0 oy
233 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (886 puan) tarafından
Kansızlığım var bu gün cikti tahlil sonuçlarım o kadar düşmüş ki değerlerim doktor kan bile takılması gerekiyor dedi neyse 3 ay ilac kullancam acaba siniirli asabi olmam bu yüzden mi diye düşünüyorum yediklerime dikkat etmeme rağmen 1 aydır kilo veremiyorum birde kan ilaçları iştahı mıda açıyor nasil başa çıkıcam bu durumla harhangi bi sağlık kuusulunda kilomu söylerken utaniyorum fazla vermen lazim diyorlar iştahimi ilaaclari kullanırken kendimi Nasıl kontrol edicem yemege karşı kan ilaci kullananlar sizdede oldu Mu bu tarz iştah kontrolü nü sağlamak zorlandınız mı teşekkür ederim şimdiden 

20 Cevaplar

+1 oy
(7,666 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben de kan vitamin her şey düşüktü ilaçlar iğnelerle duzeldi ama ben aksind kilo vermiştim 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kansizlik depresyon yapar. Kilo vermene engel olur. D vitamini eksikligini giderdikce aradaki farki goruceksin. Daha dinç daha enerjik hissediceksin. Eksikligin tamamlandikca kilo da vermeye başlarsın. 
0 oy
tarafından
Her gün pekmez ye kan yapar 
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Bir diyetisyen ile görüşebilirsen belki yardımcı olur. Kan yapan en iyi şeylerden biri de ciğer bu arada, eklemek istedim :)
0 oy
tarafından
Kan değerlerinin düşük olması, demir eksikliği bunlar kişilerde mutsuzluk ve depresyon, agresiflik gibi durumlara yol açabiliyor ama tek sebep elbetteki bu değildir.
0 oy
tarafından
Eskiden vardı bende vejetaryendım hap yutemiyorum afedersin istifra ediyorum sureklı dışarıdan kan alıyordum.  Yağsız şekilde ete başladım geçtı .  Süreklı 47 kiloydum yıllardır anca kanım düzelince 50 yı gordum 
(886 puan) tarafından
Umarim bende kilo almam
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Doktorum kan ve vitamin ilaclari kilo yapmaz demisti. Ben bekarken kullanmistim kilo yapar dediler filan bende birakmistim. Ama doktor yapmaz demisti en son gittigimde. Yillardir var yani b12 demir cinko e vitamini c vitamini b vitamini kansizligim sinirda zaten en son kadin dogumdaki doktor kesinlikle basla ilacina dogumda sorun yasarsin demisti ama icemiyorum midem cok bulaniyo. Kilo konusuna gelince de kimisi zayifliyo kimisi kilo aliyo kisiye gore degisiyo ama mesela vitamin degerlerin olmasi gerekenin altinda ya saglikli sekilde kilo da veremiyosun
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Aynen bu yüzden canm bende de var vitamin kansızlık hepsi çok düşük bende çok sinirliym halsizim uykusuzum ve ilaçlari hiç düzenli kullanamiyorm aç karna ilaç mı olur yav
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bende kan ilaciyla aldım veremiyorum da valla ben ilacı bıraktım kan yapıcı şeyler yemeye çalışıyorum kuru üzüm pekmez içiyorum falan düzelmiş baya kan değerim doğumda 2 torba kan taktılar ama doğumdan sonra yeniden düştü kan değerlerim kuru üzüm ye düzeliyor pekmez 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Benim düşüktü doktorum doğumda kan bulamayız sana sorun yaşarsın dedi ilaç kullandım fayda etmedi. Siyah çekirdekli büyük kuru üzüm yedim 1 ayda 2 değer birden yükseldi 
0 oy
(455 puan) tarafından
İştah aşırı açıyor ama çok iyi oluyorsun kilo kesinlikle alıyorsun ben aldım  birde kansızlık olunca kilo vermiştim ben
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Kan ilacını düzenli kullanın, çünkü besinlerle yükselmiyor ilaç şart yani. Benim, aksine iştahım iyice kapanıyordu zatwn çok zayıftım daha kötü oluyordu. Değerler yükseldikçe daha iyi hissedeceğiniz için yürüyüş falan yapın bol bol
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Bende kansızlık var hemde baya ama hamileyim ilaç kulanmiyorum midem kaldırmıyor çok zayıfladım sürekli bir bayılma modundaydim nefesim kesiliyor sürekli yerdeyim doktorum bana nasıl yaşıyorsun diyor ama ilac kulanmiyorum 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Kuzum dalak senin en büyük ilacın kasaplardan bulabilirsen bolca ye 
0 oy
tarafından
Ilaç verdi doktor ve ben hep pekmez yedim düzeldi tavsiye ederim 
0 oy
(14,019 puan) tarafından
İğne iyi gelmişti 1 hafta boyunca iğne vuruldum benimde iştahımı kapatıyordu 
(886 puan) tarafından
Herkes kilo yapıyor diyor ama umarim kilo almam bende veririm
0 oy
(103 puan) tarafından
35 haftalık hamileyken kan takviyesi yapıldı bnaada ve B12 iğneleri vurulmaya basladm şuanda etkilerini hissetmiyrm ama agresiflik mutsuzluk yorgunluk kesinlikle bunlarla alakalı. Şuanda hamileligim devam ediyor ondan mıdır yoksa bu takviyelerden mıdır yada can sıkıntısından mıdır bilmiyorum iştahım açıldı abur cubur fazla tüketmeye başladım inşallah doğumdan sonra kilolari verebilirim 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İştahsızlık, titreme, çarpıntı, nefes darlıgı, çabuk yorulma, halsizlik, yorgunluk, kilo alamama. Bende bunlar var

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 588 göst.
0 oy
2 cevap 52 göst.
0 oy
11 cevap 439 göst.
21 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Zeynot (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 275 göst.
28 Temmuz 2023 Aile kategorisinde 16Nur16 (130 puan) tarafından soruldu

378,415 soru