0 oy
129 göst.
Aile kategorisinde (12 puan) tarafından

1 yıldır gebelik olmadı eşimde bende testlerimizde bir sıkıntımız yok benim yüzde 45 kronik rahatsızlıklarım var ama olmamasını ona bağlamadılar özel bir Merkeze gittik İstanbul da direk tüp bebek önerdi aşılama demeden tereddütte kaldım psikolojik tedavi görmeye başladım artık çam ve sakura hastanesi infertilite bölümü dr Muzaffer bey e randevu aldım önceden de Süleymaniye ye almıştım ama ilgi alaka olmadı öneriniz nedir

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
İnfertilite demişsin ama bu teşhisi senin koyman çok yanlış eğer erkekte sperm kalitesi çok düşük ya da ölü sperm olursa ya da kadında yumurta yetersizliği ya da rahimde alakalı yetersizlikler olursa bu teşhis konulur eğer zamandan dolayı bu teşhisi koyduysan bir yıl kısa bir süre. Eğer eşinle ikiniz sağlıklı iseniz zamana akışına bırakmalısın. Teşhis uzmanlar tarafından konulmadıysa kendine bu haksızlığı yapma kendini rahatlat biraz ara ver piskolojik olarak düşünme ama eylem olarak ara verme. Tıbbi yönden bir problem yokken kısırlık teşhisini koyma canım belki çok istediğin için olmuyordur aynı problemi yaşadım ben ikimizde de problem olmayınca doktorum akışına bırakmamız söyledi öyle de yaptık akış da oldu :) şu an bu bölüme gitmen için çok erken ama tekrar söylüyorum bir problem yok dediğin için böyle diyorum.
(12 puan) tarafından
1 yılı geçti aslında ovulasyon da denedim eşimin sperm testinde bir sıkıntı yok hormon sonuçlarım rahim filmin temiz ben araştırılması için gittim aslında özel merkeze onlar bana bu teşhisi koyup kortizon çok kullandığımı söyledim acaba o yüzdenmi dedim görünürde bişe olmadığı için bişe diyemediler ve direk tüp bebeği öneren doktordu bende istemedim devlete gittim o da bana prosüdürü anlatıp infertilite teşhisini koyda diyer hekim gibi 2 aşılama eğer tutmazsa tüp bebek olucak dedi tekrar hüsrana uğradım eşim ve annem psikolojik olduğunu söyledi psikolojik tedavi de aldım tekrar kadın hastalıkları doktoru arayışına girdim çok zor bir süreç sizinse bildiğiniz gibi malesef bi yerlerden bir umut arıyoruz eşimle:(
-Reklam-
0 oy
tarafından
benim  eşime dr 2 hafta magnit lazer tedavisi uyguladı. Ağrısız işlemdi . Belirli sürede belirli yerlere cihazı yerleştiriyordu. Her gün gitdi. Toplam yarım saat sürüyordu. Dr 3 ay sonra gelirsin tahlillere bakarız dedi. Olmazsa yurt dışı bizimkisi
tarafından
Biz Azerbaycanda yaşıyoruz. Burda yaptırdık bu lazer tedavisini.
(12 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun güzel haberler alırsınız inşallah tadaviniz iyi geçer
tarafından
Canim rahim filmide baktırdınmı?
(12 puan) tarafından
Evet o da temiz çok şükür
tarafından
Banada direk tüp bebek diyorlar. Bende en son gitdiğimiz doktora tamam sorun bu tedavisi yok tek yol tüp bebek diyin kabul ediyim. Zayıflık var. Ama zayıflığa ne neden oluyor obulunmuyor diye acele etmiyorum. Muhakkak bir doktor bulacak.
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Ben Bağcılar eğitim araştırma Hastanesi'ne yaptırmıştım 3 kere yaptılar
(12 puan) tarafından
3 defa aşılamamı tüp bebekmi acaba
(3,095 puan) tarafından
Aşılama
(12 puan) tarafından
Ben de 2 defa da olsa denemek istiyorum aşılama o üzsen başka doktora gitmek istedim aklım çok karışık hem heyecanlı hem korkuyorum
0 oy
(909 puan) tarafından
Canım ist oturuyorsa sana doktor tavsiye edicem fakat özel muayene yeri Mecidiyeköy de. 
(12 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorumunuz için ben de ovulasyon kullandım 6 ay malesef olmadı çam sakurayı öneren oldu nasıl bi yerdir doktoru belki bilen vardır diye yazdım ama bilen yok galiba
(909 puan) tarafından
Çam sakura doktorları çok iyi canım. Oraya randevu alabilirsen git
(12 puan) tarafından
Evet geçen bir kadın doğumcu önerdi hormon tahlili yenilemeye gittiğimde bir de dahiliye ye gitmiştim asistan çam sakura dan gelmiş önerdi araştırdım dr  İbrahim polat o bölümün sorumlusuymuş randevu bulamadım muzaffer bey vardı ona aldım Ağustos ayına inşallah iyidir
(909 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım. Mhrs direk bak randevu için saat 16.00 arama butonu hazır dursun saat 4 olunca tıkla. Ben öyle düşürebiliuorum randevu.
(12 puan) tarafından
Yarın deniyim bi çok teşekkür ederim :)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 155 göst.
20 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Biriiste (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 238 göst.
20 Eylül 2023 Aile kategorisinde Acemianne1011 (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 107 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Rumeysa0196 (1,538 puan) tarafından soruldu