0 oy
577 göst.
Aile kategorisinde (696 puan) tarafından
Kızlar komşum beni ziyarete gelmiş adetli bir şekilde çocuğum o gece hiç uyumadı kaynanam adetli biri 40 çıkmadan gelmesi uygun değil dedi doğrumu acaba

25 Cevaplar

+2 oy
(13,202 puan) tarafından
Geneli batıl demiş ama uygun değil derler ben de günaha girmemek için gitmem. Arayıp sonra geleceğim uygun değilim diyenlere de Allah razı olsun dedim. 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Ya canım ne alaka. O gelen kadının kanaması varsa anneninde var.. eee annede mi evladını görmesin. Boş muhabbet bunlar o gece uyumadı diye ondan bilme. Kuran da geçmez hadiste geçmez nerden bulur uydururlar anlamıyorum 
tarafından
+++❤️
tarafından
Aman ben gerçekten mantık yurutemeyen insanlardan hazetmiyorum.
Adet gören insandan ne sıkıntı olabilir ki.
4 günlük bebek tabiki uyumayabilir aglayabilir daha dünyaya adepte olmaya çalışıyor.
O zaman gece her uyumadiginda bir sebeb ararsın sen
0 oy
tarafından
Saçmalık başkada bişey değil 
0 oy
tarafından
Bence dogru ben bilmiyordum genc kizken annemin arkadasinin cocugunu gormeye gittim biz eve gelince bebek sarilik gecirmis beni aradi sen adetmiydin dedi sok oldum belkide tesadüftür ama bilemiyorum
tarafından
Sarılık bebeklerin çoğunda olur adetli ne alaka kafayı yemişler
(749 puan) tarafından
Butun yenidogan bebekler sarılık gecirir kimi agir kimi hafif atlatır
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Batıl inanç..
0 oy
(3,919 puan) tarafından
Yaaa batıl inanctan başka  bir sey degil canim. Denk gelmis sadece bebeginin huzursuzlanması
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Ya Allah aşkına ne koca karı laflarına inanıyorsunuz sende kırk gün boyunca lohusa adetli gibi oluyorsun öyle saçmalık varmı hangi kitapda ayette hadiste geçiyor çok okudum burada sadece saçmalık ve koca karı lafı başka birşey degil

0 oy
(618 puan) tarafından
İnanmam ya ne alaka yakında adetli evden çıkmasın da olur :)))
0 oy
(4,263 puan) tarafından
Ayy canim sacmalik, koca kari hurafesi, bebegin dogunca hastanede hemsiresi,doktoru,ebesi bissuru insan oluyo illa ki onlarin icinde de adetli insan vardir, o zaman neden bisey olmuyo
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Doğrumu bilmem ama duyduğum bir sey
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Yani öyle diyorlar da ne kadar doğru şimdi bilemiyorum bebim ilk kizim da aman kimse görmesin aman sen çıkma aylarca eve kapattılar ki zaten birde kış günü buhran geçirdim küçük kızımla oğlum mayıs doğumlu 2 haftalık oldular aldım aldım çıktım dışarı gezdim tozdum hiç sakınmadım taş gibide büyüdüler 
0 oy
(873 puan) tarafından
Sen hastanede hangi hemşirenin doktorun adetli oldugunu biliyorsun illaki bakıyorlar biri denk geliyor batıl inanca inanma kötüyü çekme
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Annem adetliydi benim dogumumda sağolsun baktı ilgilendi ilk kez böyle bişey duydum 
0 oy
(749 puan) tarafından
Ya eskiden bir topluluk varmis kızlar net bir isim veremiycem misır fravunlarimı ne sanirsam onlar adetli kadina lanetli gözüyle bakarmış ve adamlar eşlerinn yanina ugramazlarmis.yani bu batil birsey bu donemlerden kalma kulaktan kulaga bu sekle gelmis bnce.adetli kadin oturup kuran dinleye biliyorsa cocukta gorebilir bunasil bir kafa ya
0 oy
tarafından
Canım hastanede doğum yaptığımızda kadın çalışanların hıc biri mi adetli olmuyor sanki her gün  ordalar batıl inanç bunlar. Eğer gerçek olsa hastanede başlar ozaman olacak olanlar
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Tabiki batıl inanç canım belki seni dogurttan ebede adetli ne olacak bilemezsin ki bunu gören hemşirelere adetli nerden bileceksin bu tamamen batıl inanç 
0 oy
tarafından
Saçmalık canım öyle şeyler inanma yeni doğmuş bebegin uyku düzeni falan olmaz ayrıca annenin 40 gün kanaması oluyor annedemi görmeyecek çocuğu sacmalik
0 oy
(2,035 puan) tarafından

Adetli olup olmadığı önemli değil. 4 günlük bebeği kimse görmeye gelemez. Gelmemeli. Anne de bebek te dinlenmeli. Bütün iyi kötü nazarlardan uzak şekilde kalmalı.

Adetten değil kuzum. Bizim saçma adetlerimizden olmuş bebişin uyumaması.

Hayırlı evlatlar olsunlar inşallah :) 

0 oy
(546 puan) tarafından
Yahu yorum yapmayayim diyorum da bu cahillik başka bir şey değil!

Bu dinin bencesi sencesi yok kardeşim!!

Hükümler belli bilmiyorsan alime fetvameclislerine sorarsin veya sorulani okursun uygulayip uygulamamak sana kalir ama bence boylesi yok!

Sana gore oyle bana gore boyle ne kolay konusuyorsunuz oyle...

Ayette hadiste boyle birsey okudun gordun veya bir alimden dinledin mi? Hayır.

Batıl hurafelerden kaçının çok tehlikeli.

Bilmeden olabilir düşünebilirsiniz acaba gercekmi diye ancak bile bile de bence dogrudur deyip inanip yasamak insani imandan eder aman dikkat hanimlar.
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Yani adetli kadın pis mi oluyo yumurtalıklar kendini yeniliyor kan temizleniyor diye neler çıkıyor :) 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 52 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Canparcam (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 199 göst.
17 Mart 2022 Diğer kategorisinde ÖzEn (398 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 370 göst.
8 Eylül 2021 Aile kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 440 göst.