0 oy
767 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ayy kızlar vala en basiti sade normal pasta 250 TL şok oldum çoktandır almıyoruz ya bilmiyordum bir tane sordum tek katlı küçük bir şey 500 TL bulunduğumuz şehir daha pahalı tabiki ya ne yapacam bilmiyorum eşim ben kızımız tek olacak evde kendim yapsam güzel bir şekilde suslesem olur mu acaba kendi yaptığım pasta daha güzel hatta biz hazır pek sevmiyoruz da çok çok 100 TL gidecek malzemelere üç kişiyiz yani sizce nasıl bir şey yapabilirim 

30 Cevaplar

0 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım internette pastalar için resimli gofretler satılıyor kendin yap güzel bir pasta üstüne de sevdiği çizgi film karakteri falan olan bir resimli gofret al yapıştır oh mis daha ne istiyorsun. Hele bir de aile arasında olacak ne gerek var almaya.
tarafından
Geçen sene baya özendim resimli falan yaptım hani bu sefer normal bir şey olsun artık internete zaman da kalmadı iki gün kaldı doğum gününe
-Reklam-
0 oy
(6,726 puan) tarafından
Hic kendim evde yapmadim ama cok heves ediyorum☺️ evde yapsan daha mantıklı bencede 250 - 500 ne ya off uçmuş pastalarda.
tarafından
Kız yaptım ben meyve soslu falan aşırı güzel ama ozenmedim hiç bu sefer ozenirim kardeşim pasta ustası o da diyor hazır pandispanya al kat kat güzel bir şey yap diyor da ben hazır sevmiyorum
(6,726 puan) tarafından
kekinide kendin yaparsın canım bir sürü tarif var :)
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Kendin yap daha iyi bakarsın yeteneğini keşfetmenin bir başlangıcı olur sjjsjs
tarafından
Hahaha olabilir ailem pastane işiyle uğraşıyor zatne kardesim pasta ustası görüntülü ara abla sana söylerim dedi neler gerekiyorsa da söyledi yapıp burda paylasacam
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Canım ben  hep evde yapıyorum şeker hamuru alıp susluyorum 
tarafından
Şeker hamurlu yapmayacam galiba ya güzel degilmis diyor herkes
(6,047 puan) tarafından
Ben tamamını şeker hamuru ile kaplamiyorum. Sadece süsleme yapiyorum
tarafından
O da güzel mantıklı bakalım
0 oy
(144 puan) tarafından
Ben hep kendim yaparım evdeki malzemelerle internetten videolara bak kafana yatanı yap
tarafından
Aynen canım bakacam
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bi hazır pasta keki al kuzum netten bakıp süsle 

Önemli olan kutlamak çocuk sevinir 
tarafından
Aynen hem güzel bir şey olur bende hazır kek diyorum çok sevmem ama pastamız güzel olsun yoksa evde kendim yaparım kekini de hazır kat kat yaparım iyi olur
0 oy
tarafından
Cnm başka pastanelere de sor. 10 kişilik pastayı 120 ye aldım hemde iyi bir pastaneydi. Başka yerlere de bak kendin uğraşma hic
tarafından
Bizim burda pastane yok canım iki üç tane kafe var oraya pasta geliyor yani burdaki pastanelerde pasta yapılmıyor bile kafelerinde kendilerine ait yerden geliykr
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Can evde kendin yapamazmisim ben yaptım çok güzel oldu. Benimde valla almak değilde kızım için pastasını kendim yapmak istedim  eşim çok beğendi tadı aynı disardakiler gibiydi 
tarafından
Yapacam canım kekini falan nasıl yaptın ben böyle katlı bir şey istiyorum hani güzel görünsün kızimda çok sever süslü falan yapacam ama hazır kek güzel mi
(2,523 puan) tarafından
https://youtu.be/EzY47S3TCOI ben bu videoda kimi yaptim suslemesini kendin ayarlayabilrisin . Ama sana tavsiyem kekini kendin yap bu hazr olanlar güzel değil. Videoda hazir kek var ben bı kere almistim dahada almadım.

Küçük yuvarlak kek kalibin varsa normal cikllatali kek malzemelerini kullanıyorsun canım ama hepsini küçük boy c.bardagi ile yap .pişince iki yada üçe bolebilrisin.
tarafından
Küçük yok vala hani yuvarlak bie şey yok borcam var o da büyük
(2,523 puan) tarafından
Benim kelepçeli pastene boyutu ölçüleri. Uğraşırım diyorsan iki kez kek yapıp kenarları kesebilirisn yada malzemeyi su bsrdagi kullanarak artık elinde en küçük tepsiye yapıp ikiye bolebilir kenardan fazlalari alabirsin ben böyle yapmıştım daha once. Yaridmci olmaya çalışıyorum:)
0 oy
tarafından
Evde kendin yap 
tarafından
Yapacam canım
0 oy
(3,016 puan) tarafından
Tabikide kendin yap bence ben hep evde yapıyorum herkesin doğum günü için çok ta güzel oluyor 
tarafından
En iyisi vala o parayı vermeye gerek yok hem biz sevmiyoruz ya en son hazır pasta geçen sene yedim ben evde yapıyorum normal bir seyler
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Evde yapsan yine ayni fiyata geliyo canim 
tarafından
Canım evdekine aynı malzeme gidecek evet ama en azından briaz daha süslü olur pastanedeki normal düz aldığımız pastalar 200 TL falan bazı yerlerde 250 TL hani o da dümdüz pasta üstünde hiç bir şey yok
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Zaten üç kişi olacakmissiniz tabi ki evde yap cnm. Ya da foto falan önemsemiyorsan ucuzlarindan küçük bir pasta al zaten kim yicek ki 
tarafından
Kız ucuz küçük baktım 145 TL süs yok bir şey yok en iyisi dedim aynı paraya kendim malzeme alırım suslerim hem hatıra kalır kızım ilerde büyüdü mu der annem yapmıştı diye
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Öyle canım biz her hafta bir pasta yerdik pasta almasak ekler yada profiterol alırdık kiloyla  alışkanlık pasteneden alırdım fiyatlar uçtu ucali bizde iki üç kere anca almissizdir son 4-5 aydır pasta fiyatlari bahadır yüksek canım evde hazır pandispanya alıp yapabilirsin çok kolay oluyor hazır çikolatalar pasta süsleri ile susleyebilirsin çilek oreo falan koyabilirsin yada direk pastası hamuru satılıyor onunla unicorn veya papatya gibi vs sekiler yapip süsler yapabilirsin internetten bakarak güzel birşey yapabilirsin canım 
tarafından
Sağol canım bakacam vala iki gün kaldı zaten doğum gününe öyle evde yaparım güzel bir sey
0 oy
(1,095 puan) tarafından
Ben oğlumun doğum gününe kendim yapmak istedim alacak durumunuz vardı şükür ama o ana ozek kendi ellerimle yaptım çokta güzel oldu bence kendi yaptığın daha özel olur
tarafından
Bizimde alabiliriz ama hani cidden okadar en küçük pastaya o parayı vereceğime evde kendim daha güzelini yaparım dedim çok pasta da sevmiyoruz biz hazır kek alırım diye düşünüyorum güzelce suslerim de bakalım nasıl olacak
0 oy
tarafından
Baya uçuk fiyatlar ben diş buğdayı yaptım 280 TL verdim doğum günün de biraz daha küçük aldım 250 TL verdim ama 6 ay önce. Tabi şuan herşeye zam geldi daha pahalı olur. Bence netten bkarak güzel bir pasta yapabilirsin 
tarafından
Düşün ben geçen sene resimli falan büyük bir pastaya 270 tl falan verdim geçen sene baya özendim güzel oldu bu sene üçümüz tekiz kendi aramızda olacak
tarafından
Evde yapabilirsin cnm hayat şartları baya zorlaştı
0 oy
tarafından
Kuzu nerde oturuyon da 250 tl ben istanbuldaym en ünlü pastacı olan yerlerde bide 1 numara pasta 150 tl 
tarafından
Canım ben hep diyorum vala İstanbul çok uygun bir şehir mardindeyim ben o yüzden o paraya burdan almak istemiyorum kardeşim İstanbul'da Sultangazi'de pastanaleri var babamlwrin kardesimde orda pastacı o bile diyor abla en büyüğü burda 110 TL ye yapiyorum ben ucuza satıyor musun dedi
0 oy
tarafından
Ben kendim yapıyorum canım. Nefis yemek tarifleri de kokostar pasta var onu yaptim geçen gün yiğenime. Bir de hazır pasta almışlar ama hazirini kimse yemedi benim yaptığım pasta o gün bitti :) Ki daha ucuza da mal edilebilir ben güzel olsun diye cikolatasini filan bol koydum 
tarafından
Bende bakayım bir ona bizde hazır sevmiyoruz ya
0 oy
tarafından
Bence düz beyaz bir pasta yap, üstüne çok güzel süsler var internette konseptine göre. Onlardan al çok da güzel olur. 
tarafından
Düşünüyorum vala bakayım bir
0 oy
(10,386 puan) tarafından

Al canim koyde yaptik kendimiz eltimin ogluna hazirladik hazir pastaban icine pasta kremasi muz koyduk ustune krem santi bide o yilsizlari almis pasta icin şeker farkli suslerde var alabilirsin guzel oldu yani hem hafif oluyor

image

tarafından
Gayette güzel bunun bir de kız çocuğu için süslü halini yaparım çok güzel olur vala
0 oy
(537 puan) tarafından
Tatbak var mı bulunduğun yerde orada uyguna oluyor pastanelere göre bız hep oradan alıyoruz 
tarafından
Kız burda pastane bile yok bir kaç tane kafe var orda var pastalar başka yok Mardindeyim zaten çok pahalı bir yer buraya gelen herkes diyor çok pahalı bir sehir

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 56 göst.
29 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Mh. 2606mt (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 697 göst.
22 Eylül 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde K. Gamze (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 138 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

385,404 soru

11,524,800 cevap

35,192 kullanıcı

...