0 oy
555 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhabalar kızlar sırf size şu soruyu yöneltmek için kendime yeni hesap açıp sormak istedim çünkü ben yediremiyorum artık.

Dün aksam 2 görümcemin yanında eşim bana hakaretler etti ve de bana vurdu daha önce diğer evli olan görümcemin ve kocasının yanında da bana vurmuştu o zaman cocugum yoktu ama şimdi bir çocuğum var ve ben bunu artık yediremiyorum dün yatağı ayırdım yüzüğümü çıkarttım ve boşanmak istedigimi söyledim kulak arkası yaptı ben yatağı ayırdığım için çok sinirlendi ve bir daha sakin yanima geleyim deme dedi ben hiç sesimi çıkartmadım çünkü eşimden soğudum ve çok kırgınım artık iflah olmayız diyorum Cok aileci ve şiddet meyillisi bir insan olduğu için artık katlanamiyorum ona bugün kadir gecesi yarın ise benim ilk anneler günümdü ben bunlari kabul etmiyorum sizce ne yapmalıyım bana bir yol gösterir misiniz 

24 Cevaplar

+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Siddete meyilliyse o cocugu da dover ve ya bosanacaksin ya da dovuleceksin secim senin biz sana sunu bunu yap diyemeyiz ama ben ailem olsun olmasin meslegim olsun olmasin bana hakaret eden,vuran adamin kicina tekmeyi basarim cocugum bile umrunda olmaz cunku ben ruh hastasi birisiyle cocuk buyutmem
(6,203 puan) tarafından
Valla ailen arkadaysa boşa Türkiye de erkek mi kalmadi ya da sana hakaret eden,siddet uygulayan birisine mi muhtacsin o cocugun. Da psikolojisini bozar o yuzden hic gerek yok gitsin kendisine dovecek birisini bulsun.O gorumcene de masallah kadin ama karsida ki kadini korumuyor
(17,651 puan) tarafından
Cümlelerin noktası virgülüne kadar doğru helal olsun aydan
(1 puan) tarafından
Allah gorumcelerimi ıslah etsin zaten bir kadın olarak her sekilde ne olursa olsun benim arkamda değiller hep abilerinjn yanında hep
(6,203 puan) tarafından
Alsin abisini kicindan ayirmasin benim kardesim karisini dovecek yemin ederim kafasinda sandalye oarcalarim sen kimsin diye
(1 puan) tarafından
Allah ıslah etsin
-Reklam-
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Yol yakinken dön :(
(1 puan) tarafından
Öyle yapacağım ama cesaretim yok biliyormusun çok tuhaf
(6,669 puan) tarafından
Zararın neresinden dönulurse kardır
(1 puan) tarafından
Tabiki
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Allah bildigi yapsin o kocani! Bikere niye doviyor, ikincisi milleton icinde ne ladar kucuk dusuruci bisey bu! Gorumcelerin araya girmedi mi? Ben olsam bende cok kirilor ve bayagi tepki gosterirdim.
(1 puan) tarafından
Canım ben ilkten bağırmadım aslında soyeldigim şeye sinirlendi o bağırdı sonra ben karşılık verdim
(7,177 puan) tarafından
O gorumcelerin dayak manyağı kocaya gitsinler de o zaman gelsin abisini görsünler inşallah midem bulanıyor böyle insanlardan
(1 puan) tarafından
Zaten hepsi cekicek şimdi öyle kolay geliyor
(6,978 puan) tarafından
Kimsenin ahi kimsede kalmaz merak etme canim, Allah yardimcin olsun
(1 puan) tarafından
Amin kuzum Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Affetme !Bir kere yapan bir daha yapar .2. yi yaptigina gore daha da yapacaktir .Affetme 
(1 puan) tarafından
Bende aynj şeyi düşünüyorum zaten artık vazgeçtim içim soğudu ona karşı kardeşlerinin yanında soyledigi sözleri unutamıyorum vurmasına artık alıştım ama hakaretleri assagilayici konuşmaları kabul edemiyorum
0 oy
(119,150 puan) tarafından
ilk defa vurdugubda bebegin yokken ayrilsaydin keske 1 kere vuran hep vurur devami her turlu gelir :(
(1 puan) tarafından
Hatanın büyüğü bende ayrılmak istediğimde ailesi durdurdu sen haketmissine getirdiler
0 oy
(451 puan) tarafından
Beni anlatmissin caniim kendine vurdurma onlarin yaninda ne derse alttan al ama evde basina yik evii 
(1 puan) tarafından
İnan ki öyle sinirliyim ki ne dediğimi ne düşündüğümü ben bile bilmiyorum
(451 puan) tarafından
Tmm da napican oldurenmi o kacayi orda vurunca sussun demiyorumki o duruma gelene kadar yani tartisma yaratirsa karsi taraf altan al dayak yemektense anlaminda demistim
(1 puan) tarafından
Anladım canım zaten artık kimseye sesim çıkmaz öyle yorgun ve bitkinim ki kanadım kirildu artık
(339 puan) tarafından
Canım işte alttan al sus milletin içinde olmaz o erkek tir diye diye kadınlarımız bu hale qeldi
Bence kimse bu durumu yaşamamalı o erkekse bizde kadınız kimsenin kimseye bağırmaya da el kaldırmaya da hakkı yok evlendik diye tapumuzu üst lerine almıyorlar sonuçta dimi
(1 puan) tarafından
Kesinlikle doğru canim
0 oy
(15,609 puan) tarafından
Yapman gereken çocuk yapmadan önce boşanmak.olamaliydi bu şekilde ailesinin sana vurma hakkına sahip değil eziyor kucumsuyor yani bu şekilde yürümez ailene şöyle gerekeni yapsınlar şiddete meyilli olan iflah olmaz 
(1 puan) tarafından
Teşekkür ederim aileme konuyu açamadım bugün kâdir gecesi söyleyemedim yarın anneler günü böyle mi hedoye vereyim anneme diyorum cok zor ikilemde kaldim
0 oy
(1,654 puan) tarafından
Allah bildgi gibi yapsin demekki gorumcelerini gorunce simariyor ve seni eziyor ve ozur dileyecegi yerde daha uste cikiyor boyle devam edecekse etmesin derim yerinde olsam adam af dilemiyorki zaten affedesin
(1 puan) tarafından
Çok haklısın kendini haklı goruyor kadın gibi davranmıyor musum çenem varmış konusuyormusum hep
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Birincide affedersen olacağı bu ailen arkanda olacaksa kararının arkasında dur. 
(1 puan) tarafından
Kesinlikle çok doğru ilk başta kabul etmeseydin bunlar olmicakti ama ailesi sen hakkettmissin çok cenen var dedi neler neler dediler de sustum
0 oy
(427 puan) tarafından
Bnde ssnn ayni durumdaydim canm inanki her hafta byleydim ama canima tak etti aldm kziimi annemin evine geldim darp raporuda aldm simdilik 2 haftadir burdaym beklemedym karsi taraftan bi atak veya gel deme yok o yuzden bnde gitmeyecem gel desede gitmeyecem cunku duzelmeyecek bndan adim gbi eminim hicbir sekilde hatasni kabul etmiyr ve anlamiyr bi omur oyle curutemem kizimin gozu onunde surekli eziklenen dislanan bi anne olark kalmak istemem esim bana ne yaparsa coxugumda yapar cnku bnu biliyrm bnde ayakalrm ustunde durup kizima hem anne hem baba anne almaya karar werdm ondan glecek hayir şer olur bu saatten snra sende iyi dusun ve evladm babasiz kalmasin diyecegine evladm byle irdtamda buyumemeli die dusunebilirsn cnku oyle bi ortam onun kisilik ve karakterini belirleyecek unutma
(1 puan) tarafından
Çocuğumun yanında bu yaşananlardansa babasız kalmasından asla korkmuyorum babasız kalsın benim babam ona dedelik babalık yapar ben ona hem anne hem baba olurum cesaretim yok millet arkamdan konuşursa diye düşünüyorum çok ikilemdeyim çok :( ama bende gideceğim bavulumu toplayıp annemlere olmuyor çünkü oda aramaz eşim çok gaddar inatci ve kinci bir insan ben onu sildim oda beni silmiş belli
(427 puan) tarafından
Silsin benm evliligim 8 yillik beranerlikten snra oldu kimse istemedi ama ben zorla olsun ddim ve isin icine girince anladm neyin ne oldugunu evlenmeden hep derdim ki ya bana derlerse nisani atmis felan evlendim keske atsaydimda syleselerdi die sustum hamile kaldim keske coxuk yokken bosansaydim die pisman oldum simdi kizim war we kim ne derse desin kimse benm hayatimi yasayip acima ortak olamayacak benim derdimi kimse cekmyecek cunku yol yakinken sende karar wer ve ayakalrin ustunde dimdik dur varsin iantci olsun pesine dusmesin bi zaman snra iyiki pesine dusmedi zorlamadi die sua edersin oda elbet hakettigini yasayacak emin ol
(1 puan) tarafından
Haklısın canım annemlerde şu an korona bu yüzden şu an çıkıp gidemiyorum
(427 puan) tarafından
Az bekle o zaman karantina bitsin cik hic afftme ben keske diyrm keske en bastan gitseymisim ewe gelsin bi baksin ki yoksun belki dank eder kafaya alismslar herseye sus dememize ezdikce eziyrlar
(1 puan) tarafından
Öyle yapicam canim aynen biraz daha beklicem annemler bir atlatson şu hastalığı gidicem
0 oy
(964 puan) tarafından
Direk bosaaa pislik herif 
(1 puan) tarafından
Yapacağım yapacağım bu sefer susmak yok
0 oy
(68 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun  evdr karı koca tartışması başka bu başkalarının önünde yaşanan çirkinlik çok başka bir durum adamın hiçbir çekincesi yok demek oluyor iyi düşün uzak dur sohbet etme bir mesefen olsun birkaç yol denedikten sonra boşanma düşünülür hemen yapma çünkü akıllanırsa ne ala akıllanmazsa o kötü bunu bir izlemen gerek
(1 puan) tarafından
Hepsini yapicam yapıyorum canım
0 oy
(17,651 puan) tarafından
Ailen arkandaysa durma o pisliğin yanında
(1 puan) tarafından
Çok şükür başımdan eksik etmesin rabbim
(17,651 puan) tarafından
Şiddet varsa saygı yoktur saygı yoksa evlilik evlilik olmaktan çıkar
(1 puan) tarafından
Saygı yoksa sevgi yoktur derim ben hep dediklerin doğru
0 oy
(470 puan) tarafından
Benimkide görmcemin kızının ve anasının yanında dövdü ama ikinci evliligim bidaha ayrılamam ilkten bir oğlum var Rabbim bağışlasın ikinciden hamileyim katlaniyom mecbur
(1 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım seninde
(470 puan) tarafından
Sagol cnm bnm seninde
0 oy
(339 puan) tarafından
Ben hep diyorum ve yine bi kadın yine bi şiddete meyilli erkek 

Susmayın!!!

Bir kere yapmış o zaman çocuğun da yokmuş neden bırakmadın ?

Ve qene aynı şeyleri yaptı bana vurdu beni küçük düşürdü diyorsun canım bir yapmaya başlayan hep yapar sen sunduğun için susma ya sende bi insansın sende bi annenin evladı sin ileride olacakları ben kısaca sana anlatım 

Sen ayrılmak istemicek sin cocuqum var babasız kalır ailemle yapabilir miyim ki aceba aman neyse düzelir qibi sözler edeceksin ve o adam sana şiddete, küçük düşürmeye, seni üzmeye, kirmaya ve sonra bu cocuquna da başlıcak azıcık bisi yapsa onu da dövecek ve sonra cocuqun psikolojisi darma dağın olacak sende artık sonunda ona bağıracaksın ve sen ona bagirdigin için sana şiddetin en büyüğü nü gösterecek ve sonra si ölüm 

Bunların olmaması için SUSMA!!!!
(1 puan) tarafından
24 yasindayim
(339 puan) tarafından
Bnde 22 yani daha çok genç sin bırak qitsin zaten adam af bile dilememiş bide üste cıkmış benimde bu ikinci evliliğim
Eski eşim ilk 1 yıl çok ıi ydi ama sonra dan işi tergedi gitmedi babasının lafina baktı hep o ne derse onu yapıyordu ailem geliyodu 1 gün huzur vermiyordu ama allah var hiç el kaldırmadı bende dayanamadım bıraktım 1 kızım vardı şimdi tekrar evlendim şimdi ki eşim çok çok iyi rabbim bozmasin
(1 puan) tarafından
Amin canım rabbim bozmasın hep mutlu ol inşallah
(339 puan) tarafından
Inşallah canım sende bi an önce kurtulursun inşallah hayatına yeni bi yön verirsin umarım güzellikler seninle olsun cnm
(1 puan) tarafından
Sağol kuzum
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Çok özel değilse sebep neydi acaba
(1 puan) tarafından
Canım benim babamlar korona oldu ve benim eşim bir evin ilk damadi babamlada kanka gibiler annemlede öyle eşim bir kre bile babamlari arayıp bir ihtiyacjn varmı diye sormadı hani sen o evin ogulusun dimi sonra kardeşi korona oldu annesi diyor ki oğlum kardeşin korona oldu falan AA ararım anne biseye ihtiyaci varmı diye sorarım ben gidip götürürüm ekmek falan alırım sahipsiz değil sonuçta dedi benim çok gücüme gitti benim ailem sahipsiz çünkü şu an dünde bekar 2 görümcem geldi onlar korona olan görümcemin kayınpederi rahatsızlanmis ve korona haliyle evden çıkıp gitmiş kocası bende gerizekalimi o günah degilmi o kadar insanı riske atıyor dedim sonra eşimde dedi gerizekalı dedi ama kendimi onun yerine koyuyorum belki ben bile çıkardım dedi bende ben olsam seni eve geri almazdım sonuçta küçük bebeğimiz var dedim sonra empati yap dedi ben empati yapamam ya benim babama bir faydam oldumu senin bir faydam oldumu bak onalr sahipsiz kaldı orda dedim kıyameti kopardı bu şekilde oldu
(1,850 puan) tarafından
Haklısın ama sen sen ol ailen için bile huzurunu bozma. Bi zamanı gelir söylersin. Erkekler iki insan gördümu horozlanmayi sever. Ortada çocuk oldumu vurup kapıyı gitmek çok kolay olmuyor malesef onun için yeri geldiğinde konuşmak daha etkili oluyor.
(1 puan) tarafından
Doğru canım ama bu kadarı yeter
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Hiç bir şekilde affetmem ilkinde hallederim ben bir kere denedi azına sictin yaptın bin pişman oldu kırarım onun elini bir kere vurur ise devamı gelir buyuzden kurtulmani tavsiye ederim canım 
(1 puan) tarafından
Sağol kuzum kendimi toplamaya başladım artık ne olucaksa olsun
(4,061 puan) tarafından
Senin ve bebeğin hayatından onemli7degol hiç bisi ben anne baba kavgası için de büyüdüm çok psikolojik tedavi gördüm buyuzden bebeğinin bunları yaşamasına izin verme canım allahım yardımcı olsun güç kuvvet versin inşallah
(1 puan) tarafından
Amin kuzum Allah razı olsun
0 oy
(104 puan) tarafından
Bence imkanin varsa affetme de asıl merak ettiğim o anda görümcelerin ne yaptı?
(1 puan) tarafından
Mal gibi izlediler kuzum napicaklar bide sen anımı kiskirttin diyorlar
(104 puan) tarafından
Bak eşin seni saymıyorsa haddini aşıyorsa emin ol aileside seni saymaz eşin ki fiziksel şiddetse diğerlerininki de psikolijik şiddet..Affetme o adamla hayatını, sevgini,evladını paylaşma ..Ailen mesleğinde varmış daha ne olsun iyi koca olamayan bir adamdan iyi baba da olmaz..
(1 puan) tarafından
Çok haklisin canım kendimi toparlayip çıkıp gidicem hayatımı mahvedemem bebeğime yazık
(104 puan) tarafından
Ben ilk eşimden boşandığımda oğlum 1 yaşındaydı ailemde yoktu ama cesaretim vardı 15 sene hem çalıştım oğluma evime baktım hemde mutlu bir çocuk yetiştirdim çünkü ben mutluydum benim yüzüm gülüyordu sen nasıl olursan çocuğuna o sirayet eder şimdi 2.evliligim çok şükür huzurumuz yerinde ama ilk eşimden ayrılmasaydım birimiz mezara birimiz hapse girerdi daha fazla yıpranma lütfen şiddet yanlısı bi insan kolay kolay değişmez tedavi olursa belki..
(1 puan) tarafından
Haklısın canım Allah mutluluğunu arttirsin
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Su mubarek günde sana vuran o kocanı da vururken bakan ve ses etmeyen gördüm ellerini de Allah nasıl biliyorsa oyle yapsın. 
(1 puan) tarafından
Amin kuzum Allah razı olsun :(
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Ya valla kuzum kötü konuşmak istemiyom hata senin ilk yapan hep yapar . Sen o adamın kıçına tekmaği koy bakalım kim kabil eder baykasınon yanında dövülmeyi aşağılanmayı, başka kadın olsa o adamın ağzına s...  Sen bence net tepki koy iyi yapmışsın ayırmakla yüz verme ama bak sakın sakın sesini yükseltme ona, yavaş sakin gurrulu konuş o bağırsa çağırsa hakaret etse ilkin sis, sonra al çantanı o evden  git bu adam yarın çocuğunu da seni de döver yine. Ayrıca mesleğim var demişsin meslek nedir? Lütfen çocuğun için cesaretli ol, o adamı bırak, çocuğunu düşünürsen ayrılırsın bu adam yarın öbürgün çocuğunu da akrabalar arkadaşlar arasında rencide eder, bebeğin büyüt ergenlik piskolojisi ile daha kötü şeyler yaşar. Neden yapmayasan cesaretin yok ailen de var arkanda işte. 
(1,016 puan) tarafından
Canım üniversite mezunusn, çıkar o adamı hayatında, ya de iyi bir başlangıç yap , o adamı adam et eğer seviyorsan ve gitmeyeceksen iyi bir ders ver... Üne okudun nasıl dayağa tahammül ediyorsun yapma gözünü seveyim, o adam kendini ne sanıyor, hiç çevrene iyi evliliklere özenmiyorsun ya, eşim sesini dahi yükseltmez bana , çünkü merhemetlidir ama bilir çezer giderim yani!! Git babanın evine ailen arkarnad git muhasebe işini yap markette çalış kendi ayağın üzerinde dur inan insanlarır gözünde ada olursun o zaman
(1,016 puan) tarafından
Bak eşim memur ben sosyoloji mezunuyum üstüne şuan eşimin ısrarı ile 4 yıllık çoçuk gelişime okuyorum, inan eşim ben sinirleniyorum üzülüyorum diye niye atandım bila demez artık. İlk zamanlarda hep derdi çok üzülürdüm kırlırdım, sonra ağladım konuşmadım surat yaptım birdaha çıt bile demedi!
(1 puan) tarafından
Gidicem canım artık kendime yeni bir yol çizecem çocuğumla
(1,016 puan) tarafından
İnşallah rabbim yollarını güller açsın da  rahatlıkla git, rabbim yardımcın olsun
(1 puan) tarafından
Allah razı olsun canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 234 göst.
17 Haziran 2022 Aile kategorisinde kalici (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 1,640 göst.
17 Haziran 2022 Aile kategorisinde kalici (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,742 göst.
30 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu