0 oy
398 göst.
Diğer kategorisinde (2,423 puan) tarafından
Kızlar kızım doğduğundan beri çok ağlayan kolik Bir bebekti asla kolay sakinsmezdi. 2 yas sendromu da çok çetin geçti inadı vs cok derin yaşadık.   Zamanla düzelecek sandım yani büyüyor sonuçta bu ara Bi güzel dönemi olmuştu. Kardeşi olduktan sonra hiç ele avuca sığmıyor yani hu yaramazlık öyle horlama zıplama ev dağıtma değil yalnis anlamayın.  Ne yaparsanız yapın mutlu edemiyorsunuz. En küçük örnek dondurma çok seviyor almaya gidiyoruz işte kendi seciyo açıyoz Bi damla aktı diyelim yırtıyor kendini agliyo susmuyo. Kinayabilirsiniz belki beni ama ağlama sesine artık bazen dayanamıyorum. Yapma dediğimiz şeyi daha çok yapıyor. Bu yas gruba normal mi böyle olup çok büyünce çok uslanan oldu mu. Yada nasıl Bi yol izlemeliyim. Kreşe verdim doğru mu yaptım onuda bilmiyorum 

17 Cevaplar

0 oy
(7,675 puan) tarafından
Benimki de hic laf dinlemiyor hicccc
(2,423 puan) tarafından
Nasıl buyucekler bilmiyorm. Allah yardımcımız olsun
(7,675 puan) tarafından
Insallah düzelir diye dua ediyorum surekli
(2,423 puan) tarafından
İnşallah kuzum ne diyelim. Nerde yalnis yaptım diye kendimi sorguluyorum bazen. Millete bakıyorm çocukları kendi kendine oyalayıp eğleniyor binlere gidince. Ben habire mutsuzluğu ile uğraşıyorm mutlu etmeye çalışınca daha da abartıyor
-Reklam-
0 oy
(17,760 puan) tarafından
Benim çocuklarım olmadı hiç böyle çocuk çok şükür ama yaramazlıkları oluyo tabi ağlama dayanılcak gbi değil 
(2,423 puan) tarafından
Ya yaramazlık her cocukta olur ama en sevmediğim şey aglamaydi ve başıma geldi. İnanamazsın ya öyle ufak şeylere ağlıyor ki bir gün geçirsen çıldırırsın yani
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Ben oğluma bazen daha çok ağla rahatla annecim diyorum çünkü susturmaya çalışmakla olmuyor. Yamına gidiyorum veya gel sarılalım diyorum inat ediyor sonra geliyor. Gerçekten 3 yaş böyleyse ergenlikte vay halimiz2 :) 
(2,423 puan) tarafından
Aynen öyle. Bazen yeteeeeer diye bağırıp kaçacam diyorm ama sorumluluk larim izin vermiyor:D
0 oy
(7,600 puan) tarafından
Çocuk büyütmek sağlam sabır isteyen bir iş bendede yok o sabır malesef çok şükür ben büyüttüm 13 yaşında ama inanın büyüdü kurtardım diye bir olayda yok her yaş ayrı bir sorun canları sağolsun ne diyelim.
(2,423 puan) tarafından
Evet bununda farkındayım dertlerde büyüyor tabiki. Ama bu ağlama beni çok yıprattı umarım kreş iyi gelir
0 oy
(1,166 puan) tarafından
Benim kızım da balon görse ya da sevdiği bir şey muhakkak ister. Birini alınca başka bir şeyi liste uzayıp gidiyor . Hayırı yok u da öğrensin diye almıyorum bazen unutmuyor alana kadar istiyor . Aklına düşünce sürekli söylüyor ağlıyor daha 3 yaşında. 
(2,423 puan) tarafından
Çoğu aynı sanırım çocukların...
0 oy
tarafından
Kreşe vermekle iyi yapmamissin daha kötü sonuçlar alabilirsin çocugunda 
(2,423 puan) tarafından
Ne gibi kuzum biraz açar mısın. Denedin mi
tarafından
Hayır denemedim ama pskologla direk konuştum. Benim ikinci çocuğum yok öncelikle onu belirteyim benim oğlumda 2bucuk yaşında kolikti hala miziiz mutsuz yani fazlası var eksiği yok inat vs vs. Ama senin ikinci çocuğun varmış sanırım. Eğer kreşe verirsen kendisini dışlanmış, sevgisiz hisseder. Kardeşi geldi kendisini başından attiklarini düşünür ailesinin. Ve buda daha çok hircinlasmaya, daha çok inatlasmaya sevk eder onu. Ama kardeşi olduğunu birlikte kabullenderebilirsiniz. Ne gibi mesela dersen birlikte yemek yedirip birlikte üstünü degistirip ne bileyim bu tarz şeyleri birlikte yapabilirsiniz . Bebeği bazen bir kenara bırakıp ilgiyi kızına verebilirsin ki yalnız hissetmesin kendini.
(2,423 puan) tarafından
Kuzum ilgi hep onda inan ki oyun oynuyoruz gezdiriyoruz bazen bebeğime yetemedigi m zman bile oluyor sırf onu mutlu etmek için. Bizim tek kötü huyum uz ağlamak . Severek anlattım olmadı kızdım bağırdım olmadı ceza verdim olmadı değişmiyor bende Bi pedagog a danışayım
tarafından
O kolik bebeklerde kalıyor sanırım ağlamak inan benim oglanda öyle. Kolikti kocaman oldu hala ağlar mizmiz ah anlatsam . Kaldı o ağlaması
0 oy
(4,161 puan) tarafından
Aklı yetınce sakınler cnm hele okula baslayınca 
(2,423 puan) tarafından
İnşallah kuzum yaa beklicez sabırla
(4,161 puan) tarafından
Benm kızım oyleydı cnm, herseye aglardı nefret ediyordum her aglamasında binayı basıma toplar sankı dövmüş gıbı aglardı kendi haline bırakırdım cunku aglamak istiyor o an susturmaya calıssanda ise yaramıyor. Sımdı okula basladı kuzu gibi oldu herkes cok akıllanmıs diyor kucukken bende cok aglardım sonra cok sessiz oldum akıllandım. Teyzemın kızı oyle oglu oyleydı sımdı agızlarında dili yok. Sabırla 6 7 yası bekle cnm
0 oy
(6,179 puan) tarafından
Deme öyle ya bende şu 2 yaşı bitirip 3 e işinlanmak istiyodum 
(2,423 puan) tarafından
Hiç isteme her sene ayrı zorrrr
0 oy
tarafından
Benimki 4 yasinda kardesi de 1. Her firsatta kardesine vuruyor. Napacagimi sasirdim. 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ben çocukken çok yaramazdı.Camı pencere plaka her şeyi kırardım çok da dayak yedim burada dayak iyi değil diyorlar ama dayak iyi geldi. :D Şimdi çok sessizim küçükken enerjinin hepsini attım şimdi ise çoğu zaman hiç enerjim olmuyor kısaca büyüyünce uslaniyorlar sadece her gün enerji atmaları sinirlerini çıkarmaları gerekiyor içinde kalmasın içinde kalırsa karakterine zarar gelir.
(3,730 puan) tarafından
Kııız eski poossttttt :D
(3,895 puan) tarafından
Yazayım dedim yaa :D D
0 oy
(13,821 puan) tarafından

Biz de öyle büyüdük oğlum üç yaşında hala çok aglak çok yorucu akşamları hele kafam almıyor benim:(

0 oy
(4,430 puan) tarafından
Ayni modelden bende de var bacı günlerce midem ağrıyor o öyle yaptıkça bı sebebi yokken saatlerce ağlayınca insan sinir olmuyor değil de evlat işte dişleri sıka sıka dökülmeye başladı halamın küçük oğlan da öyle 9.yasinda hala öyle biraz daha sakin tabi de halamın demesi ergenliğe kadar gidiyor diyor 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Başından beri sorunlu olduğunu söylüyorsunuz zaten yani sorunludan kastım yanlış anlamayın kolik sendrom derken zorlu süreçler ve eminim ki siz aman ağlamasın diye biçok şeyine susup tamam dediğiniz ve üzülmesin diye çabaladığınız için bu şekilde alışmış bunun üstüne kardeşi olunca ekstra bir kıskançlık yaşıyor çocuk. Şuanda kaç yaşında ve sergilediğiniz hareketler çok önemli. Belki tam istediğiniz bir kalıba sokamazsınız ama bazı huylarını törpüleyebilir ve hayatınızın bi kısmını en azından düzene oturtabilirsiniz. 
0 oy
tarafından
Benim kızım önceleri öyle değildi ne zaman ki kardeşi doğdu gerçekten çekilecek gibi değil en ufak şeyleri mızmızlanıyor ağlıyor yemek yiyemiyor bilmiyorum galiba hepsi kıskançlıktan oldu ya da iki yaş sendromu
0 oy
(7,768 puan) tarafından
İçi çok dolmuş kendimi bi şekilde boşaltması lazım bence yardım alın canım
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Benim oğlumda 3 yaşına.Bu yasta her gün ağlatıyor beni.

Dur nedir bilmez,yapma ,etme derim umursamaz.

Bir ağlaması var sanırsın işkence ediyorlar evde.

İçi çıkana kadar agliyo çoğu zaman ağladığı için kusmuştur.

Sabır çekiyorum her dakika katlanılmaz oldu bu aralar .

Kızıyorum yok, seviyorum yok ,oturup oynuyorum yok .

Her şey en fazla 5 dakika idare ediyo bizi.

Huysuzlugu yine devam ediyor 

Allah yardımcımız olsun seneye bende anaokuluna vermeyi düşünüyorum çünkü cidden yıprandım.
0 oy
tarafından

Annem hep benim sipalara besmelesiz bunlar diyo :D biri 4.5 diğeri 20 aylık :D 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 86 göst.
18 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 890 göst.
9 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 216 göst.
9 Nisan 2021 Aile kategorisinde Cimri kaynanam (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 946 göst.
2 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde ❤️prensesingunlugu❤️ (193 puan) tarafından soruldu

379,689 soru

11,366,092 cevap

34,846 kullanıcı

...