0 oy
164 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (71 puan) tarafından
Merhaba kizlar kahvaltıda neler yiyor yapıyorsunuz hergun çeşitli mi yumurta hergunmu yiyorsunuz soslar varsa tarifi 

Veya poğaça kızartma falan 

8 Cevaplar

0 oy
(396 puan) tarafından
Sogani kisik ateşte kavurur ustune yumurta kirar yeriz. 

Patates kapya biber sucuk kizartis yumurta dokeruz yine.

Menemen zaten olmazs olmaz :D
(71 puan) tarafından
Afiyet olsun canim
-Reklam-
0 oy
(4,285 puan) tarafından
Haftanin 5 günü kahvalti edemiyoruz o yüzden haftasonlari diyette değilsem pisi yaparım patates haslarim küp küp dograyip zeytinyagi pul biber vs gibi tatlandirim sucuklu yumurta veya sigara böreği gibi gibi şeyler yapmaya çalışıyorum 
(71 puan) tarafından
O zeytinyağında olani ben domates sosu yapıyorum afiyet olsun
(4,285 puan) tarafından
Sagolasin canim
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Pisi yaparım patates kızartım krep falan olablr yada pankek
(71 puan) tarafından
Pankek hiç sevmem ama Pisiye bayılırım afiyet olsun
0 oy
tarafından
Biz pohaça kızartma falan yemeyiz. Eşimin mutlaka her gün iki sahanda yumurtası vardır. Bir gün menemen gibi yaparım, bir gün peynirli otlu yaparım, bir gün kaşarlı zeytinli mısırlı yaparım, bir gün pastırmalı falan yaparım  yumurtasını böyle değiştirmeye çalışırım. İki tam buğday ekmeği yer. Yumurtanın yanına kahvaltı tabağına domates, salatalık, yeşillik, peynir, zeytin, ceviz koyarım. Bir meyve dilimlerim. Yanına da taze sıkılmış meyve suyu. Kendim yumurta yemediğim için, avokadolu tost, domates peynir tost, şekersiz fıstık ezmeli ve muzlu ekmek falan yerim. Tabağın kalanı aynı :)
tarafından
Bazen tam buğday unundan pankek ya da krep falan yaparım :)
0 oy
tarafından

Bazen domates patates biber :)karışık  kızartma yapyorum bazen akşamdan poğaça hazırlıyorum yiyoruz pişi menemen fln iste domatesleri robottan çektim buzdolabı poşetlerine doldurdum kışın kahvaltıya hazır bekliyorlar :)

0 oy
(17,651 puan) tarafından

Kızartma 

Omlet

Nemenem :D

Yumurtalı patates

Bazlama 

Simit poğaça 

Haşlanmış yumurta

(71 puan) tarafından
Afiyet olsun canim
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Ben bazen haftasonu kahvaltılarına tost ekmeği pizzası yapıyorum hem pratik hem lezzetli değişiklik oluyor ekmeklerin tabanlarına salçalı, ketçaplı,kekikli bir sos sürüyorum üzerine sucuk,sosis,kaşar veriyorum fırına on dakikada mis gibi pizza。◕‿◕。
0 oy
tarafından
Bazen yumurta kapama yaparım, kahvaltılık pizza yaparım, biber patates atarım fırına baharatlayıp, biberiye ve kekikli tereyağı zaten buzdolabımda olur o da lezzet verir, Kurutulmuş domatesle labneyi hafif zeytinyağı ve kekikle karıştırırım bazen. Menemen, omlet, pankek, pişi vs. bunları saymıyorum zaten. Dönüşümlü yaparım bunları ama genelde haftasonları.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 102 göst.
0 oy
9 cevap 596 göst.
13 Ekim 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 181 göst.
8 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Bsrerts1 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 232 göst.
4 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde LaYeTeZeLZel (3,276 puan) tarafından soruldu

378,307 soru

11,323,109 cevap

34,773 kullanıcı

...