0 oy
662 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar eltimin kızı 5 buçuk yaşında. Bnm kızım da 1.5 yaşında. Geçen gün eltimin kızı yerde oturan kızıma tavanda balon vardı onu göstermek için bak bak bak dedi kızımin alnına bastırdı hızlı şekilde geriye doğru. Kızım da pat diye geriye doğru düştü kafasını yere vurdu. Neyse tam kafasına bastırırken ben anladım uzaktan görüyorum yapma yapma asellll yapma asellll! Diye bağırdım ama kızma amaçlı değil yapma diye uyarı amaçlı yüksek sesle bağırdım. E tabi yaptı düştü kızım kafasını yere vurdu ağladı falan. Eltimin kızı da ben bağırdım diye alındı gitti ağladı küstü. Gittim onun da gönlünü aldım. Eltim bir şey demedi ama alınmış mıdır bağırdım diye çok kafama takıldı siz böyle bir durumda alınır mıydınız?

20 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Alınacak bişey yok bunda. Sen doğrusunu yapmışsın.
(1,271 puan) tarafından
Kız bağırdım diye ağladı küstü ya o yüzden kafama takıldı cnm
tarafından
2 dakika sonra unutur. Çocuktur bu boşver
(3,551 puan) tarafından
Ahaha aksine ben ona küserim darılırım. Kıçından çıkardığına bakması gerek.. Senden önce o yapma diye bağıracak. Ayy bu gibi konulara haddinden fazla sinir oluyorum.. O yüzen kimse ile yan yana gelmiyorum. Evimde kafam rahat ohh miss.
-Reklam-
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Ben eltin olsam alınmam neden diyeceksin.  Çocuk bunlar uyarma amaçlı çocuğunu da koruma içgüdüsüyle sesin yükselmiş olabilir ben olsam alınmazdım.  Çocuğuma da güzel bi dille senin çocuğunun daha küçük olduğunu canının yandığını, daha dikkatli ol düşmesin canım yavrum diye de güzelce söylerdim çocuğuma 
(1,271 puan) tarafından
Aynen öyle yaptım cnm gittim gönlünü aldım küçük o dedim falan
(3,823 puan) tarafından
Yani darılacak bişey yok canım bunda
0 oy
tarafından
Bende bağırıyorum bazen yada uyarıyorum bunda birşey yok isteyerek olan birşey değil 
0 oy
(204 puan) tarafından
Alincak bisey yok bende yeri geldimi esimin yigenine kiziyom ama bagirmadan yenge yenge diye severler 
(1,271 puan) tarafından
Ben bağırdım istemsiz çocuğum düşüyor diye. Sonra bağırdım diye ağladı onun kızı o yüzden kötü oldum
(204 puan) tarafından
Yok alinsa sana gelipte soyler guzelcene
0 oy
tarafından
Herkes çocuğuna sahip çıksın . 
0 oy
tarafından

O zaman benim eltinin bı daha bize ayak basmaması lazım kız:)

0 oy
(1,014 puan) tarafından
Durup dururken bagırmamıssınkı. Uyarı amaclı aslında bir an önce bırakması ıcın kızmıs sın. Alınacak bısey yok. Senın cocugun yapsa eminim cocugunda aynı tepkiyi verırdın
(1,271 puan) tarafından
Tabi ki çocuğuma da bagirriim yani hani iş işten geçmeden bırak yapma diye bağırdım. Ama ses yükselince çocuk ağladı ya o yüzden kafama taktım cnm
(1,014 puan) tarafından
Arada sırada olur oyle seyler. Olmasa ıyı ama cocuklarda laf dinlemeyo artık
0 oy
(618 puan) tarafından
Alınacak birşey yok ki cnm 
0 oy
(171 puan) tarafından
Böyle bir durumda eltin  de seyirediyordur tabi değil mi çocuğuna sahip çıkacak o zaman gücenip gitmesi de ne öyle cocuk gibi..
(1,271 puan) tarafından
Yok o başka odada hazırlanıyordu cnm. Eltim bir şey demedi çocuğu küstü gitti ya eltim Allah için bir şey demedi ama alınmış mıdır onu merak ettim içten içe
(171 puan) tarafından
Hmm o zaman çekip gitmeyecek yinede cocuklaşmasın  kızına kızmalı idi. Uyarıp uyarmadigi müddetçe kendi kızı böylede gider benim düşüncem
0 oy
(2,593 puan) tarafından
ben olsam alınmam çünkü ikisi de çocuk benim eltimin kızı da 5 yaşında oğlum 2 yaşında ama görsen hele benimkinin bu ara ısırma huyu var arada ısırıyor çıldırıyorum ben kızıyorum eltime de sende kız yapmasın diyorum küçük o diyor oğlum için bende kızına kızdığım oldu hiçbir şey demedi alınmadı da
0 oy
(872 puan) tarafından
Sen ağlayıp kısmen lazımdı o zaman. Kendisi uyarsın kızını.  Onunlu evlat seninki oyuncak mi. Anlıyorum çocuklar öyle buyucekler ama yine de anne kalbi istemez bebislerin canı acimasini 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Cocuk için küsecekse hiç konusmasın.yada bi empati yap sen küsermiydin
(1,271 puan) tarafından
Ben kusmezdim ya ama kızı ağladı ya orda bozulmuş mudur eltim acaba dedim
(9,247 puan) tarafından
Cocuk için dargınlık tutulmaz canım oda kollası n  kızını
0 oy
(633 puan) tarafından
Eltin alınmaz canım kötü niyetle azarlar gibi yapmamışsın ve sonrasında gönlünü de almışsın zaten 
0 oy
(791 puan) tarafından
Bnde bağırıyorm ben kızımı yada oğlumu dovsunler diye doğrmadim herksn evladı kendine değerli 
0 oy
(888 puan) tarafından
Alınacak bisey yok yapma diye bagirmissin sadece ama bağırmak yerine koşup engel olmak daha mantıklı sanki 
(1,271 puan) tarafından
Koştum zaten cnm ama yetişemedim koşarken düştü çocuğum
(888 puan) tarafından
O zaman yapcak bisey yok sende panik olmuşsun bi anda nolmus yapma diye bagirdiysan senin içine koymuş belliki
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Canim keşke gidip müdahale etseydin durumu bilemem ama yapacak birşey yok uzulme
(1,271 puan) tarafından
Zaten kostum cnm koşarken düştü yetişemedim
(2,524 puan) tarafından
Anladım canım durum buysa üzülme cocuk onlar olur öyle bazen
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Eltimin çocuğu 2 yaşında benimki 7 aylık bebeği öpme dedim diye alındı.. 5 yaşındaki oğlu 3 yaşındaki kızıma bonyada rahat vermedi oğlunu alır mısın dedim diye alındı aylarca konuşmadı ..
(1,271 puan) tarafından
İşte bundan kafama takıldı bnm de bazıları alınabilir yani ama alınmaları normal değil ya
0 oy
tarafından
Alınmasını gerektiren bir durum yok ama bazıları abartıp alınabilir 
(1,271 puan) tarafından
Aynen cnm acaba alınmış mıdır içten ic ndedim
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Alınacak bir şey yok ki canim normal bir şekilde uyarmissim zaten sonra gidip gönlünü de almışsın bence eltim de sarılmalı buna satılırsa o ayıp etmiş olur 
0 oy
tarafından
Alınsa söylerdi. Şahsen ben alınsaydım susmazdım. Evlat sonuçta. Sen kötü birşey yapmamışsın ki. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 233 göst.
28 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 207 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Pasakizz (807 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 257 göst.
19 Mayıs 2022 Aile kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 747 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Hanifemm (1,489 puan) tarafından soruldu

379,202 soru

11,351,239 cevap

34,822 kullanıcı