0 oy
463 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (154 puan) tarafından
Sorum yukarda 

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben sezeryan doğum yaptım ama dedikleri gibi ağrım falan olmadı sadece ameliyattan çıktığım ilk gün oturup kalkarken dikişlerim yanıyordu o kadar. Bana kum torbası falan da koymadılar. Kişisel bir durum mudur bilmiyorum ama sadece fazla kanamam vardı. Sezeryan doğum mükemmel rahatlık
-Reklam-
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Üç kez normal yaptım kesinlikle normal derim çünkü hemen toparlandım
0 oy
(4,170 puan) tarafından
Sırf bir daha sezeryan doğum yaparım diye 2. Çocuk düşünmüyorum ben o kadar söyleyeyim ama bu tamamen kişiye bağlı bir durum bence ben 9 ay kendimi normal doğuma hazırladım son anda suyum azalmıs diye sezeryana aldılar sonrasında yaşadığım acılarla insanlar nasıl keyfi sezeryan oluyor dedim 
0 oy
(127 puan) tarafından
Hiç normal doğum yapmadım ilk çocuğum zaten o da makat geliş olduğu için sezaryen oldum çok korkutmuşlardı normal için zorla sezaryen zor gibi söylemler oldu ama İyiki sezaryen olmuşum benim göbeğim olduğu için yara biraz geç iyileşti ama zararı da olmadı 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
İkiside suni sancı ile oldu normal doğum.bence.bebrk.dogduktan sonra.ayaklaniyorsun hemen.sezeryanda.oyle değil ağrısı olan çok sonradan
0 oy
(461 puan) tarafından
İki kez normal doğum yaptım ikiside suni sancıyla başladı ilki 39+4te kilo alımı durmuştu beklemeye gerek yok denildi araştırma Hastanesi'nde yaptım 8 saat sürdü suyumu son anda patlattılar 2 kez ikindim sadece ve dogdu dikislerimde vardı çok uzun sürmedi iyileşmesi. İkincisi 70 gün oldu doğum yapalı yine dediğim gibi suni sancıyla başladı 37 den beri bebek kanaldaydi ama ne kadar harekette yapsam doğum başlamadı suyu azaliyordu 39+5 TE zaten günü doluyor diye özel hastanede suni sancı takıldı 6 saat falan sürdü yarısında suyumu patlattilar ebe çok iyiydi tek doğum yapan bendim çok destek oldu bana doktorum doğuma yetişemedi son anda bebek doğunca geldi ikinirken idrarın varmış ve son anda sondayla idrarı boşalttılar ve son ikindim çok az dikişim oldu dogumca yarım saat masa da kaldım kanamaya bakmak için tampon koyup beklettiler. İlki 3060 doğdu ben 60 kg. İkincisi 3225 doğdu ben 62 kg falandim. 15 günlükken kontrole gittiğimde dikislerim düşmüştü. Çok şükür sorunsuz doğum yaptım iyiki de normal oldu. Sezeryana da karşı değilim zoraki durum olduğunda normale zorlanmak istemem. Sende sağlıkla alırsın kucağına inşallah 
0 oy
tarafından
Ben iki normal dopum yaptım iyi ki dedim..hemen ayaklandım işlerimi yaptım yardımcı olarak da kimseyi çağırmadım.iki doğum şeklini de yaşamış biri daha iyi anlar.hsngisi zor kolay diye..mecburi durum olmadıkça normalden yanayım..iki yakın tanıdığım sezaryen oldu 1 haftada anca topladılar ve halen yanlarında birileri var.kışın doğum yaptılar ama ağrı oluyor falan diyorlar.kişinin bünyesi bebeğin pozisyonu kaza falan olmadıkça sezaryen olmam 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 267 göst.
0 oy
2 cevap 321 göst.
2 Haziran 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 493 göst.
27 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Yasemin875 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 852 göst.
7 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,323 puan) tarafından soruldu