0 oy
290 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Bir tanıdığımız hediye etmişti orkideyi. Çok özenerek baktım. Ama kızım doğduğundan beri hiç ilgilenemedim. Ve bitkilerden , çiçeklerden hiç anlamam. Bana bu şekilde geldi beyaz kurdelesini bile çıkarmadım. Nasıl bakmaliyim ? Değnek var içinde orkide çıkan dal boşta degnege mi tutturmam gerekir ? Uzun zamandır su bile vermiyordum yapraklarını dökmüş . Susuzluğa dayanıklı demekki . Bu kadarını beklemiyordum.. Çok şükür beni bırakmamış :angel:

Okadar sevgisiz ve bakımsız kalmasına rağmen yinede açmış . İnanamıyorum çok mutlu oldum gorunce :happy: hemencecik suyunu verdim :)

İçimde solan umutlarım canlandı <3

Kuru dal kalınca çok üzülüyorum tekrardan canlanmış :silly:

Çocuklar gibi şenimm <3

Çok güzelsin cookkk .. Ben güzelden anlarım 8-)

image

3 Cevaplar

0 oy
tarafından

Evet o uzun çubuğa tuttur destek alsın. Kökleri de dışarı çıkmış saksı değişme vakti gelmiş. Orkideler çok su istemez. Haftada bir iki kez sulaman yeterli. <3

tarafından
Canım yılda 2 kere sulamisimdir. Hic sulamadim desem yeridir. Kızım dogduktan sonra salona koydum pek güneş gormuyor orasi
-Reklam-
0 oy
(913 puan) tarafından
Canim o beyaz şeyin altinda şeffaf saksısı olmasi lazım kökleri güneş istiyor ordan cikarman lazım 
tarafından
Kökleri nasıl güneş alıyor canım. Birde beyaz saksının içinde bi saksı daha var dün su koyduğum için çıkaramadım. Ama şeffaftır galiba. O şeffaf saksiylami birakacam yeni mi almam lazım canım ?
(913 puan) tarafından
O şeffaf saksıyla birakacaksin kuzum o zaman alır
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim ❤️
(913 puan) tarafından
Rica ederim canım bu arada çiçeğin çok güzel ♥️
tarafından
Kokusu yok ama görüntüsü çok güzel evett cnm sağol ❤️
0 oy
(3,235 puan) tarafından

Sadece porselen saksıdan çıkarıp şeffaf olan saksıya koyman lazım dışarı çıkan kökleri toprağın altına sokma öyle bazıları dışarı da kalsın. Çiçek açan dalı da sopasına tuttur destek alsın. Yerini sevmiş demek ki çok suyu sevmez zaten hafta da 1 sulaman yeterli. Kuruyan bi dal görünüyor onu da kopartırsın. Şimdi bol bol bakıp sevmen lazım sana güzelliğini sunmuş<3

tarafından
Sağol canım teşekkür ederim. Çıkan kökleri böylece bırakayım mi yoksa onlarida mi tutturmam lazım. Canım 1 yilda 2 kere sulamisimdir. Hiç sulamadim desem yeridir
(3,235 puan) tarafından
Köklerin ucunu koyabilirsin ama tamamen kalmasın toprakta biraz daha dışarıda kalsın

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 121 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 142 göst.
13 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde hll_66 (125 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 397 göst.
25 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 133 göst.
20 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde prensbioglum (249 puan) tarafından soruldu

379,453 soru

11,358,921 cevap

34,834 kullanıcı

...