor ki seni kan tutuyor heralde bayıldın kanı görünce yooo dedim kan tutsa kurban kesilirkende bayılırdım bı yerim kesilincede bayılırdım dedim doktor koridorfaki kanları görmedi ondan öyle dedi heralde
(1,366 puan) tarafından
öylelikle geçmiş olsun canım ya Allah çok kötü bir şey Allah kimsenin başına vermesin ufak gibi görünüyor ama şimdi bile çok fena sızlıyor bükemiyorum serçe parmağı
0 oy
(7,912 puan) tarafından
Bende kan görünce kalbim çok hızlı carpiyo hele yara görsem kalbim patlayack gibi oluyo nabzın yükseliyor asla ben bakamam öyle kana fln geçmiş olsun cnm 
(1,366 puan) tarafından
Sağ ol canım benim de tam tersi nabzım düşüyor direkt gözlerim kararıyor
0 oy
(913 puan) tarafından
Bende normalde asla etkilenmem bi kez elimi kestim başparmağımi tırnağın kenarından ve tırnağa dayandı bıçak o sürtme sesinden bı basım döndü bayilacaktim annem vardi o tuttu tansiyonum düşmüş olabiliyor bazen canım yapacak bişey yok 
(1,366 puan) tarafından
Aynen öyle canım vallahi inşallah bir daha tekrarlanmaz ve de böyle şeyleri alışırım inşallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 301 göst.
1 Şubat 2023 Aile kategorisinde Zeyli (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 84 göst.
1 Şubat 2023 Aile kategorisinde Zeyli (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 527 göst.
3 Mart 2024 Aile kategorisinde Nur343746 (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 293 göst.