0 oy
402 göst.
Aile kategorisinde (1,019 puan) tarafından

Keşke bu yönden herkes benim gibi düşünebilse bazen bende aynı gaflete düşüyorum tabiki ama çoğu zamanda şeytan dürtüsü olduğunu biliyorum şu sıralar nasıl da çoğalmış yuvadaki huzursuzluklar eş sorunları aile sorunları tahammülsüzlkler şeytanı nasıl da sevindiriyoruz keşke biraz bilincide olup hareket etse herkes erkeğiyle kadınıyla bunlar hep şeytandan gelen dürtüler diye düşünebilsek belki bugün herkes onu alt edebilirdi yenik düşerdi iblis Rabbim herkesin yuvasını şeytandan vesveselerinden korusun herkese huzur versin inşallah :ermm:

6 Cevaplar

0 oy
(1,170 puan) tarafından
aminnn malesef oyle bilgimiz arttikca tahammulumuz azaldi gibime geliyor 
(1,019 puan) tarafından
Aynen öyle canm ne kötü gidiyor zaman tutamiyorsunda
-Reklam-
0 oy
(916 puan) tarafından

Kaynanalarla arası iyi olduktan sonra kolay kolay gitmez :ermm:

(1,019 puan) tarafından
Bu kaynanalarda hep şeytanla beraber oturup kalkıyorlar allah herkesi islah etsin
0 oy
tarafından
Amin kuzuu aminnnn 
(1,019 puan) tarafından
Amin ☹️
0 oy
tarafından
Anaaa kız benim kaynana zincirlerinden kopmusmu :D
(1,019 puan) tarafından
O ne kız anlamadim :d
tarafından
Şeytan ortada cirit atıyor dedin ya :D benim kaynanayi salmislar dedim gi :D
tarafından
Haha kız alemsin
(1,019 puan) tarafından
Allah seni ahaha :D allah islah etsin bacım
0 oy
tarafından
Ben bazı insanların nazarına çok inanırım. Mesela eşimle canımlı cicimli olduğumuz sırada biri aa üzerindeki güzel, aa siz çok aşıksınız,aa ne kadar ilgilisiniz bir birinize desin en fazla yarım saat sonra kan su yerine akar. O yüzden ne durumda fotoraf paylaşmam, ne insanların içinde eşimle samimi olmam. Varsın olmasın. Önemli olan huzurum
tarafından
Durumda üzgün şeyler paylaşdığım sürece,insanların içinde konu evliliğe geldikdesusduğum sürece hersey yolunda. Ha bide bazı kişilerin bize aldığı hediyeleri kullanmadan başkasına hediye veririm. Kullanınca hayrını görmüyorum bacım.
(1,019 puan) tarafından
Nazar zaten çok başka bir mesele bende çok inanırım nazara biri öyle söylediği vakit maşallah dedirt sende biliyorsan Ayetel Kürsi falan oku nazara karşı korur Allah'ın izniyle nazar insanı mezara koyar derler
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Şahsen ben katılmıyorum. İnsanoğlu eskilere göre öyle bir hale gekmş ki gidip kasıtlı ayağını taşa vursa şeytan yaptı diyecek. Bir bakın bakalım çocuklar bizim çocukluğumuz gibi mi? Yada bizler annr babalarımız gibi miyiz? Hiçbirşeye tahammülümüz kalmamış çocukları da daha beter yetiştiriyoruz. E ozmn ne bekliyosunuz. Elbette gaflete kapıldığımız şeytana uyduğumuz zamnlarımz var ama bu bhsettiğin başka bişey. Çok deil daha dün bir sohbette dinlediğim bayan hoca evlerinizde huzur bereket sevgi saygı yok. Peki neden? Çünkü işiniz düşmedikçe Allahın kapısına gitmiyorsunuz. Evinize fil alıyorsunuz bereketi simgeliyor diye nazar boncuğu alıyorsunuz nazarı defetsin diye halbuki bunlar evinize giren melekleri kovuyor demişti daha çook şey anlatmıştı da özet geçtim 
(1,019 puan) tarafından
E tamam işte canm yine aynı kapıya çıkıyor seni Allah'tan geri koyan bunları sana yaptıran nefsini yanlışa çeken yine şeytan bi kitapta okumuştum şeytanın vesveselerini ne alaka dicegin şeyler bile şeytandan gelen bi vesvese olabiliyormuş canm bi noktadan sonra zaten şeytan çekiliyor kenara ve yarattığı insanı izleyip mutlu oluyor
(1,389 puan) tarafından
Yanii aslında aynı şeyden bhsetmiştim bir nevi insanlar artık şeytanlaşıyor ve eğlenerek ucunda ne olur diye düşünmeden yapıyorlar herşeyi. Sebebi kalplerinin kararmış olması
(1,019 puan) tarafından
Rabbim kararan kalpleri arındırsn bizide öyle insanlardan korusun
(1,389 puan) tarafından
Amiin cnm amiin Rabbim evlatlarımızı korusun devir kötüye gidiyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 145 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 470 göst.
0 oy
14 cevap 264 göst.
30 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 391 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...