0 oy
162 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (362 puan) tarafından
Şeker hamuru marshmallow lu evde yapılınca  fırına vermeden nasıl tüketilebilir ki. Nişasta var içinde. Kurabiye piştikten sonra üzerine yapıştırıyırlar ama çiğ kalmıyor mu o 

8 Cevaplar

0 oy
(6,047 puan) tarafından
Marshmalovlu bilmiyorum ben sana hazır şeker hamurundan yapılan kurabiye tarifini söyleyebilirim asla kurabiye cekmiyor küçülüp büyümüyor kalıpla kestigin gibi kalıyor. şeker hamurunu da nisatayla açıyorum biraz vereceğim şekille kesip kurabiyeye şekerli su ile yapıştırıyorum. Şeker hamurunu şeker hamuruna da sade Su ile yapisitiriyorum
(362 puan) tarafından
Hazır olanını da mı pişirmiyorsun. Ama nişasta var yine açarken. Yoksa şeker hamurun yenilmiyor mu
(6,047 puan) tarafından
Evet hazır.olan pisirilmez. Canım yeniliyor zaten nisastaya bulamıyorsun nişasta görünmüyor bile üzerinde ben kendim yapıyorum eşime dostuma çocuklarıma. Şimdiye kadar nişastayı dert eden olmadı. Pastayı da şeker hamurla yapıyorum yine yeniyor. Ama kurabiye tarifin yoksa atarlbilirim ben yıllardır aynı tarifle yapiyorum
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından

image

bak en son bunu yaptım arkadaşımın kızı için 
(6,047 puan) tarafından
Teşekkürler kızlar. Para kazanmak için yapmıyorum malesef cocuklarima zar zor yetisiyorum anca yakinlarima rica üzerine yapıyorum anam ağlıyor yaparken de bebe pacamda yapiyorum
tarafından
O ismi oraya nasıl yazdın aşko
(6,047 puan) tarafından
Onunda malzemesi var canım harfleri tek tek takiyorsun çubuğa üzerine basıyorsun. Ulan adi var onun unuttum iyi mi ☺️ Gulce en son yaptığım pastayı da atiiim miiii oğluma yapmistim
tarafından
At valla çok merak ettim :)
(6,047 puan) tarafından
Attım.bak
0 oy
(6,047 puan) tarafından

image

bu da paketli hali
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bisküvisi pişer üstü şeker hamuru ile kaplanır. Marshmelowlu denemedim 
0 oy
(1,167 puan) tarafından
Nişastayla değil pudra şekeriyle yapılıyor marshmallowlu şeker hamuru pişmesine de gerek kalmıyor 
0 oy
(6,047 puan) tarafından

image

gulceeee buda kizimindi
(362 puan) tarafından
Kurabiye tarifini verir misin canım.
0 oy
(6,047 puan) tarafından
  • 200 gr tereyağı veya margarin ( hamur işi için olanlardan %79 yağlı )
  • 125 gr mısır nişastası (1 su bardağı)
  • 160 gr pudra şekeri (1 su bardağı)
  • 1 yumurta
  • 1 paket vanilya (ben vanilya özütü kullandım yarım çay kaşığı )

Hazırlanışı

1. Oda sıcaklığında yağı kaba alın. Pudra şekeri ile iyice yoğurun. Ardından nişasta ve unu eleyerek ekleyin bir süre daha yoğurun.
  2. Ardından yumurta ve vanilyayı ekleyin. Homojen olana kadar yoğurmaya devam edin.
  3. Başlarda kum gibi ve dağınık olması normaldir endişe etmeyin, yoğurdukça kendine gelecektir.
  4. Ardından ikiye bölüp streçleyip buzdolabına atın, en az yarım saat dinlensin.
  5. İkiye bölmemin sebebi bir kısmını açarken diğer hamurun soğuk olarak kalması. Bütün halinde açmak zorlayacaktır.
  6. Ardından istediğiniz kalıpla şekil vererek fırına atın. Üzeri kızarana kadar pişirin, tahmini 15 dk.

Püf noktası:

Mutlaka yağı hamur işi margarin kullanın veya tuzsuz tereyağı aksi halde kurabiyeleriniz küçülerek şeklini kaybedecektir.
Kurabiyelerinizi yağlı kağıt üzerinde açmak kolaylık sağlayacaktır.

(6,047 puan) tarafından
Hamurisi margarin kullanıyorum her markette yok bakkal ve migroslara sorabilirsin şok bim gibi marketlerde yok ondan
(362 puan) tarafından
Markası ne
(6,047 puan) tarafından
Sana hamurisi
(362 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 138 göst.
12 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 211 göst.