0 oy
458 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (154 puan) tarafından
Sorum yukarda 

27 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Ikı gün suni almış normal doğuma zorlanmış 3.gun sezeryan doğum yapmış Biri olarak kesinlikle sezeryan diyorum bence en iyisi sezeryan bana göre :angel:

tarafından
Bilmem mi bacım doktora her gidişimizde doktor çocukta sarılık var çocuk kilo kaybediyor diyordu daha çok morelim bozuluyor Du özelde sezeryan mı doğum yaptın canım ben özele gidebilseydim bu kadar sürünmezdim
tarafından
Evet 40 haftalıkken doğum olmadığı için doktor gel suni ile dogurtalkm dedi. Ne sancım vardı ne acilmam suni sancı verdi. Hala bişi yoktu 10 saat sancı dan sonra artık ağlaya ağlaya sezeryan istedim yarım saatte kurtuldum.
tarafından
Baştan normal istediğin için suni vermişler canım baştan sezeryan deseydin sürünmezdin hiç
tarafından
Kız ben ne biliyim böyle rezil olcagimi. Her anne gibi normal normaldir dedim.
tarafından
Neyse olan olmuş canjm
-Reklam-
+1 oy
(558 puan) tarafından
Ben ilk gebeliğimde suni sancı aldım normal doğum yaptm linçciler gelmedi mi falan diyen olmuşya hani linç etmek için değil yaşadığımızı gördüğümüzü anlatıyoruz sekiz on tane dikiş vardı iki hafta sürmeden iyileşti ayrıca o acıyı çekip çocuğun doğduğunu birebir hissetmek çok güzel bir his gözünü kapatın açınca kucağına çocuğu almakla aynı şey değil zorda kalmadıkça normal doğum derim ama olmayınca sezeryan tabiki asla karşı değilim isteyerek sezeryan yapanlara saygım var ama normal doğumu tavsiye ederim kesinlikle 
(74 puan) tarafından
ayy tam istediğim cevap +++++
tarafından
Gözüm açıktı o his yine aynı his annelik hissi değişmiyor sezaryen de cikarken de gorebiliyorsun ;) her şey normal süreç normal ilerliyorsa doğal doğum olacaksa olmalı değilse bir inat uğruna savaasa girer gibi normal doğuma girmenin anlamı yok
(74 puan) tarafından
evet tabikide riskler varsa hersey yolunda degilse sezeryan olunabilir. ama hersey dogal yolla ilerlerken sezeryan olmakta ne biliyim. ben normal dogumda yaptim sezeryanda yaptim bana sorsaniz normal.derim bende :) her hissiyati farklı çünkü
(558 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ☺️Kesinlikle öyle zorda kalınca bebek ve anne sağlığı için tabiki sezeryan olunur ama hiçbir sorun yokken sezeryan olmamalı bir insan ağrıyı acıyı hissediyosun tamam ama anı anına yaşamak çok farklı bir durum
(558 puan) tarafından
Adelaide zaten bende ille normal demedim zorda kalmadıkça bir terslik olmadıkça sezeryan olmamalı dedim yoksa inat uğruna tabiki kimse sezeryan veya normal seçmez ilk önce sağlık için uygun olan tabiki
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Benim ki 3 sezaryen normal doğum sancısı çektim üçünde de doğum başlayınca sezaryen e girdim benim hikayem böyle ")
tarafından
Ne yazdın gı hiç bir şey anlamadım
(4,426 puan) tarafından
Normal doğum mu sezaryen mı diye okudum ben meğer hangisi zor diye sormuş eksik okumuşum "D ben ikisinin de zorluğunu çektim aslında ikisi de zor diyerek düzelteyim yorumumu ortmen hağnım "D
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Kişinin sağlık ve bünyesine bağlı olarak değişir ama sezeryan doğum tabi bir ameliyat sayıldığı ve iyileşme süresi uzun olduğu için zordur diğerine göre 
tarafından
Kuzu ben 2. Gün hastanede yoğun bakımda olan bebeğimin başında kaldım tek başıma .Kuvozdeydi ve anne bakmak zorundaydı Şırnak'ta .ne refakatçi aldılar ne başka birisini.

Tek başıma ilgilendim 3. Günden itibaren . 8 gün kuvozde kaldı.Her bakımını kendim yaptım ve hiç uyumadım sürekli kalk emzir altını değiştir , mavi ışığı aç falan filan .

Normal doğum yapan kadınlar WC ye gitmeye korkuyordu .kabız olmaya korkuyordu .ben çok şükür rahattim
tarafından
Bende öyle bir durum olmadı koltukları bile çektim temzlık yaptım koşturdum günlük hayatıma devam ettim teyzem normal doğum yaptı bende ordan örnek veriyim sana kadın basur dan yaradan dikişler den 40 gun oturamadı hep acı çekti tualete çıkamadı perişan oldu ben daha rahattm
(1,862 puan) tarafından
Aynen bende herşeyimi kendim yaptım doktor bana maşallah hiç ameliyat olmamış gibisin demişti ilk gün hatta çok güçlüdür bunyem ama normal doğum gibisi yok:)
tarafından
Aferin seherim sana giz ☺️

Ay yok yok ben normal asla yapamam .Korkuncccccluuuuuu
(1,862 puan) tarafından
Bende yapamam o an çok zor o anı yaşamaktansa sezeryan dikisi ağrısı çek daha iyi
0 oy
(670 puan) tarafından
Normal doğum sağlıklı isen 35 haftadan sonra yürüme dışarı cikmiyosan bile evde sürekli yürü açma germe yaptım hep dikişsiz bit diye çıktı çok yürüdüm sürekli egsersiz yaptım sancı çektim ama doğruca bitiyo sağlık bir şekilde kaldın yerden hayata devam
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Sezeryan oldum yani bahsedildiği kadar zor değildi.. Dikiş ağrım oluyordu ama öyle aman aman bir ağrı değil nekadar çok yürürsen okadar çabuk toparlanıyorsun.. Ama belimden iğne yapılan yer hala ağrır eğilip bi iş yaparken vs bana kalan en büyük eksi bu 
0 oy
(581 puan) tarafından
İkisininde zorluklari var. Ben sezeryan oldum mecburi ama iyikide oldum.dedim normal doguramazmisim çayın çok darmis
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Ben 21 yaşındaym normal doğum yptım bence normal en iyisi zor ama en sağlıklısı 
(652 puan) tarafından
İleride genişleme oldumu
(1,633 puan) tarafından
Yooo olmadı
0 oy
(12,818 puan) tarafından
Normal doğurdum çok zordu alttan dikişli oldu ayağa kalkamıyordum 12 saat sürdü toplam ilk sancı ile doğum arası çokta korktum ikinci olursa sezaryan isterim düşünmüyorum çocuk ama yaparsam isteye bağlı sezaryan ile tüpleri de bağlatırım 
0 oy
(782 puan) tarafından
Bence insanin yapisiyla ve cocugun gelis pozisyonu ve birçok sağlıksal durum ile ilgili herşey normal gidiyorsa ve anne manevi olarak ic hissiyatı uygunsa normal yapabilir ama sezeryanda istiyorsa bence onuda yapabilir çünkü her insan farklidir duygusal olarak cevre olarak bilinc alti olarak uygun iv hissiyati yoksa bence sezeryan olsun daha iyi dogum sonrasi lohusalik var anne ne kadar mutluysa ve ic huzuru ic dinginligi varsa o kadar bebege faydasi olur hepsi bağlantılı süreç Allah sabır versin biz bayanlara..
tarafından
Artılıyorum ++++
0 oy
(2,372 puan) tarafından
Bunu dr la beraber kararlaştırmanız lazım. Sezaryenden çok memnun olan da var olmayanda aynı şekilde normal doğumdan memnun olan olmayan da var. Kişiye göre değişkenlik gösteriyor yani 
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Ben normal oldum sabah 5 te sancim başlamıştı öğlen dogurdum hemen ayağı kalktım hatta daha kırdım çıkmadan evi temizledim ettim çok şükür qma tabi bünye meselesi canım 
0 oy
(7,666 puan) tarafından
Normal doğum yaptım aşırı rahattım dikiş olmasina ragmen ne aci ne agrim olmadi çok şükür doğum yapmadan önceki halime dönmüştüm 
0 oy
(473 puan) tarafından
Bu kişiden kişiye değişen bir şey bence.Ben kendi isteğimle sezeryan oldum , yine dogursam yine o şekilde tercih ederim.Hem epidural , hem de spinal iğne oldum , karma anestezi diyorlar , ve inanılmaz rahat bir doğum geçirdim , dikişlerim çok da acımadı ya da ağrının şiddetli zamanlarını anesteziyle geçirdiğim için hissetmedim ,orasını bilemiyorum. Oğlum dokuz gunluktu , yanımda kimse kalmadı , yalniz başıma bebeğime de bakabildim.Psikoloji çok önemli , yapabileceğine inanıyorsan normali tercih edebilirsin , dikişsiz doğuranlar var onlar da çok memnun.Ben normal doğum yapabileceğimi hiçbir zaman düşünmedim.
0 oy
tarafından
Tabiki doğum her şekilde zor ama ben aslaaa yapamam derken normal doğum yaptım ve söyle ki sezaryene gidene kadar çektiğin ağrı zaten aynı yani son anda ameliyat olanlar bence daha zorluk çeker çünkü iyilesme süreci vs daha zor. Sancıyi çektikten sonra doğum başlayınca zaten ağrı bitiyo artık ıkınma sonrası çocuk çıkıyor acı bitiyor. Dikişler için iyileşme süreci normalde daha hızlı. Annem sezaryen oldu ordan biliyorum daha geç iyileşirdi
0 oy
(1,663 puan) tarafından
İkisi de zor
0 oy
tarafından
Her doğum ayrıdır 

Ben ilk baştan normal doğum yapacağım diye inat ettim özele gidiyordum 8cı aya kadar sezaryene teşvik ettı doktorum sürekli. Soruyorum bi sorun varmi normal doğum için yok ama diyo yine sezaryen öneriyor.  Devlete geçtim ilk gittiğim doktordan memnun kalmadım ikinci doktor çok hoşuma gitti. 38+2 kontrola gittım suyu azaldı git bavulunu al gel dedı doğuma aldı. 3 sm dan sonra açılma olmadı suni sancı verdiler.  29 ci saatte doğurdum iki kere sezaryene almaya kalktılar reddettim doktorum saygı duydu bekledı . Eşimi aldılar odaya doğumhaneye geçene kadar yanımdaydı ben ne fotolar ne video lar çekmişim yattığım yerden )))) pilates topu verdiler yuruttuler alttan bip gıbı bı şey koydular açılma olsun dıye. Gerçek doğum sancısı gırınce iki büklüm oldum alın beni sezaryene dedım ağrıdan doktorum doğum başladı dedı eşimi çıkarttılar görümcemi aldılar kanama başlamıştı ilik duş aldırdı doğumhaneye aldılar 15 dk surmadı kızımı kuçağima verdiler bulanık görüyorum biri poz ver çekiyorum dedı ))))) 

Dikiş attılar kaç tane bilmiyorum 4ci gün acıla gittim aciyor diye güldüler batikon önerdi Dr 10 gün sonra hiç bi şeyim yoktu şimdı iki aylık olacaz 

65 girdim doğuma şimdı 55 kaldım  kizima kendi baktım çabuk alıştık bir birımıze ağrım sızım yok kırk çikinca eskisi gibi cinsel yaşantıma döndüm . 

Bir daha doğurur muyum evet yıne normal doğururum  

Sizin doktorunuz la bir birınızı anlamanız elektrik slmanız çok önemli  benim doktor da ebe de çok pozitifdı 
0 oy
tarafından
24 saat boyunca sancı çekip durmadan alttan muayene olup 20 dk bir bebek kalp atışı dinlenip 1 hafta hastanede yatıp normal doğuma zorladılar hemde daha 37 haftalikti en sonunda sezeryana aldılar en iyisi sezaryan benim için 
0 oy
(171 puan) tarafından
Ben normal dogum yapmıştım 4 sene oldu o günü hiç çıkaramıyorum aklımdan Öğlen 2.bucuk gittim gece 01 geçe doğdu  o vakte kadar 3 suni sancı aldım bir ağızdan bbir damardan 3 de alttan amma çok çok zordu yerlerde sürünüyordum resmen ve bu arada sezaryana alın beni diye de yalvarıyorum devlette. Sonra sezaryan  için bir başka hasta gitmiş o çıkana kadar da zaten benim sezaryan için işlem yapılıyordu ımza attım felan derken doktor bi daha bakalım dedi gelmiş mi bebek diye gelmiş denilince normal dogum ile sonuçlandı yani çok zor birşeydi şimdi netten bakıyorum ikinci normal doğum rahat oluyormuş. Diye öğreniyorum. :)
0 oy
(155 puan) tarafından
İlk doğumum suni sancı ile normal ikinci doğumum ise suni sancı ile sezaryan olmuş birisi olaraktan tabiki de normal diyorum. Sezeryanla hemen kalkamadım ağrım daha çok oldu yuruyemedim dişini sık normal doğur. Benim bebeğim içerde çok havasız kaldığı için beni acil sezeryana alındım bebeğim doğduğunda kıpkırmızı doğdu. 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 252 göst.
0 oy
2 cevap 318 göst.
2 Haziran 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 490 göst.
27 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Yasemin875 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 848 göst.
7 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,323 puan) tarafından soruldu