0 oy
420 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (351 puan) tarafından
Ben kazıttım bugun önce makinayla sonra permatikle gectik üstünden ama sorum su ne zman cıkar aceba birde hangi yag yada krem gibi sac için faydalı olan simdiden yapmam gereken sürmem gereken seyler varmı

26 Cevaplar

0 oy
(4,289 puan) tarafından
Super cesaret nasil karat verdin canim
tarafından
Benimde cok dökülürdü sonra görümcem kına sürdü kadama dökülme bitti normalde bide baba tarafında ırsi bizde hep saclarımız azdır ama kına iyi geldi hint kınasıyla karıstırcan
tarafından
Abim ve yengem beraber kazitmislardi yengem arada Şapka bere takiyordu hoş abim boşver nasıl rahat ediyorsan öyle ol diyordu ama yengem yeni halini bir iki haftada ancak alıştı
(351 puan) tarafından
Bende zor alısırım galiba
(351 puan) tarafından
Kına cok yaptım cnm cok da severim
tarafından
Ay iyi cesaret etmişsin. Ben hiç yapamam ya uzun saçı çok seviyorum. Saçımı omuz hizasında bile kestiremem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nedenn kazittin  ? 
(351 puan) tarafından
Asırı dökülüyordu cnm acılmalar vardı hiç birsey ise yaramdı kesilmedi bende en son care bu kaldı
(395 puan) tarafından
Çinkonuza baktırdınız mı sağlık ocagı bakmıyor ama devlet hastahanesı sanırım bakıyor çinko düşebiliyor emzırme süresinde
(351 puan) tarafından
Emzirmedim cnm 2 yıl oldu kızım 2 yasında ama cok asırı arttı baktırdım devlet hastanesine gittim baktılar tüm degerlerime
0 oy
tarafından
En çok yapmak istediğim şey 
(351 puan) tarafından
Bi anlık cesaretle oldu
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Allahim hastalik vermedigi müddetce hayatimda yapacagim en son şey 

Neden bunu kendine yaptin
(351 puan) tarafından
Sac dokulmesi yuzunden cnm cok dökülüyordu hiç bir sey ise yaramdı yaptım cevremde yapan ve iyi sonuc alanlar var
tarafından
Nıye dunyanın sonuymus gıbı davranıyorsun kı saç bu köku orda elbet cıkacak :)
(351 puan) tarafından
Cıkar  cnm zaten ondan süphe yok
0 oy
tarafından
Geçen Bnde dedim eşime kazıtıyım die asker arkadaşı gibi mi yatacaz dedi=)) 
(351 puan) tarafından
Ya ben dedim hadi gel yapayım dedi biliyor oda cok dokuluyo doktora gittim yaglar ilaclar sampuanlar kesilmedi cok güzel oldu diyo daha bana o yaptı zaten uzar dedi ben seni sacın için sevmiyorum dedi cesaretlendirdi yaptırdım
tarafından
En iyisi cnm Bnde yıprandığı için kestirmek istiyorum
(351 puan) tarafından
Bakalım ya uzar ya hiç cıkmaz
0 oy
(1,975 puan) tarafından

Dökülme ve baş ağrısı sebebiyle 3e vurmuştum. Yaptığım en büyük hataydı. Bir yandan rahatlamıştım da. Bağlanır hale gelmesi 1-2 seneyi bulmuştu. Yapabilecek hiç bişey yok artık rahatına bak :) Kremdi yağdı onlarda olmayan saçta pek faydalı olmuyor zaten. 

(351 puan) tarafından
Dogru yokya insallah hata demem biliyorum 2 seneyi bulur ama denemedim demem
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Kızıma hamileyken kazıttım ama sadece makine ile. 2 aylık hamileydim sanırım. Kızım şimdi 11 aylık ensemi anca kapatıyor ;d yağ krem vs vs hiç bir şey kullanmadım 
(351 puan) tarafından
Kısa olsun ya uzar hemen insallah
0 oy
(736 puan) tarafından

Geçen sene bende kazıttım sağolsun gardasim kesti şuan bir yıl oldu saçım alttan toplanıyor :D

Kel haldeyken kafam öyle diyeyim:D

Tatlı badem yağı 

Argan yağı 

Hint yağı 

Yılan yağı 

Camtarebenti (inşaallah doggru yazdm )

Bunları karıştırıp 2 günde bir sürüyordum o yüzden yine erken çıktı ve saçım şuan yumuşacık pamuk GB. Şuan bile 2 hafta da 1 yapiyorm

(736 puan) tarafından
Aynen kuzum şimdiden basla ama ilk çıktığı zmn başörtülü isen yazma kafanda da olsa dik dik oluyor o çok can sıkıcı bir defa uzadumi devamı geliyor
(351 puan) tarafından
Ay ever oyle bişi de olcak demi  basörtülüyüm dısarda zor olır biraz
(736 puan) tarafından
Aynen o yönden çok zor oluyor bonenin altına küçük yazma ile başını sar snra bone tak ki yazmadan saçın dik dik cikmasn ben öyle yapmistim
(351 puan) tarafından
Tesekkür ederim yaparım
(736 puan) tarafından
Rica ederm :)
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Yılan yağı çok iyi diyorlar canım 
(351 puan) tarafından
Bi bakayım cnm  arastırayım
0 oy
tarafından
Kemoterapı doneminde kazıdım ıkı defa uzaması erkek sacı gıbı soyle bıraz kabarması 4-5 ayı buluyor küt gibi dusun o seviyeye gelmesı 1 yılı buluyor argan yagı ve e vıtamını cok ıyı gelıyor saça bırde benım dokulmeyi DP tuzsuz sampuan durdurdu kahverengi olan tavsıye ederım
(351 puan) tarafından
Kazıttım artık rabbim sifa versin kuuzum tüm hastalara zor her hastalık denerim yazdıklarınnı
tarafından
amın canım
0 oy
(280 puan) tarafından
Kuzum badem yağı harika çıkartıyor a101de satıyorlardı
(351 puan) tarafından
İyimi cnm o bende badem yagı duydum da aslında
(280 puan) tarafından
Kız valla on numara
(351 puan) tarafından
Alayım bende
0 oy
(551 puan) tarafından
Ben kendim makinayla kazimistim canım ama jiletle üstünden geçmek fikrini ilk sende duydum o kadarına pisikolojim dayanmazdi heralde. Sadece makinayla kazıdım şu an üç buçuk sene oldu belime kadar uzadı. Hiç bir bakım yapmadım yağ falanda kullanmadım sadece duş bide geldim gittim yıkadım sadece bir yandan da uçlarını kesiyorum düzenli aralıklarla 
(351 puan) tarafından
Jilet dedigim bu tıras permatigi cnm o daha gür ve sık cıkarıyormus oyle dediler bende onuda yaptırdım esime
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Kız neden böyle bir şey yaptın ki moda diye mi yaptın öyle istedin diye mi 
(351 puan) tarafından
Yok kız moda diye sac kazıtırırmıyım ben cok dökülüyordu acılmalarım vardı doktora gittim sıkıntı yktu vitaminlerde falan her seyi denedim dökülmesün diye ama cok dökülüyordu taragı her sacıma vurdugımda tutam tutam geliyordu o yuzden bide bunu denemek istedim
(1,392 puan) tarafından
Valla kuzum seni üzmek için demiyorum ama kazitmak kesin çözüm değil malesef bn evlendim ilk ay saçım nasıl döküldü anlatamm sana önlerim açıldı saçım inceldi doktora gittim verdiği kan ilacı bide bana alerji etti başıma gelmeyen kalmadı ama saç dökülmesinin temel nedeni B12 eksikliği ve demir eksikliği benim kuzenim de saçı döküldüğü için kazitmisti çıkınca tekrar döküldü kestirdigiylr kaldı ama çevremdeki çoğu kadın saçları dokuluyor diye kestirdi bnmde kisaltmisligim var ama ne çare çok kötü bı durum o yüzden çok iyi anlıyorum seni benim önlerim bildiğin açılmıştı saçımı toplandığında incecikdi o yüzden sende haklısın inşallah dökülmesi durur
(351 puan) tarafından
İnsallah kuzum
0 oy
(395 puan) tarafından
Neden kazıttınız çok mu dokuluyordu 
(351 puan) tarafından
Eveg cnm cok asırı dokulme vardı herseyi denedim kesülmedi en son carem bu kaldı
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ablam kazitmisti malesef değişen bişey olmadı saçı yine azdı dökülen yine coktu. Neredeyse kel diyebiliriz şu an . 
(351 puan) tarafından
İnsallah olmaz ya bi daha cok moralı bozuluyo insanın dökülünce
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Ben makınaya 3 kez vurdurdum amakazıtma yaptırmadım neyse bu üçüncü yavas uzuyor 
(351 puan) tarafından
Kazıtma yapınca hem sık hem gür geliyor diyorlar
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Ben kazittim canim hicbirsey kullanmdim dogum sonrasi asiri dokulmeden bikmistim  5 ay icerisinde bakilacak hale geldi yani ;)
(351 puan) tarafından
İnsalalh gelir cnm böyle cok tuaf hissediyorum h
Kendimi
(2,016 puan) tarafından
Geliyor geliyor baya rahatliyorsun
(351 puan) tarafından
Simdi bos gibi kafam komikte oldu kızlarım gülüyorlar:)
0 oy
(15,823 puan) tarafından

Bennnnn:'(:'( Corona oldum hastanede yattım ilaçlardan mi nedir 2 ay sürmeden top top saçlarım döküldü kel kaldım resmen o zaman kestim kesmisjende bilete vurdukk ayyy daha gür ve daha koyu geldi saçlarımın uzadilar bayağı 10 ay falan olucakk hiç bı bakımda yapmadım ne yalan söyleyeyim tesettürlüyum ben

(351 puan) tarafından
Bende tesettürlüyüm cnm  2 kızım var 2 dogumdan sonra 2 yıl gecti ama cok asırı dokulmeye basladı hiç bisey işe yaramdı herkes bunu dedi bende esimin sayesinde kazıttım
0 oy
(15,196 puan) tarafından
Ben kazittim.faydasini görmedim. İnşallah sen görürsün 
(351 puan) tarafından
İnsllah cnm ben permatikle kazıttım makinayada vurdum
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bugün arkadaşla bunu konuştum. Kırmızı kantaron yağı sürmeyi tavsiye etti kazımak tan da konuşmuştuk. Kuzenim için birine sordumda denemek lazm
(351 puan) tarafından
Bend kardesim yaptı ama o sadevce makinaya vurmus ben kazıttım abakalım ne olucak onun cıktı uzadı baya dökülmede yok bakalım bende ne olucak

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 374 göst.
12 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 90 göst.
13 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eminenur (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 164 göst.
9 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 34. (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 391 göst.
6 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,301 puan) tarafından soruldu

379,599 soru

11,363,543 cevap

34,840 kullanıcı

...