0 oy
200 göst.
Aile kategorisinde (12 puan) tarafından
Normal doğum esnasında yirtigim oluştu iç ve dışta ne kadar süre sonra iyileşir. Araştırma Hastanesi'nde doğum yaptım pişman oldum. Neden kesi atmadilar bilmiyorum. İnternetten baktım kesi atmadan yırtık olanlar sonradan sorun yaşıyormuş doğru mu? Bu durumu yaşayan var mi

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim doktorum da gerekli görmediğim sürece kesi atmayacağım, biz doğal yırtıklardan yanayız dedi. Ben de doktoruma güvendim ve öyle oldu. İç, dış yırtıklar oldu ama kısa sürede toparladı. 3. gün evde temizlik yaptım. Hiçbir sorun da yaşamadım. iyiki de kesi olmamış. 
(12 puan) tarafından
İçimi rahatlattiniz. İnternette çok olumsuz seyler okumuştum. Ne kadar oldu doğum yapali
tarafından
yaklaşık 1 yıl. ama çok kısa sürede iyileştim şükür. 3.gün evde temizlik,yemek yapıyordum yurtdışında yalnızım çünkü. Dikişlerim de 1 aya tamamen geçmişti. Oturmam,kalkmam vs sıkıntısız olmuştu.
(12 puan) tarafından
İçten de dikİsiniz var miydi. Benim de öyle olur inşallah bir aya iyileşir
tarafından
Vardı hatta benim baya bi dikişim vardı. Rahat ol, çabuk iyileşiyor. Temmuzda doğum yaptım ben de, doktorum mantar olmaması ve daha çabuk iyileşmesi için günde en az yarım saat hiçbirşey giymeden hava aldır dedi. Yatağa hasta örtüsü serip, yarım saat 1 saat hava aldırıyordum o şekilde.
-Reklam-
0 oy
(44 puan) tarafından
Bende kesisiz doğum yaptım 2 çocuğumda da iyi ki kesmemisler herkes sende de ne şey varmış diyip tuhaflamisti :)
(12 puan) tarafından
Yırtık oldu mu peki sizde
(44 puan) tarafından
Hicbirsey demediler yırtık var yok vs diye
0 oy
tarafından
Ne gibi bı sorun yaşıyormuş anlamadım benim hiç kesi atılmadı 4dikişim oldu sadece bı sorun yaşamadım kesi iyi değil aslında 
(12 puan) tarafından
Tuvaletini tutamama.idrar torbasında sarkma. Gazını tutamak gibi sorunlar canım. Sizin iç dikisiniz de olmuş muydu Ayperi. Ne kadar süre sonra iyilestiniz
tarafından
Benim iç diş hepsi 4tane dikişim oldu yani 40kım çıkınca tamamiyle normale döndü şuan 8aylik bebeğim var herhangi bir sorunum yok. Zaten kesiyi dışa atar perine bölgesine ama bazen doğum o kadar güzel gider ki kesi atmaz epizyotomi aslında iyi değil yani o zaman anal fissür olabiliyor büyük abdest tutamama. Geçer zamanla
0 oy
tarafından
İkinci dogumumda hiç kesik olmadı cok rahattım ertesi gün evi bile süpürdüm dogumdan yarım saat sonra bilr aşırı rahattım 
(12 puan) tarafından
Yirtikvolmuş muydu eminee
tarafından
Biraz olmuştı canım ama iki gün hafif regl sancısı gibi agrılar oldu ama kesi olsaydı insan üstüne bile zor oturuyor yani bide kesi olmadıgı için çabuk ttoparlanıyor
(12 puan) tarafından
Benim içten de var malesef sizde de var miydi
0 oy
tarafından
Dünya sağlık örgütü de kesiyi değil yırtığı önerir. Yırtıklar kesilere göre kat be kat daha hızlı iyileşir. Ama yırtığı dikmek zordur. O yüzden genelde sağlık çalışanlarının çoğu yırtığı beklemek yerine kesi atıp geçer.
(12 puan) tarafından
Sizde de  yirtik oldu mu ecelidunya
tarafından
Hayır canım. Ben henüz doğum yapmadım. Normal doğum düşünmüyorum.
0 oy
(571 puan) tarafından
Benimde kendiliginden yirtildi ama bir yerde okudum kendiliginden yirtilanlar daha cabuk iğlesiyormus  9 aydir dogum yaomissim hayla dikis izlerim cok aciyor ve kasiniyor 
(12 puan) tarafından
Ne kadar sürede iyilesmisti peki.
(571 puan) tarafından
10 15 gun sonra iglesiyor
(571 puan) tarafından
Ama dikkat et acilmasin daha zor oluyor oyle
(2,067 puan) tarafından
Berçem Kaya.. Yorumunu görünce yazmak istedim. Bende 7 ay önce doğum yaptım ve 7 dikiş atıldı dikişler im çok zor iğileşti eve gelir gelmez hemen ayaklandı M hiç dinlenmedim. Şuan bebeğim 7 aylık ve bên im dikişler den birinin hala iğileşmediğini görüyorum burda randevu  bulunmuyor bir türlü doktora gidemedim Afedersin ilişki esnasında acı oluyor o dikiş yerinde
(571 puan) tarafından
ayn oyle iliski esnasina aci oluyor  bazen durduk yere dikis yerlerine sızi oluyor...  dikişli ile zorlanınca  dikisler daha gec iglesiyor
0 oy
(2,119 puan) tarafından
İlk doğumunda kesi atıldı, 1 aydan fazla doğru düzgün oturamadım yürüyemedim. İkinci doğumda kesi atılmadı ama kızım eli yüzünde geldi, tırnağı yırtmış 1 hafta kadar sonra düzeldi 
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bende kesi atıldı ilk doğumum olduğu için ebe biçimsiz yırtılır dedi 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Kesi atılmadı ufacık bi yirtigim oldu sonradan sorun yaşamadım 5 6 günde iyileşti hiçbir şekilde acı sizlama yanma vs olmadi. Dogum yaptığım ilk gün bilr hoplayıp zıplaya rahat rahat gezdim 
0 oy
(7,959 puan) tarafından
Bendede dogal yırtık daha iyi daha çabuk iylesiyo maşallah benim kendiliğinden yırtıldı cabukta iyileşti 
0 oy
tarafından
Sen neden araştırma hastanesinde doğum yaptım diyip suçu oraya atıyorsun. Her doğumda ne zaman ıkınıp ne zaman ıkınmamaman gerektiğini söyleyen ebeler ya da doktorlar vardır devlet hastanesi diye söylemeyeceklerini sanmıyorum yani. Sana ıkınma dedikleri halde ıkındığın için yırtık olmuş. Konuya gelirsek geçmiş olsun dikiş atılmadı mi?

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 552 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 1111 (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 789 göst.
10 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Irmak2hira (107 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 490 göst.
0 oy
17 cevap 648 göst.
7 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde kubra1992 (3,551 puan) tarafından soruldu