0 oy
392 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhaba kızlar biz 3 senedir aynı evde kirada oturuyoruz ev sahibi bizden çok memnundu çünkü herseyiyle kendi evimiz gibi ilgilendik. Kirasını aksatmadık 750 idi 800 yaptı sonra kendi oturduğu  evini satmış ev sahibi 1000 tl yaptı bizde sizin kirayı arttırdık dedi tamam o kadar olsun dedik. Aramızda Bi samimiyette oluştu ama ne zamanki kiralar arttı kadın ne yapacağını şaşırdı bunu Bi konuşalım bayramda konuşalım diyip durdu bugünde ben evde rahat rahat oturuyorum bebeğe yemek yedirmem diye sallanıyorum  eşimi aramişki ben kapıdayım açsında Bi konuşalım bende dedim yeter ya açmıyorum tamam şubatta çıkarız dedim sizinde ev sahipleriniz böylemi para işin içine girince insanlık kayboluyormu

6 Cevaplar

0 oy
(11,217 puan) tarafından

ev sahibiyiz sukur kiraya verdigimizin ustune hersey yuz yuz zamlandi ama kiraci hala 2000 ile oturuo istanbulda:) hic lafi bile olmadi. sene sonu kira kontratini yenilicez tefe tufeye gore gerekn zam neyse onu yapcaz

tarafından
Yani ben ilk defa böyle bisey gördüm zelal kadın zam geldiğinden beri nefes aldırmıyor birgun kocası arıyor birgun kendi ve ben hamileyim eylülde dogumum var el vijdan ya valla
(11,217 puan) tarafından
kafaya gore zam yapilmaz. bu yapanlar haktan hukuktan habersiz
tarafından
Aynen  Allah görsün yani daha bisey diyemiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ev sahibiyiz biz kirada oturanlari bir gün bile aramadık 10 gün geciktiği bile oldu ama eşim olsun sıkıntıları vardır sıkışmışlardir deyip hiç arayıp istemedi sene başında zam yaptık her sene olduğu gibi 
tarafından
Yani insanlık bu zaten senin evinin olduğu binada Bi daireyi 2000 verdiler diye senin kiracıyı bu kadar darlamaya hakkın yokki tamam kontrat dolunca çık dersin bende başımın çaresine bakarım ama böyle huzursuz etmenin manası yokki ay sinirlendim ya valla
tarafından
Kimse öyle kafasına göre zam yapamaz canım suçtur kontrat bitmeden de çıkarma hakkı yok
tarafından
Kontratı bitince çıkalım bakalım bu evi kime verecek 2500 e yada verebilecekmi
0 oy
tarafından
%25 zam yapma hakkı var bizim 2. Sene olacak 1750 girdik 1900 oldu ama bu ekimde 2500 yapar herhalde O zaman ne yaparız bilemiyorum 
tarafından
Senesi gecsede tefe tüfe oranına göre zam yapabilir 1900 ü 2500 yapamaz en fazla 2100 falan diyebilir ama inatlaşmakda huzur bırakmaz valla çık dersede desin napabiliriz
0 oy
(7,749 puan) tarafından
Bizim ev sahibi her sene 100 tl zam yaptı Allah razı olsun simdi 900 e oturuyoruz bizim zam ağustosta oluyor en fazla 1200 yapardı ama tayinimiz çıktı gidicez 2500 e verecekmiş eşime demiş para önemli değil düzgün anlayışlı insan önemli diye düşün bin tl den fazla karda ama çıkacağımıza üzülüyor 
tarafından
Allah hep hayırlı insanlarla karşılaştırsın inşallah canım bizimkide Bi telaşlı Allah gönlüne göre versin
(7,749 puan) tarafından
amin canım Allah merhametli insanlarla karşılaştırsın simdi herkes çakal olma peşinde
0 oy
(2,969 puan) tarafından
1 yillik peşin verdik zamlardan önce. 1000 dedi peşin verelim deyince 900 e anlaştık. 1 yıl dolunca kac yapar bilemicem. Ama iyidir kendisi bir sorunumuz olmadı
tarafından
Yüzde 25 arttırma hakkı var yapsın yapsında 1200 yapsın ama fazlasına gözü kayarsa baya Bi söyleniyolar
0 oy
(2,835 puan) tarafından
İstanbul'un göbeğinde en işlek en güzel yerinde evimiz kirada 100 TL zam yaptık diye kem kum ediyor normalde orada 10 binden aşağı ev bulamazsın bizimki 2500 oturuyor bazen cok geciktiriyor niye gecikti demedik.daha  bazılarının derdi cekimez iyilik yaramıyor
tarafından
Bazen demekki kiracıya da iyilik yaramıyor bizimkide istiyorki kendi hangi evde oturacaksa biz oranın kirası kadar kira verelim çıkmaya cıkarimda eylülde doğum yapcam

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 332 göst.
28 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,454 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 703 göst.
13 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Zumra rana (4,152 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 275 göst.
30 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 374 göst.
27 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

383,368 soru

11,473,057 cevap

35,077 kullanıcı

...