0 oy
472 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (61 puan) tarafından
Hanımlar her zaman yapılı birisiydim özellikle üst beden(göğüs) olarak fakat doğumdan sonra iyice arttı. Şu an 173 boyunda ve ne yazık ki 106 kiloyum. İki haftadır sadece 1 kilo vermişim önceden pat pat verirdim. Acaba regl öncesi diye olabilir mi? Bir de şöyle 20 kg veren falan varsa bana azcik motivasyon konuşması yapsa olur mu psikolojim bozuldu çünkü artık dışarı çıkmak bile istemiyorum. Arkadaşlarimla buluşmak ne bileyim eşimle gezmek bile istemiyorum. Sanıyorum ki herkes şey diyodur aaaa eşine bak nasıl uzun ve fit karısına bak şişman vs bilmiyorum o kadar ozguvenim yıkıldı ki artık 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Verirsin kız merak etme ☺️ ben tamı tamına 18 kilo verdim ❤️
(61 puan) tarafından
Kaçtan kaça düştünüz ve ne kadar sürede anlatir misiniz biraz
tarafından
78den 60 düştüm cnm ☺️ yaklaşık 1 ay içinde verdim
-Reklam-
0 oy
(96 puan) tarafından
Hepmizin tek sorunu 

Ama sen mutlaka tahlil yaptir ilk baş şekerine tansiyona değerlerine bı baksınlar ondan sonra diyetisyenle birlikte bı yola gir daha rahat edersin aç kalmazsın hem boylelikle
(61 puan) tarafından
Tahlillerin hepsi normal geçen hafta kan vermiştim öylesine. Diyetisyen olmaz yapamıyorum yapım gereği böyle kural vs olunca hiç yapamıyorum sanki kendim daha iyi uyum sağlıyorum az yeme olayına :)
0 oy
(197 puan) tarafından
Sabahları aç karınla ılık su iç çok işe yaradi bnde nisanliyken 90 kiloydum ılık su ile birde yatmadan önce yoğurt pulbiber limon kürü yiyordum tabi yememide kismistim biraz 72 kiloya düştüm boyumda 172
(61 puan) tarafından
Ne kadar sürede verdiniz peki bir de yemeden kısmak derken ne kadar mesela ve spor da yaptınız mı biraz anlatsaniz olur mu :)
(197 puan) tarafından
Mesela canım öyle hamur işi ve tatlıyı arada bir yiyodum sofradan kendimi doyurmadan kalkardim spor yapmadim hiç valla ev işi yetti köyde oturuyoduk buranın işi bitmez;))
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Ben hamilelikte 130dan 92ye düştüm doğumdan sonra bir ailevi sorunlardan 116 ye çıktım. Baktım gece yemelerim durmuyor iki ekmek yesm doymuyorm önüne geçmek için öncelikle geceleri yogurtu pulladım limonladım öyle kabaran iştahım gitti. Nisandan bu yana 95e tekrar indim. Ama eşimin yanına yakışmıyorum gibi cümleler ile kendi motivasyonunu düşürme , herşeyden önce sen değerlisin iştahımın öğle araları türk kahvesi sade içerek kapattım. Gece yemelerini acil bırak kendine bunu yapma.
(2,545 puan) tarafından
Reglda daha hızlı kilo kaybı oluyor. Bol su tüket yürüyüşlere de başla canısı ben hep o şekilde verdim. Birde türk kahveside iç o da yağ yakıyor açlığıda bastırıyor. Annemde kilolarını kahve sayesinde iştahını kapattı o da inanılmaz bir şekilde benimle devam ediyor. Ama en önemlisi ağrıları dindirmek. ben uyurken kollarım backlarım hep ağrırdı onlar durdu. Annemin beli ağrıyordu bir senedir o durdu
(61 puan) tarafından
Yarından itibaren Türk kahvesini de hayatıma alıyorum ve her içtiğimde aklıma seni getirip dua ediyorum Seyda :) Çok teşekkür ederim.
(2,545 puan) tarafından
Ne demek canım benimm :)) benimde işte tek sorunum duygusal boşlukta biz yemeğe veren cinslerdeniz özellikle geceleri. Bunun formulunu de kahvede buldum. Canımmı sıkkın yap kahve iç su iç yanında mide şişiyor. :)) Ama bomba gibi olcazz süpersiiinnn bu şekilde devammm :))
(61 puan) tarafından
Hadi bakalım inşallah 3 ay sonra bu postun altına sana yazıcam :))
(2,545 puan) tarafından
Tamam canısı o zaman bende bakarım :))
0 oy
tarafından
Eskiden hemen verip şimdi verememenizin nedeni muhtemelen düşmüş bazal metabolizma hızınız. Sık sık düşük kalorili diyetler yaptıysanız bu hızı fazlasıyla düşürmüşsünüzüdr
(61 puan) tarafından
Tabi bazen tavuk, balık ya da kırmızı et türü de oluyor duruma göre yani
tarafından
Öğlen yemeğini atlıyorsun bu hiç iyi değil. Orada da bir miktar protein ve sağlıklı karbonhidrat alman lazım. (Tam buğday makarna ya da bulgur pilavı gibi) gün içinde neredeyse hiç protein öğünün yok. Akşam protein yemediğin için acıkıyorsun. Ayrıca öğlen yemek yemiyorsun ama meyve tüketip, şeker alıp o kaloriyi yine dolduruyorsun. Meyveyi tamamen kes. Kahvaltı ve öğlen arasına bir fincan yeşil çay ve biraz çiğ badem ara öğünü koy. Sebzeyi öğlen yemeğinde ye. susuz olsun. Yanına 3 dilim tam buğday ekmeği ya da 4 kaşık bulgur koy. Akşam öğünün mutlaka protein olsun. Et ağırlıklı yani. Tavuk olur, kırmızı et olur balık olur. Bu yemeklerin hiçbirini kızartarak pişirme. Hep fırınla. Sebze yemeklerinin içine 3 kaşık zeytin yağından daha fazla yağ koyma. Akşam 7 den sonra da yemek yok :)
(61 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Harikasınız ya. Mutlaka dediklerinizi uygulayacağım. Allah razı olsun sizden. Yanlış anlamayın diyetisyen misiniz acaba :)
tarafından
Diyetisyen değilim ama sağlık çalışanının :) içiniz rahat olsun bu dediklerinde size zarar verecek hiçbir şey yok. Anlattıklarım sağlıklı beslenmenin en temel adımları. (Diyetisyen arkadaşlarımdan kaptım bi kaç tüyo) :) tahminen bu listeyi yürüyüşle de desteklerseniz, başlarda ayda 3-4 kilo gibi yağ kayıplarınız olur :)
(61 puan) tarafından
Cooook teşekkür ederim. Çok sağolun. Hepsi aklımda denicem mutlaka :)
0 oy
(65 puan) tarafından
Bence bu kadar takma kafana. Bende hamileyken 25 kilo aldim. Ve ilk 4 ay 18 kilo aldim. 6 ilac kullandim ve ilaclarin ilk 4 ay kilo aldirdigini düşünüyorum. Dogumdan sonra sadece 10 kilom gitti. Ve kalan 15 kilomu vermem 3 yilimi aldi. Ne yaparsam yapiyim veremedim kilo. Bence her kadinin vücudunun bildigi ve o dogum kilosunu atmasi gereken zaman var. Benim 3 yilimi aldi hala daha doğum öncesi kilomda degilim mesela. Saglikli beslen gerekirse diyetisyene git gunluk olabildgnce aktif olup ayakta olmaya calis gidiyo kilolar emin ol ki. 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Jiyan bende 87 kiloyum ve boyum 160 20 kilo fazlam var 1 haftadır van a geldim burda çok çalışıyorum inan akşama kadar pestilm  cikiyo heralde burazda kilo verdim odemim gitti çünkü eteklerim kayiyo sen ayda 1 tartil ve diyete devam et inatçı ol moralini bozma sakın ayda 3 5 deme  1 kilo  bile verdiysen bu sana motivasyon versin yavaş yavaş verilen kilolar geri alınmaz bunu unutma ve sakin kendini eve kapatma bu yılların bir daha geri gelmicek  unutma
(61 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Güzel bir motivasyon konuşması oldu. :) Allah razı olsun
0 oy
(5,240 puan) tarafından
İlk doğuma 105 le girdimboy olduğu için göstermiyodu 35 kilo verdim sonra ikinciye hamile kaldığımı öğrendim onada 95 le girdim 4 ay oldu şimdi 80 kiloyum ve diyet yapiyorum öncelikle sosyal medya kullanıyorsan ordan iyi bir diyetisyen bul derim kendin diyet uygulama zor olur 
0 oy
tarafından

Diyetisyenle olmazsa zor canm

20 kilo dile kolay mi

Diyetisynle birlkte rahat rahat verirsn

Kilo sağlik açisndan zararli

Goruntu açisndan zararli 

Ne giysenn yakiştrmzsn özellkle coğu kiyafette siğmazsn

Kaynvaldm 110 kilo ne terlik ne duzgun bi elbise bulamyo kendine

Ki boyu da baya uzun

(61 puan) tarafından
Evet gerçekten haklısınız
0 oy
(1,288 puan) tarafından
Kesinlikle su iç günde 4 litre iç  bak nasil zayifliuorsun bende veremiyordum tahliller normal çıktı yemek yemedigim halde veremedim sonra şu içmeye başladım en az 3 litre  içinde bir limon sıkıp iç ve 5 ten sonra asla bisey yeme 
(61 puan) tarafından
Günde 5 6 litre su içen biriyim ben :) Bakalım umarım zamanla gider
(1,288 puan) tarafından
Valla suyun bana çok faydası oldu limon sıkıyor musun cnm
(61 puan) tarafından
Yok hayır onu da deneyeyim bi
0 oy
tarafından
kilo durunca bırakma asla. ben tam bir buçuk ay ayni kiloda kaldım diyet yapmama rağmen. o kilodan düşünce de hızlıca göğüsüm küçüldü, ayak parmaklarım bile inceldi. basenden popodan da gitti.

yani vaz geçme. o kilon gidince fark edeceksin nasıl tüm bedeninden kilo gitdiğini.

2beden küçük sütyene geçtim hızlıca
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Bak bı çikolata gördün hemen onu yeme yemezsen bişey kaybetmezsin ama yerden sana zarar bilirsin öncelikle beyninde bitirip hırs yapmalısın bu süre zarfında asla insanların ısrarına yenik düşme birini kabul edince devamı geliyor benim kilo vermede uyguladigim her zaman ise yaradı ekmek pilav makarna yeme yersende 3 kaşık tadımlık günde 2 iki beslen sabah ben 2 yumurta salata domates 3 ceviz zaytin orynir yerim 6'dan önce yemek yiyorum sulu yemek yanında yoğurt salata

Tavuk balık bunların yanında salata ve erken yemek iyi kilo verdirir ve spor yurus ne olursa artik
0 oy
(1,813 puan) tarafından
Zararı olur mu bilmiyorum aktarlardan acı çehre çayı al sabah kahvaltıdan sonra iç. kısa sürede 6 kilo verdim onunla doğumdan sonra tekrar icicem. 

Su şişesi her zaman yanında olsun içine bir iki tane çubuk tarçın at bittik sıra iç. 

Korse tayt al yürüyüş yapamasan bile temizlik yaptığın süre de üzerinde olsun.

Ya da diyetisyene git direkt. İnşallah istediğin kiloya gelirsin 
(61 puan) tarafından
Acı çehreyi denemiştim ama afedersiniz inanılmaz ishal yapmıştı enerjimi yiyip bitirdi o yüzden bir daha tövbe ettim :)
(1,813 puan) tarafından
Ben de suyla dengeliyordum valla çok su içiyordum iki güne bir içiyordum
0 oy
tarafından
Ben kilo vereceğim zamanlar napıyordum biliyor musun günde üç kupa yeşil çay öğle ve akşam yemeğinin yanında salatalık limonlu bol pul biberli yoğurt hem ekmek hem cacık niyetine bir de 30 mekik 30 kelebek hareketi. Dal gibi olursun:)
0 oy
tarafından
Kuşum zayıflamanın tek yolu boğazını tutmak zor evet ama başka türlü zayiflayamazdn
0 oy
(734 puan) tarafından
Benim ablam doğumdan sonra diyet ve sporla 6 ayda tam 30 kilo verdi istersen başarırsın canım ben 2 ayda 7 kilo verdim azim lazım gerisi çok kolay Allah'ın izniyle 
0 oy
tarafından
Önce sakin olmalisin. Regl donemi vücut ödem yapar. Ayrica kan tahlili ver d vitamini eksikliginde de kilo veremezsin. 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
170 boy 96 kiloydum evet bende aynı sorunları yaşadım hatta burdakiler dalga geçmişti benle yüzüm çok şiş ti üçüncü doğumumu yaptım yüzümle bile dalga geçtiler burdakiler bide gerçek hayatta düşün neler dediler neler ilk başlarda bir kilo bile vermek o kadar zordu ki mart ayında diyete başladım ve su an çok şükür ki sadece 78 kilo olabildim iki ayda 
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Günlük aldgin kalorinin altında yemeliisin oda zaten haftalık bir kilo kaybı yapar ne güzel devam edebilirsin hem birden zayipfslayip vücudun bozulmaz
0 oy
(7,530 puan) tarafından
Helede eşin fit se kesin vermelisin kilo insanı yaşlıda gösteriyor zaten önlem almazsan üstüne dahada alır eşinin yanında ablası gibi görünürsün silkelen kendine gel bence biran evvel.

İlgili sorular

+1 oy
18 cevap 547 göst.
19 Aralık 2021 Aile kategorisinde Annelerrr (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
0 oy
5 cevap 358 göst.
24 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 600 göst.

377,263 soru

11,289,890 cevap

34,702 kullanıcı

...