0 oy
435 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Allah var ikisinide pek sevmem ama haklarını da yiyemem ikiside bizim mutluluğumuz için ugarsirlar. Biz ev alırken kayınbabami bana yaptığı 162 gram bileziği verdik üstüne biz çok borca girmeyelim diye kayınbaba kendi üstüne 100 bin çekti borcunu o ödüyor üstüne benim eşimin çektiği 40 binide biz rahat geçinelim diye tarlasından çıkan ekinleri satıp 35 binini o kapattı. Bizden asla bir beklentileri yok aksine her eksiğimizi alırlar geçen geldiğinde yemek yaparken mutfağa girdi kayınbaba boş yağ bidonunu gördü ben bir dolaşıp geleyim dedi gelirken 1 bidon yağ altmışta gelmiş. Ama bunu her çocuğuna yapar Ben burda yazılanları okuyunca şok oluyorum bunlar nasil anne baba neden çocuğunun işini zorlastirmaktan zevk alıyorlar. Neden yani çocukları mutsuz olunca hoşlarına mi gidiyor. Burda yazılanları okuyunca ben halime şükrediyorum. Allah size sabır versin 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimde kayinvaldem ameliyat oldugumda evinden kırık bayat ekmekleri getirmiş dolabım bomboştu ve ameliyat li halimle laf soktu sürekli ben ona yanımda durda demedim bardak istedim vermedi bana sende hala seni böyle düşünen kişileri sevmiyomusun :((
(1,462 puan) tarafından
Cnm verdiklerinden oyleler. Diyorsun herkese aynı. Tüm çocuklarına yapıyorlar. Tüm çocuklarına para yardımı yaptıkları içinde herşeyi kontrol etmeye çalışıyorlar. Çünkü hala evin çocukları gibi onlardan para aliyorusnuz diye görüyorlar.onlar
tarafından
Cocugun mamasi kalmamişti annemlere bez falan aldirmistim kaynanama dedim bi paket mama alirmisin bi iki yapimlik kaldi  evde para kalmadi anne die ben bankadaki paramj kimse icin bozamam muhallebi yedir annenden iste dedi ve o gün benim için bittiler.
(1,462 puan) tarafından
Ama yukarda anlattiklarinla çelişiyor bu dediklerin. Hani para su bu acayip yardım ediyorlardı. Anlamadım bn hic
tarafından
Kiz ben soru sahibi degilim :D
(1,462 puan) tarafından
Ahahahah bnm kafa gitti pardon
-Reklam-
0 oy
(173 puan) tarafından
Benimkiler asla öyle değil. Eşim askere gitti maaş almamıştı evde bebekle tek kaldım aynı mahallede olduğumuz halde bir ihtiyacın var mı demediler. Ki durumları çok çok iyi. Eşim gittiğinde ben de bin lira vardı tam. Bebeğin bezi maması bitmişti. İnan onları alınca elimde para kalmadı. Ne fatura ödeyebildim ne eve market alabildim. Allahım bu günler geçecek dedim sabrettim. Şimdi eşim maaşa geçti csn ciğer olduk 
tarafından
Eşim askere gidince bende maddi zorluk yaşadım ama benim yüzündendi ben kaynanada kalmayı kabul etmedim baktım sonra olmuyor el mecbur gittim
0 oy
(3,810 puan) tarafından
Kız ne var da halinde şükrediyosun öp de bşına koy maşallah kim kime yapıyor bunu şahsen bizimkiler bizim elimzde olanı da almak derdinde :D
tarafından
Çok fazla karışırlar sadece evime çocuğuma tek sorun o ve gorumcelerimin biri ile anlasamam
(3,810 puan) tarafından
Hee demekki seninkiler de verdiklerinin acısını böyle çıkarıyorlar benimkiler de hiç karışamaz hiç hakları yok çünkü ne evimde ne arabam da ne düğünüm de
0 oy
(3,009 puan) tarafından
Valla benimkiler de öyle bizden 1 kurus almazlar aynı evde kalıyoruz mesela kaynanam geçen eşime döner almasını söyledi eve gelirken eve gelince o döner parasıni bile verdi 
tarafından
Yanı olması gereken o zaten burda yazılanları okuyunca nutkum tutuluyor bende anneyim nasil kıyayım yavruma
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Benimkiler de iyi çok şükür benim kaynamam kayinpederim ben gitsemde gidemesemde eşimle bana bı sürü malzeme yolar buraaya gleselee kayın bederim gider mutfak alışverişi yapar bana para varir bı kötülüklerini görmedim ama şuda var benim eşim de onları asla ihmal etmiyor biz gittimizde de ben onlara yada eve başks şeyler alıyorum  geçen eşim gidip glemisti kaynansm bı sürü malzeme yollamış kayinpederim ben seviyor diye cerez filan almış ama çok az birşey de değil kayinim bacesinden kiraz toplayip koymuş vs başka bı sürü şey her ana boyleler bende diyorum biz alabiliyoruz  yapmasınlar diye yinede yollarlar aslında bazı şeyler kkarsilikli işte 
tarafından
Aynen öyle allah razı olsun
0 oy
(5,378 puan) tarafından
Vala iyi şanslıymışsın maşallah deyim bizimkiler hali vakti yerinde ama çok cimriler 
0 oy
tarafından
Allah huzurunu daim etsin canım 
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Valla bizimkine ne alsam da evime goturup diğer çocuğuma versem diye düşünüyor. Allah bzomasin agzinizin tadini
0 oy
tarafından
Eee her insan bir mi herkesin hayatı farklı neyine şok oluyorsun anlamıyorum tamam seninki iyi başkasının ki kötü normal şaşırıp şoka girmen çok değişik yani bu postu açıp benimki şöyle böyle diye nispet yapmanda ayrı değişik 
tarafından
Insanın fikri neyse zikri de o olurmuş. Amacım nispet yapmak değil herkes kalbinin ekmeğini yer iyi günler
0 oy
tarafından
Seninkiler çok iyi bence kayinpderin üç tane arabası var bende hamileyim o sıra bunlar in bağı vardı bağa gideceklerdi bizde alışverişe gidiyorduk evde hicbirsey yoktu yiyecek kaynanam olacak şeytan eşimi aradı eşimde alışveriş yapalım geleceğiz dedi beş dakka sonra bı daha aradı ki araba bizim çabuk getirin diye eşim yoldan döndü geldi arabayı bırakıp eve gittik utanmadan yüzümüze baktı 

sonra benim altınlarım vardı düğünde takılan onları sattık araba aldık geldi gitti arabayı benim üstüme yap dedi hem kaynana hhem kayinpder 

sonra doğum yaptım başımda bı gece kaldı hem görümcem olacak şeytan hem kendi etmediği laf kalmadı oğlumu kucağına aldı kaynanam olacak şeytan ay bakın benim mememi istiyor bu çocuk meme versem sütüm gelir dedi hemde üç ay böyle gezdi rabbim iki yakasını bir araya getirmesin 
(473 puan) tarafından
Hala onlarla gorusuyorsan çok sabırlı bir insansın , hele o meme olayında ben olsam kopartir eline verirdim o halimle ,manyak mıdır nedir ..
tarafından
Kime diyom canım
tarafından
Ah canım kıyamet koptu zaten ben oğlumu aldım evi terk edecekken benimle dövüşmeye geldi kayınpederimi de almış yanına yabi adam in hiçbir şeyden haberi yok bana geldi dedi ki kızım senin derdin ne dedi Ben de dedim ki baba karım bana yapmadı eziyeti kalmadı dedim her şeyi anlattım beni temizliğe çağırdığını oğlumu kucağına alıp al ablası dediğini meme versem sütüm gelir dediğini daha aklıma gelmeyen nice şeyi anlattım tabii adam da şok oldu sonra eşime dönüp kaynanam olacak kadın oğlum sen bunu al babasının kapısını at dedi tabii o lafı duyunca benim sinirlerim tepeme çıktı torunuma ben bakarım dedi ben de döndüm dedim ki kendisine sen nerenin ** i oluyon da benim doğurduğuma bakıyorsun dedim tabii biz eşimle kavgalıydık o zaman eşim geldi benden özür diledi annesi baktı daha konuşuyor anne Yeter artık senin yüzünden yuvam yıkılacak dedi şimdi görüşüyor musun dersen haftada bir kere gidiyorum her şey aklımda diyerek gidiyorum Bir bardak çay içip kalkıyorum o da eşimin hatırına ama asla hakkımı helal etmiyorum Rabbim sürüm sürüm süründürsün bir parça ekmeğe muhtaç etsin gözyaşı ekmeği olsun
(473 puan) tarafından
Canım bu neymiş böyle ya bildiğin süpürgeli cadı yani..Hala sayıp gidiyorsun , senin gibi gelini öpsün de başına koysun.
tarafından
Aman canım işte  Allah in huzuruna nasıl çıkacak bilmiyorum asla hakkımı helal etmiyorum ama ne kaynanama ne görümceme
0 oy
(634 puan) tarafından
Çok şükür ikisindende de allh razı olsun beni kızlar gibi görürler hiç biseyimi  eksik etmezler  ben seviyorum ikisinide
0 oy
(7,156 puan) tarafından
Bizimkiler de küçük bir şey alsalar hemen parasını isterler mutsuz olalım diye elinden geleni yaparlar ve gelini hizmetçi olarak görürler.
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Sevmiyorum hatta nefret ediyorum çok kindarlastim onlara karşı sebebleri sağdan bitmez hakkımda helal değil zaten :))
0 oy
(912 puan) tarafından
Valla canım altı gün önce doğum yaptım kaynanam eve iki kere geldi ondanda hateneden neden pijamyal çıktın diyip bağırdı çağırdı gitti o günden sorna görmedim geçen çocuğa duş aldiralim dedim ilk çocuk çağırdık gelmedi ben hastane deyken tek başıma kaldım dün bebegin göbeği düştü gelio alıp gitti evime giturecem bize alisisn sizi sevmesin dedi lohusayim evde yiyecek tek bisey yok biliyor ama yeni dogum yaptın al bir tabak sıcak çorba bile demedi ben onu Allaha havale ettim seninkiler iyi kız kıymetlerini bil ben digumuma bile araba olmasına rağmen minibüsle gittim 
0 oy
tarafından
Bu benim kaynanam kaynatam bu konuda aynilar
0 oy
(888 puan) tarafından
Evet gerçekten şükür edilecek bir şey  çok şanslısınız. 
0 oy
(13,792 puan) tarafından
Böyle kaynanamız kayınbabamız oldu da biz mi sevmedik ben de işte lohusa iken kayinbabam tek kalmıştı yemek yaptım eşimle gönderdim kaynanam iki gün sonra gelince Allah razı olsun oglumdan babasını da pek düşünür yemek yapmış getirmiş dedi:))
(4,700 puan) tarafından
He oğlun yapmış görgüsüz deseydin biz olmasak sizin oglanlari kıçını bile toplayan olmuyacak deseydin
(13,792 puan) tarafından
Annesinin yanında hadi yine iyisin yemeği ben yaptım duayı sen kaptın dedim eşime

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 204 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (794 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 576 göst.
0 oy
48 cevap 1,917 göst.
6 Şubat 2020 Aile kategorisinde Ozgemmsi (21 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 416 göst.

384,692 soru