0 oy
90 göst.
Diğer kategorisinde (253 puan) tarafından
Arkadaşlar arife günü bebeğimin idraronda pembelik vardı. Sadece emiyor. Doktor kan ve idrar tahlili yaptı. İdrar temiz çıktı kanda sarilik minicik yükselmiş, sivi kaybida var bol bol emzir dedi. Enfeksiyon falan olsa cikardi heralde. Ben yinede gunde 3 kere mama veriyorum Bebelac su da basladim ama iki gundur yine pembelik görüyorum. Cok sıcak ay ne yaoacagimi bilemiyorum erkek ve 4 ay 10 günlük ne olur dikir verin ya bu tehlikeli birsey mi Acaba cis de az yapıyor cok terliyor 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Su ver canım ihmal etme. Daha altı aylık bile değil zararı olur mu diye de düşünme susuz kalması daha zararlı. 

Bol bol emzirip su ver. 
(253 puan) tarafından
Ben emziriyorum hep mama en fazla 60 veriyorum onuda zor bitiriyor demekkki emerek doyuyor diyir düşünüyorum ac kalmasin da
tarafından
Belki de mamanın tadını sevmiyordur. Sade su vermeyi dene istersen. Memeden hemen sonra veriyorsan zorla bitirmesi normal ara öğün olarak vermeye çalış. Bence mama miktarı az sanki.
(253 puan) tarafından
Ara öğünden kastiniz nedir. Ben her seferinde once emziriyorum sütüm azalmasin diye. Yanlış mı yapıyorrum ki
tarafından
Şöyle iki saatte bir emziriyorsan emzirdikten bir saat sonra mamayı vermeyi dene. Üç saatte bir emziriyorsan da bir buçuk saat sonra mamayı teklif edersin. Sade suyla da sıvı miktarını arttirabilirisn. Herşeye rağmen devam ediyorsa doktora götürursun artık
(253 puan) tarafından
Hmm anladim birde öyle deneyim teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Susuz kalmış hele ki bu yaz gününde ihmal etme 
(253 puan) tarafından
Veriyorum ama Arttirayim o zaman
0 oy
(873 puan) tarafından
Sıvı kaybından olur cnm su süt emzir mamadaki suyu da bol tut. 2 ölçeğe 60 ml veriyorsan 75 90 yap
(253 puan) tarafından
Anladım bunuda yapayım ben tam ölçü hazırlıyordum
0 oy
tarafından
Su vermen lazım canım 
(253 puan) tarafından
Başladım artik
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Suyu daha fazla ver vucudu susuz kalinca olur oyle 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 1,215 göst.
7 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
23 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Myangell (569 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
18 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 197 göst.
6 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gizembyrmv (2,321 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...