0 oy
216 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (4,067 puan) tarafından

Sabahn köründe bunu mu düşünüyorsun diyenlere selam olsun :) gelsin cevaplar hadi fkir alışverişine

13 Cevaplar

0 oy
(2,814 puan) tarafından
Taze fasülye, dolmalık biber , biber , közlenmiş kapta biber, türlü ,vişne kiraz kayısı 
tarafından
Fasulyeyi kırıp direk buzluğa atsak güzel oluyor mu öyle kızlar
(3,715 puan) tarafından
Ben direk atarım canım çıkarınca düdüklüye atar su koymadan suyunu çektiririm sonra pişiririm enfes olur
tarafından
Bende öyle yapım sağol cnm
(2,814 puan) tarafından
Kayısı koydum cnm çekirdeklerini çıkardım poşete doldurup attım buzluğa kışın çıkarıp hosavini yapicam
(2,814 puan) tarafından
Ben yaptım ama tadı hiç güzel değil zor pişiyor annemle hep aynı tarifi yaparız tencerede su kaynatıriz  kırıp yıkamış olduğumuz taze fasülyeyi kaynayan suyun içine koyuyoruz rengi hafifa bir sarardı mi hemen çıkarıyoruz soğutup kilitli poşete doldurup dondurucuya koyuyoruz en güzeli miss gibi kokuyor ve çabuk pişiyor önemli olan suda fazla bekletmeden 4 5 dakika yeterli cnm
-Reklam-
0 oy
(509 puan) tarafından
Ben bu sene patlican-kabak-fasulye-kirmizi biber yapmayı düşünüyorum şuan aklımda bunlar var daha da gelirse bu sene Allah kısmet ederse çok şey yapıp atmak istiyorum çünkü kışın birşey bulunmuyor yemek için ama ben konserve yapacağım dondurucuya atınca kokuyor sanki ben yiyemiyorum 
0 oy
(509 puan) tarafından
Ayy birde visne hosafi için vişne koyacağım öyle mükemmel oluyor ki iç iç doymuyorsun bu sıcaklarda da kullanabilirsiniz olduğu gibi visneyi at çıkar çıkar kullan
0 oy
(2,270 puan) tarafından
Vişne.kaysi.erik.cig yeşil biber.elma kofte yuvarliycam.bezelye fasulye.patlican çiğ domates çiğ kırmızı biber yaprak dolma biber bamya koyuyorum canım benim
tarafından
Çiğ domatesi nasıl koyuyorsun cnm. Domatesi bütün halinde koydun mu hiç olurmu
(2,102 puan) tarafından
Ben geçen sene çiğ domates koydum kullanamadim cok kötü oldu plastik gibi. Bu sene pişmiş koyarım heralde
tarafından
Pişmiş nasıl yapıyorsun cnm
(2,102 puan) tarafından
Konserve yapar gibi pişiriyorum soguyunca 1 yemeklik olacak sekilde poşetleyip dondurucuya atiyorum. Kullanirkende buzlu sekilde tencereye atiyorum çözülmeden. Böylece kokuda olmuyor(kabuksuz şekilde)
tarafından
Tmm cnm tesekkurler
0 oy
(839 puan) tarafından
Ben bu sene kaynanami ve gorumcemi koymayi düşünüyorum jxjdjdjdjdjjdj
(3,860 puan) tarafından
Jdhjdhsjdhsjdh yapma kiz dolabını bozarlar yazık olur jfhfjfh
(839 puan) tarafından
Yok yok bozmazlar vakumlu poşete koycam butlari bi tarafa kelleler bi tarafa lop etler bi tarafa işte yeter hcjfjfjdj
0 oy
tarafından

Uyumadım ki günaysinnnn:'(

0 oy
(323 puan) tarafından
Hiçbir şey.Mevsiminde yiyorum uğraşmıyorum.
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Fasulye domates tümden közlenmiş patlıcan dolma biber yeşil biber karnıyarık için patlıcan
0 oy
(2,102 puan) tarafından
Köz Patlican, domates, kompostalik meyveler, darı, salatalik(rendelenmiş),kırmızı köz biber, kizartmalik yesil biber, dolmalik biber gibi seyler atiyorum genelde
0 oy
(2,124 puan) tarafından
Ben şuan bezelye koydum 2 kilo, 1 buçuk kilo biber dilip attım. Ama daha hazırlığa başlamadım, patlıcan kızartıp atarım. Fasulye kavurup koyarım, dolmabiber atarım mısır atarım vişne atarım. Kışın iyi oluyor, birde domates doğrayıp atıyorum 5 6 kilo yaparım domatesi yemeklerin içine atarım hemen bir poşet çıkarıp 
0 oy
tarafından
Valla en yakın zaman yakarak alıp sarıp atcam biraz fasulye biraz bamya biraz pantilcan yemeklik karnıyariklik bi de musakkalik yapcam biraz içli köfte koycam yapabilirsen mantı yapcam kıç açmadım daha önce bilmiyorum inşallah hamuru sebil etmem kurbandan biraz pay geldi onlarda zaten yer kapliyo bilmiyorum daha napabilirim bende geçende açtım bu postu dışarıya da mantıyı becerebilirsem biraz da erişte keserim menemen yapcam kesin bi de turşu düşünüyorum ama inşallah yapabilirim hepsini 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Taze fasulye koycam bugun visne erik közlenmiş biber bezelye mısır koyucam bide çıkmasını bekliyorum kışın kolaylik al kaynat hemen miis :))
(103 puan) tarafından
Mısırı pişirip mi cidden mi koyuyorsun canım
(103 puan) tarafından
Çiğ mi
(1,918 puan) tarafından
Cigden koyuyorum sonra cikarip kaynatiyorum guzel oluyor
(103 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(2,790 puan) tarafından
Dolaba patlıcan biber bırakıyorum şişelere konserve dolduruyorum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 146 göst.
18 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Annne3 (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 142 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (329 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 154 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (462 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 124 göst.
15 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

376,646 soru

11,273,163 cevap

34,658 kullanıcı

...