0 oy
159 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (506 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba yardımıniza çok ihtiyacim var moralim çok bozuk. Benim kızım 10 gün sonra tam 4 aylık olacak. 3 aylık kontrolunde doktor bebeğimin kilosunu az buldu. 4900 çıktı kilosu bana dedi hem emzir hem mama ver dedi ama biraz mamaya ağırlık ver demişti. Doğduğundan beri ilk Aptamili denedik gaz yaptı sonra Bebelac denedim kabız oldu. Sonrasında ise smaya başladık yani smayi 40 dan önce içiyordu daha yeni başlamadı. Neyse bugün gece 12 de emzirdim yatırdım saat 5 oldu uyandı açtır dedim 60 CC mama yaptım 40 CC içti oda zar zor bı aralar neden böyle bilmiyorumm ama iştahı hiç yok denilecek gibi biberonu veriyorum kafasını geriye doğru itiyor istemiyor ağlıyor.meme emmek istiyor onuda silikon ucla emiyor çok üzülüyorum kilolu olsun diye değil ayına göre kilosu az lütfen yardımcı olun bebeğim bu aralar böyle yediremiyorum uykusu hiç yok zaten gaz damlası da kullanıyoruz emzik emmiyor memede uyuyor çok üzülüyorum gelişmiyor nolur yardımcı olun şimdi sinirden üzüntüden ağlıyorum akıl verinnn:((

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hep diyorum yemeyen çocuk çok zor. Eminim ki elinden geleni yapıyorsundur. Bol bol emzir emzirdikten sonra mama ver o dönem atak haftasında oluyorlar mama yada meme reddi oluyor. Beslenmek istemiyorlar şarkı soylerek içir yada oyuncakları konusturup dikkatini dağıtarak 
(506 puan) tarafından
İçmiyor veriyorum agzindan geri çıkarıyor doktor bana senin sütün kilo aldırmıyor mamaya biraz ağırlık ver dedi gün boyu mama içirmeye çalışıyorum uzun sürede aç kalıyor ama içmiyor ya boğazından kalıyor içmediği için yada ağzından çıkarıyor gelişimi hiç yok çok moralim.bozuk düşün 12de emzirdim saat 5 40 CC zor içti
tarafından
İdrar yollarina bı baktirsaniz mi acaba enfeksiyon da olabilir
tarafından
O kadar uzun süre açıkmamis olamaz
(506 puan) tarafından
idrar verildi temiz çıktı. 12 de emzirdim uyudu 5 de uyandı 60 CC mama yaptım 40 içti fazlasını içmedi meme istedi memeyi verdim biraz emdi uyudu merak ediyorum neden o kadar saat aç kalmasına rağmen az içiyor
tarafından
Bizde de olmuştu ama idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı ozaman  tuhaf gerçekten normal byetiskij bir birey bile ,5 saatte yediklerini sindirip acikiyor daha bebek bu bilemedim
-Reklam-
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Gaz damlasının fayda ettiğinden emin misiniz, belki gazı bitmiyordur.. Onun için de sürekli memede kalmak istiyordur, mamayı almıyordur..

Bir de sütünün kilo aldırması için senin iyi beslenmen lazım.. Tahin falan gibi şeylerin bebeğe kilo aldırdığını duymuştum.. Bir de Lactamil diye bi çay var, içinde 6 tane vitamin falan olan bi çay.. Bana özel hastanede çalışan bi doktor onu tavsiye etmişti sütümün kalitesinin artması için
(1,552 puan) tarafından
Gazı olduğu için yapar diye düşünüyorum ama acaba mamayı sevmemiş olabilir mi diye de aklıma geldi.. Sevim Kuruçay Çam'ın gaz masajını izleyip yapabilirsin gazı için, çok etkili oluyor.. Gaz damlasını damlattıktan biraz sonra yaparsan daha etkili olur
(506 puan) tarafından
Mamayı kırkından beri yiyor bide günde 4-5 kere kaka yapıyor
(1,552 puan) tarafından
Anlamadım valla, Allah yardımcın olsun.. Aklıma da başka ihtimal gelmiyor
(506 puan) tarafından
Kaka bu kadar yapması normal mi
(1,552 puan) tarafından
Normaldir herhalde, karnı doyan çocuk yapar
0 oy
(632 puan) tarafından
Gaz damlasi kullandin mi canim belki gazi vardir. Ama su da bir gercek yapisi kolay kilo almayan bebek mama da kullansa emse de vs. Almiyor. Benim bebegim de ince yapiliydi elimden gelen herseyi yapiyordum 4.ayda hic kilo almamis demisti hemsire cok aglamistim hic unutmam. 3 yasina girecek iki hafta sonra ins bu sene toparlanmaya basladi ins seninki de hemen toparlar
(632 puan) tarafından
Benim bebegim de o aylarda o kilodaydi bu kadar dibe vurma moealini bazi doktolarla gore cocuk 12 ayinda kosacak 2 yasinda sakir sakir konusacak boyu posu herseyi tam olacak...oooo simdiden bu kadar her denilene kulak asma.
(632 puan) tarafından
Aglama canim ben cok agladim pismanim bazi cocugun ne yemesi ne uykusu ne aglamasi zamani gelmexen yoluna girmez  inan beb de oglumu cok zor buyuttum hala bak 5 te kalkiyorum anliyorum seni Rabbim hepimizin yardimcisi olsun sen imkanin varsa 6. Aya kadar kilo almazsa baska bir doktora gitmeye calisirsin
(506 puan) tarafından
Canım geceden beri moralim çok bozuk. 12 de emzirdim yatırdım saat 5 oldu uyandı açtır diye 60 CC mama yaptım 40 CC zor içti uyudu 5:30 gibi şimdi 9 mama yaptım hiç içmedi istemiyor veriyorum ağlıyor meme verdim emiyor
(632 puan) tarafından
Canim sen emzirmeye devam et napacaksin sutun yavli ya yagsiz cocuk emmek istiyor emsin. Elinden geleni yapiyrosun zaten yipratma kendini
(506 puan) tarafından
Sütüm de yetmiyor cisli bez sayısı az ve bezi böyle dolmuyor
0 oy
tarafından
Ben sana kendimden örnek vereyim canım çok zayıf doğmuşum kemiklerim sayılırmış Dr bana her ay bisey önermiş benim hatırladığım annem beni gece kaldırır sütün içine bal katar yumurta kırar artık aglata aglata onu icirirdi...ya kilo aliyim diye vura vura et yedirirdi sonra ben bir şiştim bildiğin topaç oldum hala kiloluyum o yüzden zaten alacaksan Bi süre sonra o kiloyu alıyorsun kasmaya gerek yok canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 98 göst.
16 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde brck (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 171 göst.
22 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kubraumut (3,141 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 108 göst.
0 oy
6 cevap 168 göst.
17 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,308 puan) tarafından soruldu

380,331 soru

11,388,008 cevap

34,891 kullanıcı

...