0 oy
247 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (942 puan) tarafından
Kızlar çok sıcak evin içi 30 derece cam kapı açık ama esinti hafif ve çok sıcak Antalya dayım. klima 26 derece ayrlayip çocukları yatirsammi hasta olurlar mı ya gece uyuyup bide bakamazsam eşim klimali odada uyuyr ben cocuklarla yatak odasında klima da yok.

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sicakta uyutup eziyet etme meleklere yazık. Ustlerine atlet tshort uzun pijama giydir 25 derece de yatin. :)
-Reklam-
0 oy
(17,811 puan) tarafından
Bence hasta edersin canım ya
(942 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum ama cokda sıcak. Terliyor lar hep bez koyup değiştiriyorum üzerini ama öyle de hasta olmazlaemi
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Klimam yok ama olsa da açmazdım bebekle... Cam da gece yatana kadar açık sonra kapatıyorum yatarken 
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Biz doğduğundan beri klimalı odada uyuyoruz. Antalyadayiz. Mesela şuan 28 de çalışıyor. Bugün çok sıcak. Aşırı nem var hem de düne göre. Klimayı acmadigimiz zaman çığlık çığlığa uyanıyor çocuk kaç kere hem de. Açın ya çocuklara eziyet etmeyin. Üzerine ince pikelerden çift katlı örttüm. Tek atlet var üzerinde. Çoğu zaman üzeri açık bile yatıyor gece. Ben gördükce ortuyorum ama . Hiç bu sebepten hasta olmadı şükür. Üzerine klima direkt vurmasın ama çocukların. Klimaya en uzak yere yatırın mümkünse. 2 yaşında suan
(15,235 puan) tarafından
28 derecede en düşük fanda çalıştırıyorum ben çoğunlukla yazin
(15,235 puan) tarafından
Sen açma dyienlere bakma onlar başka şehirde yaşıyordur. Antalya'nın havası çekilir mi. Sen bilirsin tabi yine de. Ama çocuklara eziyet ediyorsun bildiğin. Geçen yıl oğlum hastalandı. Hırıltı öksürük oldu. Doktor kaç derece sıcaklıkta uyuyor gece dedi 27 dedim. 21 derece olmalı gece sıcaklık dedi düşün sen gerisini. 21 de yaz için çok soğuk bı sıcaklık. Ama burda klima açmadan uyumak eziyet gibi bisey dikkat ettiysen doktorların odası da hep çok serin olur. Klimayı gayet soğuk çalıştırıyorlar. Bebek falan dinlemiyorlar.
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Portatif klima aldık bizde aşırı sıcak diye ama çocuğu hesaplamadık eşim de bende sıcaktan nefesimiz kesilmişti kullandık boğaz enfeksiyonu oldu oğlum benim yüzümden =( kullanma canım vijdan azabı çekmiştim günlerce 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Evet ama içerisi üşeyecek kadar soğuk olmuyor kızıma bi askılı zıbın üzerine uzun kollu ince pijama takımı giydiriyorum ince bi müslin örtüyorum sabaha kadar açık klima biz yine kısa kolluyla yatıyoruz ve kızımın yattığı tarafa klima direkt gelmiyor 
0 oy
(228 puan) tarafından
Valla keşke olsa da açsam sıcaktan başım ağrıyor ya en üst kat uyunuyir çocuk sıcaktan günde 2 kere banyoya koyuyorum banamisin demiyorlar güneş akşam 7 bucuva kadar evimin içinde berbeat bı ev nefret ettim yazdan oyke serin bı oda yok ki orda oturalım vantilatör açıyorum cocgun yakınına koyamma rahgmen sırılsıklam kalkiuor sen düşün sıcak havaimyo dağıtıyor vantilatör delirecem resmen Rabbim şu günlerin yüzü suyu hürmetine inşallahhhhhhhhhh bana güzle bı ev nasip etsin inşallahhhh aminn 
0 oy
(810 puan) tarafından
Valla geberıyom terden ama malesef canm ben acmıyorm onlar dayanamaz tutulurlarüşütürler son çare cocukla bırlolte dusa attm kendımı öyle uyudu bebegım bende afedersın don atlet yatakta soguk yer arayarak yatıyom:)
0 oy
(177 puan) tarafından
1 aydan fazladir geceleri klima açık uyuyoruz 3 yasinda kızımda yanımızda 2. gelicek birkaç güne oda beşiğinde yanınızda uyuyacak klimasız mümkün değil antalya gibi yerde klima vurmasın yeter sıcaklığıda ona göre ayarlıyoruz bir sıkıntı yaşamdık yaşamadık 
0 oy
(697 puan) tarafından
Biz osmaniyedeyiz buralar cehennem gibi..klimalı odada yatırıyorum ona vurmayacak şekilde koydum beşiği ustudede uzun kollu çıtçıtlı body altına da ince pijama giydiriyorum.ustine de muslin ortuyorum 2 haftadır böyleyiz şükür bişey olmadı en azından hepimiz terlemeden güzelce uyuyoruz
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Daha pencere kapalı yatiyoz soğuk ha kaç saat çalışıyor kelime fatura ne kadar geliyor Adana'ya gidicem orada alicamda
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Daha açmadım adanadayiz 
0 oy
(119,346 puan) tarafından
Ben eskisehirde aciyom klimayi sen antalyadaysan hic kapatma
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Klimam yok ama istanbulda hem camı açyorum hem ventilator çalıştoryorum oğlumda serin serin yatyo biz nasıl sıcaklıyısak o larda sıcaklıyor terliyor
0 oy
(688 puan) tarafından
Biz de Şırnakta yaşıyoruz açma diyenler o cehennem sıcağını bilmiyor demek ki. 27 de falan açarsan sorun olacağını zannetmiyorum. Klimanın kapağı da yukarıda olursa iyi olur 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
İzmir'de 27 de çalıştırıp yatırıyoruz kızımızı üstüne yarım kol altına şort ile 11.5 aylık .. çok sıcak klimasız uyumaz bizim ki 
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Doktor usumesinden degil terlemesinden korkun dedi bize (hasta etmek konusunda) bi atlet giydir ustune de ince bir pike birak cocuklar rahat rahat uyusun hic bisey olmaz
0 oy
(880 puan) tarafından
Valla bende Antalyadayım ve aynı durumdayım cam açıyoruz daha sıcak oluyor klimayı Gu n içinde 25 derece yapıyorum öğlen uykusunu salonda yapıyoruz geri yerine yatırıyorum da gece klima çarpar bişey olur diye çıplak yatırıyorum napiyim 
0 oy
(4,584 puan) tarafından

Benim ablam Kanadadaydı yeni doğum yapmıştı yazın, oturdukları yer de çok sıcak oluyormuş yaz mevsimi.  Doktora sormuşlar klima açabilir miyiz bebek varken diye açın hiç bir şey olmaz demiş doktor. Açmışlar ve minik yeğenim Maşaallah hiç hasta olmamış :D Üzerine direkt vurmasın sadece ona dikkat edin. 

0 oy
tarafından
Benimki iki buçuk yaşında 23 derecede uyuyoruz valla çok sıcak dayanilmiyor 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 201 göst.
10 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 230 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Elif34 (254 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 237 göst.