0 oy
338 göst.
Diğer kategorisinde (63 puan) tarafından
Kizlar bir akrabanız örneğin amcanizin oğlu evleniyor para ya da çeyrek vb alıp gider misiniz kaynananız kayinbabaniz mi sizin yerinize verir eşim düğünlere gitmez para faln da vermez ilerde bn oğlumun düğününü yaparım der Bizim taraftan davetiye geldiği zaman annen baban vermek zorunda senin adına da der gitmez para vermez ilerde oğlun evlenirse kimse gelmez diyorum gelmesin ben oğlumun düğününü yaparım kimsenin parasına ihtiyaçim Yok diyor

18 Cevaplar

+2 oy
(13,909 puan) tarafından
Davetiye gelince kendimiz gideriz. Kimse bizim yerimize hediye yada taki takmak zorunda değil. Eşin saçmaliyor bence. Bir süre sonra gelmiyor diye davet de edilmez. 
-Reklam-
+1 oy
(1,072 puan) tarafından
Şöyle söyleyeyim biz evlenince bütün takıları kayınpeder kaynana aldı. O yüzden bütün gelen davetiyelere ondan gidip takar. Aynı şekilde anne baba tarafından gelirse kendi annem babam takar.. bizim çocuklar büyüyene kadar nesil değişiyor kimse kimseyi tanımayacak eşin haklı bence
0 oy
tarafından
Eşin bulmuş işin kolayını uyanık olduğunu sanıyor siz dururken niye anlar babalar ödesin ne kadar saçma 
(63 puan) tarafından
Bizim taraftan gelen paranın birazını alıp borç vardı kapattı ailem sonra fazlasıyla verdiler
(3,038 puan) tarafından
Ee o zaman neden ailenden bekliyor ben anlayamadım kusura bakma, adamlar zaten geri vermiş.

Eğer bu zamandan sonra zaten kimse düğün yapamaz, yada nesil değişiyor kimse kimseye takmaz benden para çıkmasında kim ne yapıyorsa yapsın vs diye dusunuyorsa onu bilemem.
(63 puan) tarafından
Annesi gelmiş düğün parasını annesigil versin demiş anasına inanıyor bni dinlemiyor bile
(3,038 puan) tarafından
Koca adam işine öyle geliyor çünkü tabi ki olması gerekeni biliyor.
(63 puan) tarafından
Aslında çok annesini dinliyor Kaynanam bana para harcatmamak için elindne geleni yapıyor eşimde annesini dinliyor ana kuzusu anlican
0 oy
(5,364 puan) tarafından
50 100 takabilirsiniz imkanınız varsa yoksa zorlama bence
0 oy
tarafından
Eşin çok saçmalamıs. Erkekler işine gelmeyince aşırı saçmalıyolar. Sen desen böyle bişey hemen karsı çıkar kendi sevmiyo ya o yüzden ona göre mantıklı 
(63 puan) tarafından
Eşim diyor ki düğün de senin için gelen paraları ailen aldı onların ödemesi lazım diyor
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Biz de bir eviz artık eşim taraf-ı olsun benim tarafım olsun bizede özellikle davitiye yollarlar bizde butcemize gore bir seyler veririz ko zaten artık altınlık bir devir kalmadı çok çok çok yakın olacak kendi birinci derece akraban olacakki borç harç alıp takacaksın sen çok haklısın yarın bir gün çocuklarımız da evlenecek o bizim hiç bir düğünümüze gelmedi deyip bizede kimse gelmez 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Anne babana düşmez giderseniz siz takarsiniz gitmezseniz de anne baban sizin adiniza takmak zorunda değil kendi adlarına da ne taakarlarsa  eşim gitmek istememiş bide uyanıklık yapıp annemlerin takması lazım demiş 
(63 puan) tarafından
Senin adına gelen paralari düğünde ailen aldj onlarin gitmesi lazım diyor
(7,376 puan) tarafından
Tamam giderlerde senin adına takamazlar kendi qdlarina ne aldiysalar takarlar
(63 puan) tarafından
Altınları düğünde ailen bana verdi parada borçlara gitti babam sonradan aldığından daha fazla getirdi ama eşim anlamıyor Bnde sinirlendim tartıştık annesine anlatmış annesi de gelmiş ailen verir senin düğün paralarını diyor sinir krizi geçirdim annesi ne derse ona inanıyor
0 oy
(3,038 puan) tarafından
Artık sizin eviniz ayrı aileniz evi ayrı düğüne giderken herkes kendi evini temsil ediyor.
0 oy
tarafından
Saçmalığa bak ya herkes kendi adına takar parasını 
0 oy
tarafından
Eşin problemli biri gibi ailesine bağımlı galiba
0 oy
(11,347 puan) tarafından
Esin düğün yapar ama o düğüne gelirler mi bide orası var esin kimsenin düğününe gitmiyorsa el neden eşinin düğününe gelsin
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Yani davetiye kime gelirse o takar takıyı. Annemlere ayrı bize ayrı geliyor. İlla bana da ilerde gelecek diye değil, öylesi daha uygun diye takıyoruz. Kimse biaim yerimize takmak zorunda değil
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla eşimin tarafında takı işini kaldirmislar kimse kimseye takı takmıyo aşiret gibiler yetişmez diye böyle düşünceye gitmişler bizde de takı töreni olmadı ama annemlere bundan önce annemin taktiginin karşılığıni vermek için herkes verdi çeyrek yada yarım ben de çeyiz aldım onlarla eşimin ailesinden de sadece iki amcası ufak bir hediye aldılar bizim çocuklarımızda da takı töreni olmayacak bilemedim 
0 oy
(7,623 puan) tarafından
Kişi kendi ailesini kurduysa anne babası onun adına bişey yapmak zorunda değil o çekirdek ailesi adına yapmalı üzerine düşeni eşinin işine gelmiyor bazı şeyler.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bize ayrı davetiye gelmişse gideriz
0 oy
(48,709 puan) tarafından
esindeki egoda tavan yapmis hadi taki takmiyo cimri diyelim de lutfedip gidiversin kendi tarafina gidiyo mu 

altin borcunu aileler ödüyor biz kendimiz ne takarsak takiyoruZ para olarak
(63 puan) tarafından
Kendi tarafına gidiyor ama Bnm tarafa babam ödeyecekmis annesi öyle demiş şuan çok sinirliyim
(48,709 puan) tarafından
hay bunlarin analarının sözü ne kiymetli kafalari calismiyo
0 oy
tarafından
Kimse kimsenin yerine hediye atamaz çok savma olur canım ya sonuçta ben evlendin kendi ailemi kurdum aynı şekilde eşimde 
0 oy
tarafından
Eşin dünyanın gidişini gec anlıycak bacım. O babasının oğlu haala
(63 puan) tarafından
Anasının oğlu hatta Ana kuzusu cnm

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 262 göst.
19 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Berf (6,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 652 göst.
26 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Matmazell (198 puan) tarafından soruldu