0 oy
657 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından

Eşimle 1 senedir evliyiz…Sürekli esim annesini teyzesini akrabalarini dinler bisey alirken markete giderken nereye gidersek ne yaparsak onlari arar söyler ve danisir hep bu zamana kadar düzelir dedim cünkü onun disinda kötü bir huyu yoktu..ilk bebegimi bu yüzden stresten kalp atisi durdugu icin kürtaj oldm kaybettim..Annesi kardesi hersyimize karisiyrdu ewimdeki düzene alcagim esyalara kadar..Ben kürtaj olunca esim özür diledi bidaha olmucak seni herkese karsi korucam dedi ama yalanmis..Su an Hamileyim elhamdülillah 11 haftalik bu 11 hafta boyunca teyzemi özledim teyzemde kalcam annanemi özledim onlarda kalcam diyip kaliyor beni yanliz birakiyor..We biliyor hamileligim riskli doktor hersyi yasakladi…Inanin sürekli yatmak zorunda klyrm..Ama artk dayanamiyorum git gel 3 4 gün kalmakta ne hersyi onlara anltmassi herseyde onlrdan izin almasi beni cok yordu..Esime dedim bugün bosanalim diye bana bn bosanmak istemyrm ama ailemde kalmalarimada karosamazsn dedi bnde cocugun olsn cok istyrdun hergün allaha yalwariyordun allah bize bu mucizeyi verdi cok sükür neden bizi yanlz birakiyon biliyrsun riskli hamileligim dedim..Ve kisacasi bosaniyorum ailemle yasamaya dewam edicem ama cok stres oldum cok agladim hayallerim umutlarim böyle degildi size yazarken bile bogazim dügümleniyorBebegimi saglikla kucagima almak istyrm lütfen dua edin bana stresten bebegimi kaybetmek istemiyorum…Ve bosanip hic birsey talep etmicem..ins allahim bebegimi saglikla kucagima almayi nasip ederde dogum yaptiktan snrada ise baslayip bebegime ben bakmak istiyorum..Yeterki allahim bana bebegimi bagislasin.. sizden tek ricam bebegime dua etmeniz Allah hepinizden razi olsun

14 Cevaplar

+1 oy
(632 puan) tarafından
Canim gecmis olsun cennet kusun olmus basin sagolsun.  insan bir kere bebegini kaybetmis ve yine riskli hamile esini ise bile giderken birakmaya kiyamaz sonucta sen sadece bebegini degil kendi hayatini da risken atatak bu hamilelige devam ediyorsun. Sorun basit gibi gorunebilir ama sizin sagliginizi hayatinizi hice saymasi bana cok anormal bir durum geldi. Gecfim annesine gitmeyi annesini sana gondermesi lazim ben ise giderken esime ara sira siz de bakin goz kulak olun diye. Ben kabul edemezdim boyle bir durumu ama sen keske esinle bu durumu duzeltmeden hemen 2 kez hamile kalmasaydin. Hadi gectim 1. Benegini ama 2.si bile bile lades olmus. Duzelir mi demissin...bilmiyorum kiminki duzeliyor ki. Babam annemi arkadaslari icin bebekle birakip cikar gidermis 55 yasinda hala birakip gidiyor annem hala evde yalnizim diye aglayip bunaliyor. Annesi teyzesi ogluny kizip evine gonderecegine kabul ediyorsa bunlarin hicbiri seni zerre kadar umursamiyor onemsemiyor demektir. Cok iyi dusun bence...
tarafından
Gerçekten bu akrabaları nasıl insanlarmis da "sen eşini bırakıp nasıl geldin?" demiyorlar.
(2,877 puan) tarafından
Kesinlikle+ babasız çocuk büyütmek kolaymı keşke 2. Düzeldikten sonra olsaydı
-Reklam-
+1 oy
(13,033 puan) tarafından
Bu yüzden eşiyle çok kavga eden biriyim bizim burda otururken her fırsatta ailesinin evine giderdi ailesi onu öyle alıştırmış benimki olmazsa hic bir şey yapamıyorlar hatta hala şaka yollu sensiz onlar memlekette napıyorlar acaba diyorum Allaha şükür olsun gidip kalması hiç olmadı bir kez beni bırakıp ailesini alıp memlekete gitti kavga çıkarttım yaptığı ettiği her şeyi anlatır onlar ne yedin ne ictine kadar sorar bize sürekli akıl verirler çok şükür şu an aynı şehirde değiliz kocan ikna olursa onlardan uzaklaşman lazım gidip sürekli ailesinde niye evlenmiş Rabbim seni feraha çıkartsın sağlıkla al yavrunu kucağına 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Boşanma öncesi bir evlilik terapisi alabilseniz keşke. Belli ki eşinizin problemleri var. Bu durumda olan sadece sizin eşiniz değil emin olun ama sizinki tabi biraz aşırıya kaçıyor gidip kalmalar falan. Adam büyüyememiş belli ki ya da büyümesine izin verilmiyor.. Ben olsam boşanma öncesi psikolog, evlilik danışmanı gerekirse başka bir şehire taşınma hepsini dener son çare boşanmayı düşünürdüm. Allah bebeğinize sağlık size de huzur versin. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah...
(1 puan) tarafından
Allah razi olsn canim önerilerin icin ama esime bunu teklif ettim hic bir sekilde terapiste gitmeyi kabul etmiyor
(2,097 puan) tarafından
Evliliği kurtarmak, çocuğunu babasız bırakmamak istiyorsa yapacak mecbur. Ama yok yine de yanaşmıyorsa o halde hakkınızda hayırlısı olsun ne diyelim.
(1 puan) tarafından
Sence yani sans wermelimiyim?Düzelirmi dersin..
(2,097 puan) tarafından
Ya ortada çocuk varsa boşanmak çok ince düşünülmeli. Ben sana şimdi elbette ki düzelir diyemem ama şartları zorlamalisiniz. Ev dinamiğinizi bilemem elbette neden ailesini arıyor, orda daha mı mutlu, sürekli övgü mu alıyor (tabi bunların hiçbiri yine de seni yalnız bırakma gerekçesi olamaz) ama işte tam da aranızdaki sorunlar için terapi alınmalı. İnsanlar çocuğunun okulu, çevresi iyi olsun diye bile şehir değiştirebiliyor. Bu daha zor bir ihtimal ama gerekirse bunu bile teklif et. Bu arada evlilik terapistleri bazen eş kabul etmezse tek tarafla da görüşebiliyor. Sen bir adım at demem o ki. Uzman görüşünden sonra da yolunu çizersin..
0 oy
tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 
(1 puan) tarafından
Saol Canim amin insallah
0 oy
tarafından
Madem ailesinde kalacak ne diye evlenmiş !! 

Hemen boşanmayı düşünme onu al karşına çok ciddi olduğunu söyle kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini anlat eğer düzelmezse o zaman o kararı al
0 oy
tarafından
Ayrilmayin gecer bu gunler de
0 oy
tarafından
İnşallah sağlıklı sıhhatli doğar bebeğin.

Aynı nedenden dolayı bende küstüm. 13 gündür ayrıyız. Ona kalsa burda nevar ki. Bugün gelecekmiş. Konuşcam yine. Annemlerde konuşcak.
0 oy
tarafından
Ya arkadaşımda öyleydi yedi yirmi dört anam anam dermiş kocası hep ararmis gizli ararmis oraya gidelim derdi sürekli kavga gürültü kız hamileydi de çok kavgaları oldu çok fazla hemde kızın doğumu yakındı kavga ettiler kendini sokağa attı çıktı sinirden suyu geldi doğumu başladı herşeyi anlatırdı bana ama çocuktan sonra adam bambaşka bir insan oldu bağlandı eşine çocuğuna çok değişti şuan görüyorum masallah vala çok iyiler belki düzelir seninkide düzelmeyecek bir durum değildir hani ailesiyle konus boşanacaz falan de bu konular yüzünden de belki ailesi artık ona bir dur der ve kendi ailene git bu aralar gelme hiç o evde yoksa sen evde ne yapacan kızarak git telefonu açma sana ulasmasin eve geldi mi sen yoksun kafayı yer şimdi aile olduğunun farkında değil ama yokluğunda anlar ve senin karnın falan çıktı mı o daha da değişir daha bir sorumluluklarini anlar duygusal olur erkeklerin ruh hali çok farklı çok saflar nereye çeksen oraya giderler 
0 oy
(90 puan) tarafından
Gerçekten çok üzüldüm ve bence boşanma gerekçesi yaptığı. Düzelir mi düzelmez mi sadece siz bilebilirsiniz,kendi çocuğu doğduğunda ailesinin siz olduğu gerçeğini görebilir mi bunu kendinize sorun, evet diyorsanız doğuma kadar bekleyin. Aynı şeyi siz yapıyor musunuz ailenize gidip günlerce kalıyor musunuz? Siz yapsanız o evde yalnız kalsa ne hisseder acaba? Ayrıca insan hamileyken o kadar hassas oluyor ki fakat ne yazık ki hamilelik psikolojisinden anlayan biri yok karşınızda. 
0 oy
(1,668 puan) tarafından
Eşin daha yeni evliyken böyleyse ileride düşünemiyorum. Ve riskli hamilelik geçirdiğiniz bildiği halde seni yalnız bıraksa doğumdan sonra hiç yanına gelmez herhalde 
0 oy
(38 puan) tarafından
Canim benim.cok.uzuldum allah bebeğini sana bağışlasın rabbim hoc stres yapma o.tercihini ypmis sen anne olacaksin guclu olman gerekiyor hic bisi istemem diye bir sey yok isticeksin tabiki nafakani al bak sonra cok pisman olursun boyle istiyosa oda soniclarina katlanacak sen cocuguna odaklan dunyaya geldiginde en iyi arkadasin olacak unutma ❤️
0 oy
(38 puan) tarafından
Canim benim.cok.uzuldum allah bebeğini sana bağışlasın rabbim hoc stres yapma o.tercihini ypmis sen anne olacaksin guclu olman gerekiyor hic bisi istemem diye bir sey yok isticeksin tabiki nafakani al bak sonra cok pisman olursun boyle istiyosa oda soniclarina katlanacak sen cocuguna odaklan dunyaya geldiginde en iyi arkadasin olacak unutma 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Keşke böyle pacalarindan ayrilmicak olan adamlar hiç evlenmeseler gerek yok çünkü dizlerinin dibinde oturdaymis keşke daha 1 yıllık evli adam yani Rabbim yardımcın olsun inşallah gonlunden geçenler olsun hayirlisiyla
0 oy
(236 puan) tarafından
Cnm bence boşanma burnunu sürtsün ama boşanma zaman geçtikçe size daha çok bağlanır bende geçtim o yollardan 7 görümcem var

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,503 göst.
6 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 500 göst.
21 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Kcmzdlber (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 367 göst.
9 Nisan 2023 Aile kategorisinde Egeghdjdmdmmd (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,092 göst.