0 oy
271 göst.
Diğer kategorisinde (406 puan) tarafından
Kizlar afedersiniz ama cunubum kaynanamda köydeyiz sular yok köyde kesik bugünde kendi yengeme gitmem gerek8yor oda doğum yaptı yeni 2 haftaliklar banyo yapamadan gitmek zorundayım bi sıkıntı olurmu bebek için bilgisi olan var mi 

8 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Su yoksa teyemmüm yapabilirsin 
tarafından
Teyemmüm için bazı şartlar var ama bildiğim kadarıyla  hiç su olmaması lazım şimdi bakkalarda bile su satılıyor
tarafından
Evet haklısın. Su yok demiş ondan yazdım.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah biliyor hangi şartlarda gittiğini abdest almadan bebeğe dokunmazsın niyetini belli ederek gidersin olur 
0 oy
(2,980 puan) tarafından
Evde illa su dolu bidon vardır bitmesini ısıt bı tanesiyle soğut gusül al git akşama sular gelir illa ki. Biz adetliyken çocuk görmeye kabul etmiyoruz eskilerden gelen inanış, senin durumunda birinin gelmesini istemezdim ben ve sende bunu biliyosun ki burda soruyosun 
0 oy
tarafından
Yani bir namaz vaktinin geçmemesi gerekiyor. Keşke su yoksa eşinle birlikte olmasaydın. 

Köyde hiç çeşme falan yokmu git bir bidon doldur ısıt.

Peygamber efendimiz 3 tas su ile güsl alırmış. O kadar çok su olmasına gerek yok.
0 oy
(851 puan) tarafından
Misafir olarak mi koyd geldiniz teyemmüm edebilirsin 
0 oy
(28,369 puan) tarafından
Marketten su al yani zaman eski zaman değil veya bunu bile bile neden yaptınız ki 
0 oy
tarafından
Naneleri yerken bize mi sordun 
tarafından
Belki adet bitimidir canım
(401 puan) tarafından
Cunup demiş ama
0 oy
tarafından
Evde içmek için dahi olsa su vardır az bir su olsa bile abdestini al. Bakkallarda su var diyorsun evde hiç yoksa yengene gidene kadar bakkala git su al nasıl için rahat ediyor abdestsiz. Gusülsüz atılan her adımda melekler lanet eder haberin olsun. Su yokken de cünüolüğü gerektirecek işleri nasıl yapıyorsunuz anlamıyorum ya

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 86 göst.
0 oy
9 cevap 309 göst.
23 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.
0 oy
1 cevap 50 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Gizem121 (68 puan) tarafından soruldu

396,476 soru