0 oy
278 göst.
Diğer kategorisinde (2,600 puan) tarafından
Az önce eşimle doğum hakkında konuştuk dedi ddoc Dr. Sordum 2 seneden snra normal doğum olabiliyor sizce de mi öyle kızlar kızımi 2021 sezeryanla doğum yaaptim

19 Cevaplar

+1 oy
(196 puan) tarafından
Evet oluyor devlet yapmıyor tabi ssvd doktorların yapıyor özel 
-Reklam-
0 oy
(17,683 puan) tarafından
Yok canım bence olmaz ya
(679 puan) tarafından
Neden ilki sezeryan oldu Hollanda normal doğumu destekleyen bı ülke Türkiye gibi değil burada kadın dogumcularin kasaptan farkı kalmadi
(17,683 puan) tarafından
Yoo ben çok rahatsızlandım yapmadılar sezeryan normal gözüküyo mutlaka bekleyelm diye 3üde normal oldu benim
(17,683 puan) tarafından
Haklısın ona bişi diyemem bak ilaç çok kolay alınıyo
(17,683 puan) tarafından
Gerçekten haklısın annemde ablan gbi ilaçkolik ama ben kolay kolay ilaç içmem bu yüzden bağışıklığım güçlü kızkardeşime dünyanın ilacını içirdi rahatszlıklarını halen çeker kardeşim bana çocukkende bekarkende içiremezdi bi ağrı kesici bile halen kolay içmiyorm ama bazen ayakta kalmak için mecbur içiyorm çocuklarım var çocuklar bu sene çok hasta oldu çok ilaç içtiler ne kadar üzülsemde toparlanamadılar başka türlü
(17,683 puan) tarafından
Aynen öyle çok çok farklı bi devir insan sağlığının oyuncak olduğu bi devir
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Çok detaylı bilmiyorum ama ilki sezeryn yaptıysan ikincide sezryan olr dyolr çevremdekiler. 
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Benimki de doç Dr du...çocuklar arasında 29 ay var ilki makat geliş gidiş olduğu için sezaryen oldu ikinci sancıyla hastaneye gittim 6 cm açıklik vardı yine de sezaryene aldı ...o ağrıyı çekerken normal doğum olmaz mı diye sormadım merak ettim neden normal doğum olmadı .. sakın ıkınma dedi durdu
(566 puan) tarafından
Özel hastane miydi peki
(2,838 puan) tarafından
Aynen özel hastane
0 oy
tarafından
Doktorun izin veriyorsa yapabilirsin 
0 oy
(679 puan) tarafından
Olur cnm 2 sene arayla yapan çok var bak masAllah benim kaynanam ilk sezeryandan sonra 8.ayda gebe kalmış ard arda 3 tane normal dogurmus herşey kafada bitiyor
(679 puan) tarafından
Evet cnm benimde ilk sezeryan malesef tecrubesizligimden dolayı biraz doktor kurbanı oldum ikinci bı gebeligim olursa daha bilinçli bir şekilde iyi bi doktorla normal doğurmak istiyorum inşallah nasip olur
(3,068 puan) tarafından
Bu mantık sadece turkiyede var ilki sezaryenle sonrasi hep sezaryen diye. Örnek vereyim teyzem fransada ilk sezaryenle oldu 2 ve 3 normal. Kaynanam almanyada ilki o da sezaryen 2 3 4 normal
(679 puan) tarafından
Evet malesef bizim doktorlara ameliyat daha kolay gelir kes biç dik halbuki hem bebeğe hem anneye travma bu biz annelerin daha uyanık olması gerek dogumumuza sahip çıkmamız gerek ama bu doktorlar özellikle ilk gebelikleri sezeryana almak için kılı 40 yariyorlar
0 oy
tarafından
Yok canım en az 5 sene olmasi lazım onu bile riske alıp normal dogurtan doktor yok yani bazı doktorlar yaptiriyormus bazıları o riski göze almıyorlar 
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Kuzenim 3 sene sonra normal dogum yapti

Eltim 10 sene sonra yine normal yapti
(7,972 puan) tarafından
Yurt disindalar onu bilemiyorum cnm
0 oy
(7,768 puan) tarafından
En az 5 yıl..,
(61 puan) tarafından
Bir tanıdığım 1 buçuk yıl sonra yaptı
(7,768 puan) tarafından
Türkiyede çok zor canım hiç duymadım
(61 puan) tarafından
Yapan doktor sayısı az ama artış da olmaya başladı. İnstagramin varsa şu sayfaya bak canım bir sezeryan hep sezeryan değildir
0 oy
(889 puan) tarafından
Bende Şubat'ta özelde doğurdum kaç sene geçerse geçsin ben yapmam dddi normali.
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Yav sen ne diyorsun normal doğumun hiç deneme bile hem zor hemde iç dikişler hem sancıdan hemide karnına bastırmalarindan patlar sen normal doğumun basitmiş sanıyorsun 2 normal doğum yaptım 1swzeryan oldum şimdi gebe kalsam hiç düşünmeden sezeryan olurdum
0 oy
tarafından
Şöyle soyleyim özelde sezeryan oldum. Ve doktorumun kapısında sezeryan sonrası normal doğum yazıyor yani onu yaptiriyormus sözde 

Ben suni sancıyla doguramayinca acil sezeryan istedim ağlaya ağlaya. Sedyede sezeryan olurken  doktoruma ben bir daha normal doğum yapmam falan dedim oda zaten yapamazsın artık dedi
(679 puan) tarafından
Ayni benim gibi olmuş 41 + 5 ne sancı ne açılma var suniyle başlatalım dedi sanki doğuracakmışım gibi konuştu ama olmadı doğum sonunda zaten yüzde 60 doğurma ihtimalin vardı dedi e mal o zaman ne diye suni veriyorsun belki bı kaç gün sonra kendiliğinden gelicek korkuttu bizi yok kakasını yapar nefessiz kalır diye bı anda ameliyat masasında buldum kendimi hakkım haramdır bnm doktorda ssvd yapan biri hem sezeryan hemde ssvd yüksek meblali doğumlar o yüzden ona yöneliyorlar
tarafından
Kız seninki 41+5 mis yine. Benimki 40 ti tam. Bir iki gün daha bekleyim dedim. Yok bebek kakasını yer yok kordon dolanabilir falan dedi. Benimde ilk çocuğum tecrubesizim kandım ne biliyim. Allah korusun bişi olursa bu sefer doktor bak ben sana demiştim diyecek diye kabul ettim. 10 saat suni sancı yedim hiç açılma olmadı. Artık kasiklarimi bicakliyorlar sandım sanciyi aşırı hissettim. Hemen sezeryan istedim. Yarım saatte kurtuldum. Bileydim ilk başta sezeryan isterdim. Aynı şeyleri yasamisiz senle ama sen yine beklemişsin biraz.
Hadi az acilmam olsa, yada sancım olsa yada bebeğim kilolu olsa tamam diyecmde hiç biri yoktu. Bebeğimde 2700 doğdu zaten. Allah bildiği gibi yapsın nefret ediyorum o doktordan. Gerizekalı birde özel klnik açmış. Sadece çenesi var. Milleti cenesiyle kandiriyoe
(679 puan) tarafından
Kimse kimseyi düşünmüyor herkes cebini düşünüyor iki güzel muamele görelim diye özele gidiyoruz o da müşteri gözüyle bakıyor bebeğin sağlığı annenin sağlığı çokta umurlarinda değil aslinda
(679 puan) tarafından
İnan bı kaç gün daha bekleseydim gelirdi normal eşimin yanında korkuttugu için daha fazla bekleyemedim bı de herkes üzerime geldi hadi doğur bebeğe bişey olursa vebale girersin vs velhasıl herkes bebeğim ve benim vebalime girdi bı de senin doktorunda çok az bekletmis zaten ilk gebelik 40 haftayı geçmesi normal 41e kadar bekletiyorlar bildigim
tarafından
Aynen benimde eşimin yanında söyledi. Şimdi bişi olsa bak sen dinlemedin doktoru diyecekti.
Aynen hiç bekletmedi ahh ahh çok pişmanım da işte iş işten geçti.
0 oy
tarafından
Evet canım doğru söylemiş eşin geçen gün bnde bir uzmandan aynı yorumu dinledim 
0 oy
(242 puan) tarafından
Olir olur çok tanıdığım var ssvd yapan sadece işinin ehli doktora denk gelmek lazım acemi doktorlar kesip biciyor nasipse bende düşünüyorum sezeryan sonrası vajinal dogum
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Duruma göre değişiyor cnm benim kuzenimin eşi daha 2 senesi dolmadan normal doğum yaptı doktor riskli dedi ama yine normal doğumu tercih etti kuzenimin eşi bir sıkıntı olması sonrasında eğer dikiş yerleri tam iyileşmiş ve incelmemisse olur tabi 
0 oy
(7,687 puan) tarafından
O öyle değil. Kadının durumuna göre ssvd yapılıyor
0 oy
(3,132 puan) tarafından
Olsa bile şahsen ben normal doğum istemem az birşey sancı çektim ödüm koptu birde sezeryandan sonra hayatta istemem benim iki yıl doldu bir yıl daha beklicem 
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Ben yaptım ama 4 yıl ara ile 
0 oy
tarafından
Olmaz canım ablam 3 sene ara verdi ama yine de olmadı 
(679 puan) tarafından
Neden olmadi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 380 göst.
29 Aralık 2022 Aile kategorisinde oylede.guzel1 (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 886 göst.
21 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 403 göst.
18 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 549 göst.
20 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Hiranurum (62 puan) tarafından soruldu

378,705 soru

11,335,630 cevap

34,798 kullanıcı

...