0 oy
1,165 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (59 puan) tarafından
Kızlar tavsan pişirmeyi bilen var mı bana tarif verebilir misiniz ? 

29 Cevaplar

0 oy
tarafından

40 Tane tavsanim vardı iki Tanede kedim tavsanlari çok sevdigimden etini bir kere haric hiç yemedim o zaman çok kucuktum zoraki yedim o bir kereyide tavsan keklik avi meshurdur bitliste .sonra tavşan beslemeye besledik ailecek  yemek için değil ama  ahırda tuttuk ilk bahar geldi durmadılar içerde köyün köpeği vardı yakaladığı yerde olduruyordu yavrucaklari . Pisirmesi çok kolay bu arada. 

Haslayarak pisiriyorsun yag dışında baharat katabilirsin ama renklendirme yapma iyice pistikten sonra pilav üstü sunum yapıyorsun eti çok yumuşaktır o yüzden kizartmani onermem dagilabilir

Ha birde kış hayvanı olduğundan ve kanı da çok olduğu için kar içinde bekletirdik kanini öyle temizlerdi inanılmaz kann çıkar tavsandan 
tarafından
Bende annemdrn ole duymustum dondururlarmis kanini cikarmak icin yoksa kanli pisince kani bozulurmus
-Reklam-
0 oy
tarafından

Rahmetlik babam  biz çocukken dağ Tavşanı vurmuşdu annem yapmışdı okadar lezzetliki tavuk, et, falan yanından geçemez tadını bilmeyene anormal gelebilir olsada yesem:):)

0 oy
(2,840 puan) tarafından
Ben hic yemedim yedirtmemde kimseye kendi evlatlarima yani bizde mekrukdur adet gordugu icin diyebiliyorum yanji bilemedim
(2,840 puan) tarafından
Vallaa canim bana belki bu sekilde anlattilar saklamaya gerek yok aleviyim ben o yuzden bana boyle anlatmislardi cocukkene simdi arastirayim hic merak etmedim de acikcasi esimde cok lezzetli bi kere yesen devamini istersin diyoda saygi duyuyo mecbur evime bile sokmam
tarafından
Alevilerde tavşanlar kutsal mi yada düşman ****** olarak görülür demişlerdi soyleyenin yalancisiyim bu doğru mi acaba
(2,840 puan) tarafından
Ayy iste ben sadece  yemiyolar diye biliyom aleviyim ama alevilige dair hic bir bilgim yok arastiricam bunuh
tarafından
Öğrenince yazar misin bana merak ediyorum açıkçası.  Çok sevdigim Rahmetli biri alevilerde tavşan şudur demişti ama hatırlayamıyorum tam olarak o yuzden öğrenince bana da bildir olur mu
(2,840 puan) tarafından
Tamam canim bebekden firsat bulunca
0 oy
(310 puan) tarafından
Öyle lezzetli tadı var ki anlatamam. Kuzum once düdüklüde hasla tavuk  gibi. Haslandiktan sonra da tavuklu pilav yapariz ya oyle parcalara ayir. Tereyağı ve baharat ile kavur guzel olur pilav üstüne koy oyle yiyin 
0 oy
(1,397 puan) tarafından

Ay kim yicek :( 

0 oy
(659 puan) tarafından
Aynı et gıbı yapıyosun bı farkı yok dedem cok avlardı yahnı gıbı yada fırında bıldıgın et oda 
0 oy
(3,136 puan) tarafından

Ayy düşüncesi bile iğrenç tavşan eti yenilir mi yaa bir de yazık hayvana yaa :(

Ve canım eğer hamileysen tavşan eti yiyenlerin bebeğinin ağzı yarık oluyormuş veya baktığında dişlek oluyormuş öyle duymuştum 

0 oy
(310 puan) tarafından

Ya yazık ya :'(

0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm ben biliyorum ama kızartması oluyor bide ben fırında yapıyorum nasıl tarif edeyim 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 181 göst.
12 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,257 göst.
5 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Jamıla (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 396 göst.
18 Şubat 2019 Diğer kategorisinde Kızımeleğim (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 465 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde & efulimmmm & (6,163 puan) tarafından soruldu

378,253 soru

11,321,394 cevap

34,765 kullanıcı

...