0 oy
1,740 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Gelin sohbet edelim Diyelim ki kardeşiniz size bir yalan söyledi ancak bu yalan affedilir cinsden değil ama siz onu hayatınızdan cıkardınız ve yıllar geçdi bigün sizi arayıp abla ben dardayım bana yardım et dedi edermisiniz büyük konusmayayim ben affetmezdimde yardımda etmezdim görüşleriniz neler ?

43 Cevaplar

0 oy
(659 puan) tarafından
Kardes kardesı bıcaklamıs donmus arkasını kucaklamış der annen mevlam da kım ne yaparsa yapsın sen elını uzat der kın ınsanı oldurur merhamet ınsanı yuceltır  bızlerde cocukken kardesım yuzunden cok dayak yedım burnum kuruldı onun yuzunden ama hıc demedım sen yaptın ben dayak yedım dıye  ben ablayım ona dogruyu ıyıyı benım ogretmem lazım dedım  affetmek allaha mahsus sen ınsanlık gorevını ablalıgını yapcaksın unutma on teker nere arka teker oraya gıder 
tarafından
Haklısın ancak bazen insan kardeşini bile tanıyamiyo artık
-Reklam-
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Ben affederdim.. hayat bu hatalar insanı olgunlaştırıyor..  sanırım saflık derecesinde affederim herkesi.. allah biz aciz kullari afediyoken ben bir kül halimle bir kulu neden afetmiyim ki..
tarafından
Ben affetmezdim çünkü büyük bir olay olmuşsa vede yalanın arkasından ihanette etmişse zor yani
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Soyle soylim afeetmek ayri bisey yardim etmek ayri bir sey yardim ederdimm
tarafından
Bende ederdim heralde ama affedemezdim
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Affetmem affedemem bn affetsem icim almaz soğuk davranırım kendimi cok belli ederim Allah korusun yasmak istemem oyle bisey 
tarafından
Umarım yaşamassın çünkü çok acı verici ve zor bir durum olur
(2,849 puan) tarafından
Aynen oyle canim insalah yasamam
0 oy
(343 puan) tarafından
Ederdim tabi o benim canım kanım 
tarafından
Hem affedip hemde yardım edermiydin ben yardım edebilirdim ama affedemezdim
0 oy
tarafından
Ölümlü dünya ne olursa olsn ederdim o bnm kanımdan 
tarafından
Bende belki ederdim yardım ama hatası ciddi boyuttaysa affetmek zor bir süreç kimse kaldıramaz
0 oy
(348 puan) tarafından
Kardesime kin tutmam canm ben 
tarafından
Her ne olursa olsada mı?
(348 puan) tarafından
Allah kulunu affefiyorda biz kimiz yahu o benim kardesim tabiki affederim
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Bizim oralarda bi laf vardır 

Kardeşimi sevmem,  kardeşimi sevmeyeni hoc sevmem. 

Yardim ederdim. Ederim. Allah böyle sıkıntılar vermesin kimseye 
tarafından
Âmin cümlemize
(2,633 puan) tarafından
Amiiiinnnn rahime ablaam♡ Nasıl oldun bu arada bebek nasıl
0 oy
tarafından
Affederdim kardesim sonucta bir hata yapmis olabilir dardaysa el uzatirim..
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Yıllar geçtiyse bendede pek yara kalmadıysa yardım eder affederdim ki affetmek allaha masus ...
0 oy
(427 puan) tarafından
Bu sadece bi soru mu yoksa senin başından geçen birşey mi merak ettim
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Ben hayatta kin tutamam yardım ederdim 
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Bu dunyada en cok sevdigim kisi once oglum sonra kardesim ne olursa olsun affederm onu hatta bahsettigin sekilde yillar gecmesinede gerek yok o bnm canim 
0 oy
(738 puan) tarafından
Büyük konuşmak istemiyorum ben ablayim her ne olursa olsun sanırım kıyamaz ilk ben kosardim yardımına onlar da benim çocuklarım gibi evin en buyuguydum ve onlar benim herseyim şimdi çocuğum olacak bir tık daha ağır tabi ama kardeş dedin mi akan sular durur bende Allah'ım onları korusun inşallah.
0 oy
(227 puan) tarafından
Küs olsam yardım ederdim canım kanım dara düşmüş onu geri cevirip o cukurda bırkmm icim el vermez buna bnmkiler ihnt gibi bişi olmadı ama hamileligimde hic düşnmedilr ne annm ne ablm temzligi kndim yptım dolba hazrlıklarımı kndim yaptım ablmda hmilydi 4 vr aramızda bn onu aradım sarma saralm dolba koy pasta cörek fln yplım koy dedim temizlikdede sen uznmassın dolpları cmları fln bn silivririm cvır dedim gidecektimde ama erkn dogum oldu hazrlıksız bi şkilde bn gittim evini sildim süpürdüm cocuhum durdukca sonra 2 3 gün sonra bidaha gittim yüzysel tmizldim cmları fln sildim ama o bnm evimi sadece gırgılladı en basiti bu ama örnek
0 oy
(588 puan) tarafından
Biz öyle şeyler affettik ki onlari da affeder dik üzgünüm ama insaniz bir görmezden gelirsiz 2 geliriz 3 cüde normal gelir o da bize affederiz burası dünya 
0 oy
tarafından
Kardeşlerim ne yaparsa yapsın onlara sırtımı dönemem.Kırılırım mesafe koyarım ama onları tek bırakamam ben.
0 oy
(523 puan) tarafından
Kardes apayri bisi o yuzden affederdim 
0 oy
tarafından
Benim kardeşim benim hayatımı karartı neredeyse okulumunsan oluyordum yine de kardeşime sırtımı dönmedim hemde erkek kardeşime
0 oy
(437 puan) tarafından
Ben afederdim canım kin ve öfkenin kimseye bir faydasının olduğunu görmedim ben daha.yardima ihtiyacı varsa yardım eder mesafeli bir şekilde ilişkimi devam ettiririm.belki evime almazdım ama halini hatırını durumunu bilecek şekilde  hayatımda olmasına izin verirdim .

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 537 göst.
22 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 233 göst.
17 Haziran 2022 Aile kategorisinde kalici (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 1,640 göst.
17 Haziran 2022 Aile kategorisinde kalici (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 550 göst.