0 oy
244 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (11 puan) tarafından
Merhaba hanımlar hayırlı geceler ben omuzlarımı da kapatacak şekilde eşarp almak istiyorum nasıl birşey alabilirim nerden alabilirim tavsiye ve önerilerinizi yazarmısınız lütfen

4 Cevaplar

+2 oy
tarafından
*SENDE ÇARŞAF GİY, SENİNDE ÇADIRIN OLSUN*

"Bir hanım Hoca tesettür hakkında Sohbet ediyordu. Bir açık hanımda sürekli ağlayarak sohbeti dinledi. Sohbetin sonunda çarşaf giymek istediğini söyledi. Ona *"sen Sohbetin tesirindesin, sonra vaz geçersin, iyice düşündükten sonra giymeye karar ver."* dediler. Kadın itiraz etti: *"yok, ben Sohbete gelirken söz verdim; _bugün Hoca ne söylerse onunla amel edeceğim_ diye!"* 

Çarşafı giydirdiler gitti.

Aynı Hocahanım öbür hafta yine Sohbete gitti, o kadını göremedi ve sordu: *"o kadını tanıyan varmı?"* Cemaatten bir kadın kalkarak şöyle anlattı: 

*"o benim komşumdu, çarşafı giyip efendisine gitti. _'Efendi, sen müslümanmısın?'_ -'Evet'. _'Peki sen Kur'âna inanıyormusun?'_ -'Evet' dedi. Ozaman Hocadan öğrenmiş olduğu çarşaf ayetini gösterdi ve efendisi: _'sen benim ağzımı dilimi bağladın, giy'_ dedi. Ertesi gün kadın trafik kazasında vefat etti. O gece onu rüyamda gördüm; Kıyamet kopmuş, herkes ter içinde, bende sığınacak bir gölge arıyordum. Baktım bir çadır, kafamı içeri soktum, o komşum içerde oturuyor. _'Bende gelebilirmiyim yanına?'_ dedim, o da _'sende çarşaf giy, seninde çadırın olsun.'_ dedi. Uyandım ve hemen çarşaf giydim.*"

_(Efendi Hz'nin 13.01.1992 tarihli pazartesi Sohbetinden alıntı)_ az önce bunu okudum seninle de paylaşmak istedim canım inşallah hepimiz hakkıyla örtünenlerden oluruz:(
(2,241 puan) tarafından
Allah razı olsun ne güzel bir paylaşım
(11 puan) tarafından
Allah razı olsun gerçekten tüyler ürperten bir hikaye rabbim bizlere de nasip etsin inşallah cayarim diye korkuyorum o yüzden çarşaf giyemiyorum
(2,241 puan) tarafından
Neden korkuyorsun ki sen giy onu koruyacak olan Allah'tır bak benim kızım 14 yaşında ve iki senedir çarşaf giyiyor Elhamdülillah hemde böyle bir zamanda kendi isteğiyle kesinlikle ne ben ne babası zorlamadi kendisi hocalarına soyleyip aldırmış bize de sürpriz yaptı Elhamdülillah
Sen giy inşaAllah hiçte cikarmazsin  
Allah yardımcımız olsun inşaAllah
(11 puan) tarafından
Hay maşallah barek Allah rabbim ömür boyu layığıyla üzerinde taşımayı nasip etsin inşallah
(2,241 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(6,158 puan) tarafından
Medine ipeği büyük ebatlarından kullanilirsin yazın da rahat olur
(11 puan) tarafından
Kaç cm ebatin da birde internet te var mı hangi siteden alıyorsunuz
(6,158 puan) tarafından
İnstagramdan lemayenin şallarina bak cnm orda var
(11 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(11 puan) tarafından
Baktım da çıkmadı yanlış mı oldu acaba
(6,158 puan) tarafından
Lemayeofficial böyle yaz cnm
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Canım kumascilarda Medine ipeği kumaşı alıp terzide etrafını diktire bilirsin öyle yapıyordum ben 
(11 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(293 puan) tarafından
Medine ipeği satılıyor. Tuhafiyelerde yada eşarp dukkanlarinda rahatlıkla bulabilirsin. 1 metrelikte var. 1metre 10 cm likte var. Bende öyle ortunuyorum. Omuzlarimi kapatarak ❤️

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 140 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 180 göst.
9 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde _aysenurr_.01 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 43 göst.
8 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ruya123 (469 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 397 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,180 puan) tarafından soruldu

378,234 soru

11,320,527 cevap

34,765 kullanıcı

...