0 oy
139 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (613 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

bu şekilde kol altında var Arkadaşlar oğlumda dünden beri biseyler çıkmaya başladı 10 aylık daha doktor tam teşhis koyamadı iki tane şurup verip yolladı çıkan sivilce gibi şeyler hemen yaraya dönüşüyor kaynanam diyo ki şu çiçeği öyle başlar falan bu çocuk çiçek mı çıkarıyor yok el ayak hastalığı da böyle mi oluyor boğazı da tahriş olmuş hep geceden beri ağlıyor meme emmek hiç istemiyo ağzı sürekli akıyor ateşi in çık yapıyor 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Su çiçeği içi su toplar. O toplayan sular patladığı zaman yaraya döner. 

Ben su çiçeğine benzetemedim. 

Teşhis koyamadı ise başka doktora götürün ihmal etmeyin 
(613 puan) tarafından
Yarın goturcem hemen
-Reklam-
0 oy
(343 puan) tarafından
Biz geçirdik el ayak hastalığı her yeri sivilce sivilce olmuştu ateşi vardı boğazı iltihapdi doktora götürdüm antibiyotik ve deloday verdi şükür ki geçti 
(613 puan) tarafından
Sivilce olması ayrı dert birde hemen yara şeklini alıyor
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Yok cnm el ayak hastaligidir o oglum 4 yasinda gecirdi yüzü ağız etrafı popo bolgesi el ve ayakları maf oldu yavrumun okadar korktum dedim kesin iz kalır antibiyotik ve ates dusurucu vermisti doktor kusma ateş istahsızlikta vardı cok sukur 1 hafta 10 gune gecti bir iz bile kalmadı ayrıntili yazdim icin rahatlasin korkma gecer diye 
(613 puan) tarafından
Ama bizim el ayak ağız kısmında bişey yok sadece boğazlarda az sıkıntısı var o kadar kol altı genital bölgede var
(2,803 puan) tarafından
Daha dün başlamis cnm eger el ayak hastaligiysa cogalir malesef
(613 puan) tarafından
Dünden bugüne gözle benim gördüğüm bı çoğalma yok gibi duruyor ama çiçek de olsa el ayak hastalığı da olsa yayılır diye düşünüyorum ama dün geceden beri doktor alerset verdi onu içiyor acaba o mu yayilmasini durduruyor birde çok aşırı ağız akıntısı var
0 oy
(2,802 puan) tarafından

Canm geçmiş olsn bizde de çıktı büyükler su çiçeği dedi doktor bilmezmiş çiçeği, viral en feksiyon dediler bize yani kızamık el yaak 6. Hatlık su çiçeği hepsinin başlangıcı birbirine benziyormuş, 3 gün de çıkar 3 günde sönmeye başlar yüksek ateş düştükten snra kendini gösteriyor kaşıntı için krem sürebilirisn antibiyotik veriyorlar boğazda başlıyor yarlar, bizde parmak uçları kömür gbi morarıp  deri değişti kesinlikle banyo yaptırma kese sabun sürme ateşi varsa da hemn ılık su dök çıkar içe batar iz kalır çocukta elini yüzünü nemli bezle sil 1 hafta 10 günde tamam bitiyor doktorada götürsen yapıcak bir tedavisi yok kendiliğinden geçicek 

image

(613 puan) tarafından
Resim ekledim bı bakabilir msjin sizinkide böyle mi oldu ve
(2,802 puan) tarafından
Evet başta isilik gbi çok ufak ufka çıktı snra yayıldı vucuda ucları su topladı 3 gn snrada pstlası sönmeye kabuk bağlamaya başladı bizm en kötü yer ayak altı oldu resim görüyormusn yorm altına attım ama
(613 puan) tarafından
Evet evet gördüm bizimde şuan bacaklarinda oğlumun bişey alerji yapar gibi kırmızı kırmızı benekler cikmiz dünden beri giderek kirmizilik artıyor ne yapmam lazım peki
(2,802 puan) tarafından
Hiç bişi engel değil maalesef bu aralar bunn salgını var herkez geçiriyor senn yapman gerekn kaşıntı için losyon sürmek ovadril kullandık, banyo yaptırmadım 1 hafta lif sabun kese kenlikle yapma izi kalır kendiliğinden geçicek
(613 puan) tarafından
Bende yarın polikliniğe sıra bulursam goturcem sıra bulamazsam eğer sağlık ocağına goturcem antibiyotik mı veriri artık yoksa losyon mu veriri bilmiyorum evdeki nemlendiricilerden sürsem nolur ki hindistan cevizi yağı falan
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Benim eski postlarima bak canım kızımda bulaşıcı hastalık geçirdi aynı sizin gibi iki şurup yazdı aferin ve parol bir haftada geçirdik çok şükür 
(613 puan) tarafından
Size de losyon falan bişey vermediler mı çok agliyormuhdu oğlum çok aşırı ağlıyor dün geceden beri gözüme uyku girmedi ama oğlum düne göre çok şükür iyii
(2,132 puan) tarafından
Yok sadece şurup verdiler biz hafif atlattık çok şükür hafif ateş  ve huysuzluk vardı yanlız toplamda bir hafta içinde iyileşti şükür
0 oy
(76 puan) tarafından
El ayak hastalığıda olabilir hematen yada vazelin sür yaralarına iyi gelir bişey yemiyorsa hastaneye götürebilirsin   benim kızım geçirdi 7 gün yatış verdiler yaralar kuruyunca taburcu olduk
(613 puan) tarafından
Allah'ım inşallah yatış falan vermezler yarın götürüp tekrardan gostericem
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Aynı Benim kızımı tarif ettiniz oda 10 aylık bizde dün hastaneye götürdük aynısını dedi 4 tane şurup bir losyon verdi ama ilaç da vermek istemiyorum kafasına göre her hastalık için yazmış 
(613 puan) tarafından
İlaç ne verdi bacım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 171 göst.
16 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ruhugencanne.. (613 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 58 göst.
26 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Aytencelik (4,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
24 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Büşraaaa (2,898 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 282 göst.

377,341 soru

11,292,353 cevap

34,711 kullanıcı

...