0 oy
1,455 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar merhaba. Dertleşmek istiyorum çünkü o kadar kırıldım ki anlatamam. Karnımda taş oldu bugün üzüntüden. 38 haftalık hamileyim çünkü. Olayın başından anlatacağım belki uzun olur okuyanlar hakkını helal etsin. Anlatacak kimsem yok çünkü. Dün eşimle doktora gittik rutin kontrole. Bize ilişki yasaktı normalde 9 ay hiç yaşamadık kistim patlayabilir diye doktor yasakladı. Dünde son haftalar ilişki artık olabilir dedi açılma rahat olsun diye. Bu baktım hiç yanaşmıyor etmiyor bir sorun olduğunu anladım. Ben buna bunun tribini yaptım biraz çünkü ben yanaştım istemedi. Akşam yürüyüşe çıktık. Annemlerde bizde onlar gelmedi evde oturdular. Başladı benle kavga etmeye. Sizinkiler bir yere gelmiyor misafirim sonuçta dışardan geldiler ben gezdirmek istiyorum falan diye. Daha öncede kaç kere dedim benim ailem sevmiyor ama gerçekten sevmiyor kızlar gezmeyi etmeyi. Birde geldikleri şehir yabancı değil babam emekli olana kadar burada ankarada durdu. Ben hayatımı kurunca emekli olup memlekete yerleştiler. Kaç sene burada durdular ama göreceklerini gördüler gezmeyide sevmiyor adamlar birde boşuna para harcamayalım istiyorlar ne gerek var her şeyi evde yapalım diyor annem ki gerçekten dışardakinden bin kat güzel yapıyor. Dedim bak onlar misafir değil bak ne güzel ev işlerini yapıyor annem yemeğimizi yapıyor ben dinleniyorum kim için yapıyor ikimizin çocuğu için dedim. Hem bak sizinkilerde sevmiyor gezmeyi bir buçuk yıllık evliyiz kayınvalidemlerde bize yakınlar. Gezmeyi sevmeyen insanı sizinkilerden anlaman lazım nereye gittik hep birlikte bu zamana dek dedim.bu arada gerçekten aşırı sakin konuşuyorum sesimi yükseltmiyorum. Başladı sen zaten ailene hiç laf dedirtmiyorsun beni sattın şuan. Onlardan tarafasın. Zaten evde ben odaya girince yüzün asılıyor ben girince hepiniz susuyorsunuz. Ben yokken gülüş çırış oturuyorsunuz diyor. Ki vallahi yalan annem dört gündür onun istediği yemekleri yapıyor annesinin yapmadığı bi baklava türünü yaptı geldi onun için. Sürekli oğlum oğlum diye etrafında dönüyorlar ki onun ailesi bana bir kere kızım demediler gideriz sürekli oğlum sana şunu yaptım sana bunu yaptım der benim tabağımada az yemek koyar hep farkederim ben. Ailesine karşı bir kere saygısızlık yapmadım. Orunla küs olsam bile yanlarında hep iyi davrandım şimdi durmuş sizinkilerin yanında beni adam yerine koymuyorsun diyor. Sonra karnındaki çocuk sende çocuksun diyor. Olgun değilsin dedi. Diğer evlilikler gibi dayak mı istiyorsun baban burada diye kabadayılanıyorsun dedi. Bunları dinlerken şok oldum başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Benle tanıştın bir sürü yer gezdin falan diyor. Halbuki bende memurum o da. Aynı maaşı alıyoruz. Ben niye daha çok yer gezdim çünkü 22 yaşındaydım onunla tanıştığımda daha yeni yeni gezmeye başladım o hayatımın o dönemine geldi. Söyledikleri çok ağır hele sende mi dayak istiyorsun falan demesi. Daha ona bir kere saygısızlık yapmadım ben hep pervaneydim etrafında. Şimdi bende onun ilgisi alakası kadar oldum bana demediğini bırakmadı. Sen kabadayısın diyor bana.evde kimse kalmayınca seninle hiç konuşmayacağım ilgilenmeyeceğim bana böyle yaptığına pişman edeceğim başını duvarlara vuracaksın diyor. Çok kötü oldum. Evde ailem var. Geldi yattı bir şey demeden konuşmadan. Birde keşke hamile olmasaydın dedi. Kızlar çok üzüldüm çok kırıldım. Ben ona muhtaç değilim ailemde hep yanımdalar sağolsunlar ki olmasalar bile çalışıyorum memurum. Bu soğukluk böyle devam ederse belki boşanmaya bile gider. Ben o zaman kendi ayaklarım üstünde dururum. Bu psikolojik şiddet değilde ne arkadaşlar illa dövmesi mi lazım

37 Cevaplar

+3 oy
(986 puan) tarafından
Bence ailen çok fazla iyi davranıyor, eşinde ailesinde görmediği için altında eziliyor.esin yaşı küçük bence yâda halla ergenlik döneminde.

Kıskandığı çok açık ve net

Kurduğu cümleler de anlaşılıyor ...
tarafından
Eşim 28 ben 24 yaşındayım. Böyle değildi olgundu niye böyle oldu bir anda anlamadım gerçekten
(986 puan) tarafından
Belki de.sitrestendir.ama ailen fazla ca üzerine düşüyor.oda onlara yaranmak için birşeyler yapmak istiyor.sonrada dozu kaçıyor maalesef.bir süre idare et.erkekler bazen çok dengesiz olabiliyorlar.eger iyi biriyse bu durum uzun sürmez.sonra yaptığından çok utanır..
tarafından
Evet iyi birisi dayak yiyeceğim en son insan belki ama o konuya girince çok şaşırdım içinden başka bi insan çıktı
(1,975 puan) tarafından
Bende eşinin senin ailene karşı kıskançlık yaptığını düşündüm. Arkadaş duygularıma tercüman olmuş. Aslında kötü bişey ama bende ilk zamanlar eşimin ailesine karşı kıskançlık yaptığımı fark etmiştim. Tabi böyle kötü sözlerle hareketlerle değil de. Onun ailesi ilgili alakalı gayet sevgili eski kafa bile olsa düşünceli merhametli. Bide benimkilere bak kalplerini çamur bağlamış. Ben hatami anladım ve düzelttim umarım eşine de gelir bu aydınlanma.
tarafından
İnşallah canım dua edin lütfen. Çok üzüldüm bende dua edeceğim bol bol. Kıskanmış olsada keşke bu sözleri sarfetmeseydi
-Reklam-
+1 oy
(1,862 puan) tarafından
Çocuk doğmadan boşan 
tarafından
Zaten böyle giderse araya tamamen soğukluk girerse öyle olun doğduktan sonrada
(1,104 puan) tarafından
Nasıl  bu kadar kolay boşan diye biliyorsunuz ya!
+1 oy
(2,726 puan) tarafından
Nasıl bu kadar kolay boşan diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Ortada evet kötü konuşma biraz şiddete yönelik konuşma da var. Ama düzelmicek şeyler değil. Hepimiz yaşıyoruz insan hatalarıyla insandır. Boşanmak kolay değil bu zamana kadar da boşananlar kolay boşanmamıştır eminim. Evlenmişler kadın hamile bir yaşanmışlık var aileler var doğacak bir çocuk var sorumluluklar var. Sevgi de vardır bir hışımla bir kavgayla sevgi bitiyorsa hiç olmamış demektir. Hepimiz de ağır konuşmuş ağır laflar işitmişizdir boşandık mı? Aysilam eşin pişman olacaktır inşallah herşey düzene girer eşine msj at hamileyim bu kadar ağır konuşmanı hak etmedim çok kırgınım diye söyle
tarafından
Canım boşanmak en son seçenek. Dayak olayına girmesine çok üzüldüm dayak mı istiyorsun diğer evlilikler gibi ne demek. Bunu diyen başka zaman dayakta atar. Mesaj attım bugün kırıldım unutmayacağım söylediklerini diye bende demiş daha napayım. Soğudum. Hep böyle giderse araya dayak vs girerse öyle gitmez
(2,726 puan) tarafından
İnşallah öyle bir şey olmaz o noktaya gelmeden ciddi bir şekilde tepkini koy
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(48,667 puan) tarafından
esinin bi tarafi kalkmis inemiyo tototusunu cok kaldirmis ailende sende simarmis iyice 
tarafından
Öyle mi oldu dersin. Hiç böyle bir insan değildi valla niye böyle oldu anlamadım değişti birden
(48,667 puan) tarafından
okudugumdan onu cikardim simarmis resmen havalanmis
tarafından
Olabilir canım
0 oy
(388 puan) tarafından
Şaşirmiş seninki. Gerçekten Şaşirmiş. 
tarafından
Evet hiç böyle bi insan değildi. Durduk yere bunu yapmasına çok şaşırdım. Ailemi mi istemiyor anlamadım bi zararları yok annem öyle iş yapma peşinde babam kendi halinde
(388 puan) tarafından
İyilikten maraz doğar mı evet doğar. Sizinki o hesap olmuş. Nankörlük resmen.
tarafından
Nankörlüğü ondan soğumama neden oldu çok soğudum
(388 puan) tarafından
Bekle bakalım. İlla karın ağrısı vardır. Çikar ortaya
tarafından
Bakalım canım
0 oy
tarafından
Klasik erkek işte senin ailen değilde kendi ailesi kalsaydı sizde zevkten 4 köşe olurdu 
tarafından
Valla canım bir anda oldu böyle değildi anlamadım ki. Çok soğuttu kendinden gözümden düştün falanda dedi onuda duyunca iyice soğudum
0 oy
(7,004 puan) tarafından
Resmen benim ailem ve eşimin ailesini anlatmışsın ama tek fark eşim ailemin yaptıklarını görür ve ona göre davranır çok şükür senin ki nankörmüş. 
tarafından
Çok nankör hemde. Bebeğe kaç gündür annemler bir şeyler alıyor ana kucağı oyun matı vs. Kendi aileside bir şey almadı. Ona rağmen oğlum oğlum demelerine rağmen o gelince susuyorlarmış herkesin yüzü düşükmüş Allah görüyor çok şükür
(7,004 puan) tarafından
Kız resmen bu eşimin ailesi bir çift çoraplarını bile görmedim ama ne zaman annemlere gitsem ya da onlar gelse ellerimiz dolu dolu olur daha yeni döndük mesela elbise almışlar dedesi ayrı para veriyor nenesi ayrı dayısı ayrı teyzesi ayrı ama lafa gelince de biz çok seviyoruz diyorlar.
tarafından
Neden böyle yapıyorlar ona rağmen. Ben hiç lafını bile etmedim ona yapmadılar diye. Halen saygımıda hiç bozmadım. Ama ona yapılsa bile memnun degil
(7,004 puan) tarafından
Valla en son kaynanam haksız yere bana bağırınca artık ağzıma ne geldiyse söyledim eşime sizinkiler şöyle sizinkiler böyle diye pişman mıyım asla çünkü haklı olan benken kaynanam hamile halimle bana bağırdı hem de ne bağırma o yüzden susanı ezerler onu anladım.
tarafından
Öyleymiş canım en iyisini yapmışsın. Demekki saygını koruduğun gibi saygısızlık yapıldığında da konuşmak gerekirmiş geç anladım bende
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Yaa sanki senin hamilelik psikolojin şuan onda 

Lohusaligida o yaşar ve sanada yasattirir merak etme
tarafından
Valla hamileliğim boyunca bir kere naz yapmadım. Psikolojik olarak değişmedim bile ama böyle yapması gerçekten çok ayıp
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Annem kocanmı hamile senmi anlamadım bu ne böyle dolmuş taşmış adam,duygusallık la sinir harbi arasında kalmış 

Çok konuşmasında Dr izin vermiş ne bekliyo 

Peeeeeh
tarafından
Çok soğudum canım insan demek ki çok sevsede bu sözlerden soğuyabiliyor
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Okuyan biri ozet geçsin ne olur. Okumak istiyorum sonra bi bakiyorum ki bitmek bilmiyorum merak da ediyorum ama gozlerim bozulcak yazi okumaktan
(3,950 puan) tarafından
Valla çocuğu için keske hamile olmasaydin diyen adamdan bi hayır bekleme canım.  Birak ne hali varsa görsün. Ne güzel kendi maasinda varmis bak miss gibj de gecinirsin
(2,148 puan) tarafından
Arkadaş hamile ve kizin ailesi yanina gelmiş. Eşide kizin ailesini gezdirmek istemis onlar evde oturmak istemiş. Bu sefer eşi ona patlamış hakaret etmis. Ilk defa boyle oluyormuş. Işte ailen ben gelince susuyor konusmasini yarida kesiyorlar, sende baska kadinlar gibi dayak mi istiyon falan
(3,950 puan) tarafından
Sagolun kızlar üşenmedim okudum bende. Adam geecekten ailesinin ilgisindende kismancliktan kudurmus
tarafından
Kızlar valla iki kelime çok ağır o halen kulağımda dönüp duruyor dayak mı istiyorsun ve keşke hamile kalmasaydın. Çok soğudum halen benden ilgi bekliyor ben hatalıymışım napayım ben daha
tarafından
Kızlar günaydın. Annem hazır izinliyken bizimle gel biraz durursun diyor. Onlarla gitsem biraz dursam eşim kendiyle baş başa kalsa acaba bazı şeyleri anlar mı
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Yazinin basinda okumadan dedimki hamilelik hormonlariyla abartmistir duygusallasmistir. Tamamini okuyunca eşin için ayni seyi düşündüm sanki hormonlari oynayan o. Etrafimdanda duydugum gördüğüm erkekler kizin ailesi gelince kendini dışlanmış hissediyor,  eşini kiskaniyor, daha ters davraniyor. Eminim ailen gidince daha bi sakinleyecektir. Dediği şeyler ağır ne olursa olsun denmemeliydi. Fakat neden bu kadar ağır konuşma gereği duydu. Belki cinsel hayatinizdan ötürü. Ailende gelince iyice bunaldı. Çatacak yer aradı. Daha önce böyle olmadigini yazmışsınız. Bu yuzden bir şans verin zamanla derdini güzelce açsın sakinlesin ve asla aileleri karistirmayin aranizda çözün. Çünkü çoğu evlilik bu yuzden bitiyor. 
tarafından
Yok asla kendi aileme yansıtmadım olanları. Üzüldüm ama ağlamadım bile anlamasınlar diye hemen anlarlar çünkü. Gerçekten açtı ağzını yumdu gözünü. Ben bir kere bile hamilelik psikolojisine girmedim. Bu sözleri duyunca keşke girseydim nazlı olsaydım dedim
(2,148 puan) tarafından
Eşin boyle bir karakterde bir insan degilse zamanla pişman olacaktır. Sonuçta anlattığın kadariyla senin hic suçun yok. O yuzden için rahat olsun. Dua et canim hamilelerin duası kabul olur. Hatasini görsün , kendine gelsin insallah. Sakimlesince konusurdum ben olsam. Bana neden bu kadar agir sozler sarf ettin kirildim diye.
tarafından
Şimdi ben kırıldım soğudum içimden konuşmak gelmiyor. Ama ister istemez ailemin yanında belli oluyor şimdi gene ona takılacak bana ailenin yanında böyle davrandın diye ben ne yapayım bilmiyorum artık
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Herşeyi geçtim ilişkiye nasıl dayanıyor istemesi lazım normalde 
tarafından
Zaten istiyordu hep diyordu ama bu hafta nasıl kinlendiyse onu bile görmedi gözü
0 oy
tarafından
Yanlış anlama ama işte eşler arasında sex olmayınca soğukluk giriyor. Mesela burda bazen evlilikte herşey sex değildir diyorlar ama bence yanılıyorlar. 

9 ay ilişki olmamasına ben bile dayanamazdim.

Acaba eşin o yüzden soğudu mu
tarafından
Valla canım o yüzden soğuyorsada kendi bilir. Benim hislerimde hiç değişiklik olmadı. Sonuçta çocuğu birlikte istedik. Ve çocuğumuza zarar gelmesin diye birlikte olmadık. Soğuyorsa kendi bilir
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Sen üzme kendini geçer inşallah bende öyle hissediyordum hamileyken zaman zaman ama doğumdan itibaren eşim üstüme titredi bir çıktım doğumhaneden ağlıyor aşkım iyimisin iyi mısın iyim bebeğe bak diyorum gelmiş elimi tutup ağlıyor sevdiğini söylüyor inşallah seninki de öyle olur Allah yardımcınız olsun inşallah 
tarafından
İnşallah canım ama dediklerini hiç unutacak gibi değilim
0 oy
tarafından
Sen bu kocayı boşarsin bencee gayet akli basinda birine benziyosun 
tarafından
Canım böyle giderse neden devam edeyim ki. Dayak olayınada girdi hele elini kaldırsın bakalım gençe bunu demesi bile ağır dayak atsa daha iyiydi . Bebemi alır giderim. Ailem arkamda durur oldu ki durmadı mı ben kendim de bakarım soğukluk girince nereye kadar devam eder
tarafından
Senin yaşın kadar evliliğim var benim erkek bu kadar kararli dik başlı kendine güvenen kadin sevmez sen biraz  nasil desem mahdur oyna bii kendini değerli hisetsin canim sana verilen degeri kiskanmiski normal aileden görmediyse ondan bide onsuz bu hayat mutlu olabilecegini görmüş ondan rahatsiz senle konusmaya gelince azcik sen benim icin degerlesin imajina bürün bi dene yavrun icin olmadi sonra yine bakarsin yolunaa
tarafından
Bu sefer daha çok havalara girip daha çok yapmasın bu yaptıklarını
tarafından
Dene yahuuu bisey kaybetmezsin sen zati her seyi goze almışsin ben karsimda bu kadar güçlü duran birini istemezdim yani ben ne dersem diyim sevgim one gecsin isterdim ki cok şükür elhamdülillah 22 yıllık evliyim benimde esime yeri geldi neler dedim herseyi goze alsa bile senin sevgin oadan yapamam dedi bende oyleyim 22 yilda neler yaşadık neler yani adam eyleme dökmemis bile sadece soylemis ever agir ama bu kadar cabuk gozden cikmak bence daha agirr
tarafından
Yok canım tabii ki gözden çıkarmadım. Sadece kırıldım soğudum biraz. Halen benden özür ilgi bekliyor kendi ilgilenmiyor. Bakalım yarın nasıl olacak ona göre davranacağım bende
0 oy
(134 puan) tarafından
Bence cinselliklede alakalı olabilir bende don ayımdayım bana ilişki yasak değil ama hormonlardanmıdır nedir hiç eşim yanaşsın istemiyordum hala öyle ama hep kendimi zorladım beraber olmaya eşim anlamıyor çünkü hormonlar 16 aylık kızım var onun bakımı ev bide eşim en fazla 2 gün sabrediyor 3. Gün yapana kadar suratı beş karış erkeklerin aklı herşeyi cinsellik aşk falan bi yere kadar 
tarafından
Öyle de olabilir canım ama yapmamamızın sebebi ikimizinde istedigi bebekten dolayı. Hadi benle alakalı olur soğur anlarım. Ama ben hiç soğumadım ondan hep yakındım. Ondan da yapıyorsa doktor izin verdi işte yapalım normale dönelim ama yok kinlenmiş
(134 puan) tarafından
Aynen ona sinyal gitmiyor artık bebek sağlığı falan hikaye ailen konusunda sonuna kadar haklısın ben k. Validemin görümcemin kaynımın nelerine katlanır kimse kırılmasın diye kafa sallarım senin hesap anam babam çevresinde döner bi taraflarıyla dinler ailemin akrabalrımın zayıf yönlerini bulmaya çalışır daha bunlar bebe olgunlaşacaklar sende onun ailesine hadlerini aşmadıkça aynı şeyi yapmaki insanlık olgunluk görsün şimdi sabrediyorumki kaynım vakti gelince evlenecek öyle biri olsun herkes kıymet bilsin biz napmışız desin
tarafından
Öyle canım. Ben yine o yaptı diye kendi aile hakkında senin ailende şunu yapıyor bunu yapıyor demem. Kaç kere haksızlık yaptıda bir şey demedim kendide gördü aslında. Demek ki erkeğin etrafında hem eşi hem eşinin ailesi dönünce böyle oluyor durum herkeste aynı çünkü inşallah anlarlar iki görümcem var bekarlar umarım onda anlarlar
(134 puan) tarafından
Sen merak etme anasını bellicek dünürler gelsinde bi görsünler Rabbimin adaleti büyük
tarafından
Öyle canım en çok güvendiğim Allahım görüyor hep kimse yaşattığını yaşamadan ölmez
0 oy
(852 puan) tarafından
Bariz nankör vala bacim k.bkma dedim ama nankör bu erkek milletinin fıtratında nankörlük var bu yaşıma kadar bunu öğrendim bacim 
tarafından
Öyle canım haklısın nankörlükten başka bir şey değil ailem ben böyle yapmasak daha kıymetli olurduk öyleleri daha kıymetli bu hayatta
0 oy
tarafından
Şiddete meyilli bir yönü varmış gibi hissettim bacım sana çocuk diyene kadar annengil gidince seninle ilgilenmeyecegim pişman edeceğim diyen biri çocuktur sıkıyorsa annengil varken yapsinda görelim 

Onu bu yaptıklarına bin pişman et bana kalırsa söyle babana baban konuşsun bakalım ne diyecek
tarafından
Canım ailemi hiç karıştırmak istemiyorum başka sonuçlar doğurmasın diye belki daha kötüye gider. Bana iyi davranmasını babam dedi diye değil kendi hatasını anlayıp iyi davranmak istediği için yapsın istiyorum
0 oy
(749 puan) tarafından
Zaten konuyu okadar güzel bi r sekilde anlatmissin ki knusma tarzın anlatımın cok gzl  tartismaya lapalı bir kisilik gibisin esin neden boyle davrandi merak ettim doğrusu.belki isle alakali skntısi vardır .stres yada dogum yaklasio kaygilari vardie böyle sana patlamistir.ki bu aylarda cocugu erkek korkar esine yaklasmaya
tarafından
Canım işi rahat şuan aynı yerde çalışıyoruz. Düz memurluk yapıyor o da. Stresli bir işi yok. Doğumdan mı çocuk olacağı için mi kaygılı bilmiyorum ama keşke hamile olmasaydın ve dayak mı istiyorsun demeseydi keşke ne kadar stresli de olsa böyle sözler sarfetmemeliydi bu da şiddet bence. Bu kadar laf etmesi gereken hiçbir durum olmadı
(749 puan) tarafından
Tabiki siddet ve insann kalbine uygulann bir siddet
tarafından
Evet canım valla kalbimin ağrıdını hissettim ilk defa
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Bence. Sizinki baba olma psikolojisine girmiş malesef çok cik değişiyor lar baba olunca abuk subuk konuşup sizi  Hamile hamile üzmüş başka da birseyi yok malesef saçmalamıs ve karnınız daki bebeğe geçiyor bu duygu emin olabilirsiniz onun size keşke hamile olmasaydin demesi sizin karnınız daki meleğe geçiyor malesef çok çok üzücü 
tarafından
Tabiki canım geçmez mi karnım iki saattir taş gibi daha yumuşamadı. Üzülmemeye çalışıyorum ağlamadımda etkilenmesin diye kendimi tutuyorum ama hissettiğinden adım gibi eminim beni bebeğini üzdü başka bir şey değil
(1,783 puan) tarafından
Size şöyle diyebilirim 9 ay boyunca sıkıntılı geçti eş yönünden hamileligim keşke uzulmeseydim dedim inanın erkekler genelleme değil de afedersiniz hepsi o b..
tarafından
Değil mi keşke üzülmesek olan bebeğimize kendimize oluyor bak o mışıl mışıl uyuyor biz karnımız yumuşasın diye bekliyoruz
(1,783 puan) tarafından
Sevin okşayın konuşun bebeğiniz le güzelce dinlenin bence boşverin
tarafından
Sağol canım haklısın

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 401 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Emine zerrin (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 272 göst.
1 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy