0 oy
293 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kızlar kızım tel şehriye çorbası ve salatalıktan başka bir şey yemiyor yemediği için de bende devamlı tel şehriye çorbası yapıyorum ara öğünde salatalık veriyorum çorba faydalı mi sizce?

17 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Tel şehriye bildiğin hamur bir besleyiciliği yok ama yoğurt ile terbiyelersen ve tavuk ya da et suyu kullanırsan içeriği daha zengin olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Anca tok tutar yavrum ya. Lor, yulaf, avokado, kefir  falan gibi şeyler yemesi lazım. Şehriye çorbası dediğin şey un, salça. Salatalık dediğin şey sudan ibaret zaten
0 oy
tarafından
Çorba faydalı tabıkı ama herşeyin vitaminini alması lazım kaç aylık küçük mü 
(1,618 puan) tarafından
9 aylık ya idrar yolu enfeksiyonu vardi hiçbişey yemiyodu bi tek bunlari yedi hele ki tatlı şeyleri hiç yemiyor
tarafından
Kıyamam ya oyleyse boll su içsin canım düzelir inşallah iştahı
0 oy
(4,968 puan) tarafından
Evet canım faydalı heleki et veya tavuk suyuyla yaparsan daha iyi olur öyle dene
(1,618 puan) tarafından
İçine bazen kıyma koyuyorum yiyor tavukla yemedi
(4,968 puan) tarafından
Nasıl yiyorsa öyle ver gayette güzel olur
0 oy
tarafından
İçine tavuk veya et suyu koyarsan o şekilde faydalı olabilir sadece sehriyenin ne faydası olacak canım 
tarafından
Bir dişte sarımsak koyabilirsin
0 oy
(7,946 puan) tarafından
Sürekli de onları yedirmek ne bileyim insan sıkılır biz bile sürekli aynı yemeği yesek bikiyoruz başka şeyler yapsana 
(1,618 puan) tarafından
Kız vallahi yapıyorum yemiyor dün yumurta kırdım yemedi muhallebi yaptim yemedi şehriye çorbasının içine tavuk göğsü koydum yemedi en son şehriyeyi sade yaptim yedi
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Ben un, yoğurt, yumurta ile terbiye yapıyorum sana da tavsiye ederim.. Yoğurt ve yumurta besleyicilik katabilir.. Et suyuna yaparsan öyle de besleyici olur.. Yemeyen çocuk zor, Allah yardımcın olsun.. Çorbanın tadını kaçırmayacak başka şeyler de ilave edebilirsin belki çaktırmadan :)

(1,618 puan) tarafından
Eskiden yoğurttan başka bir şey yemezdi bi kere hazır verdim bidaha da yoğurt giren hicbiseyi yemedi
(1,552 puan) tarafından
Ayy kıyamam ona, ben.. Allah onun da yokluğunu göstermesin ama ben de sevmem hazır yoğurdu, Allah muhtaç etmesin diye dua ederim hep.. Başka da ne yapabilirsin bilemedim ki.. Ev yapımı çocuk bisküvileri tarzında tarifler oluyor, ben fırınım olmadığı için deneyemedim ama, o tarz bişey yapsan yemez mi.. Onun içinde yer belki yumurta yoğurt falan
0 oy
tarafından
Çorbayı koyu kıvamlı yap ki doysun kemik suyunda yada tavuk suyunda yap 

Salatalık su zaten öyle büyük bir faydası yok 
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Benimkide çok seviyor ama ben ilikli kemik suyu yaptım bolca sebze koyarak içine birde tavuk suyu onlardan yapıyorum buzlukta buz torbasına koydum bi tane atıp pişiriyorum hem vitaminli oluyor salça kullanilmazki zaten 11 aylık benimki
(1,618 puan) tarafından
Ben haşladığım etib suyunu buzluğa attim onu koysam olur mu
(1,021 puan) tarafından
Olur et suyu en azından normal sudan daha besleyici tavuk koymuyorum ben mesela bütün but içine havuç sogan sarımsak kereviz sapı koydum kışta onu kapya biber baya seviyor tavukları babası suyunu kızı :)
0 oy
tarafından
Ben yoğurtlu tel şehriyeli yapıyorum bazen sebzeli tel şehriyeli yapıyorum güzel oluyor
0 oy
(23 puan) tarafından
Madiiyati bilemiyorum ama kurban bayramından yeni çıktığımız için söylüyorum kıyma atarsan içine tel sehriyenin daha faydalı olur protein karbonhidrat birlikte alır. oğlum da çok sever sehriyeyi ben öyle yaparım size de fikir olsun 
0 oy
(1,160 puan) tarafından
İçine minik havuç patates kabak doğra canım tavuk ya da kıyma köy mutlaka soğan sarımsak koy o zaman faydalı olur 

Bir gün patates şehriye birgün bezelye şehriye ama her seferinde içine et kıyma kemik birşey yok gayette sağlıklı olur 
0 oy
(195 puan) tarafından
 Tel şehriye, makarna ile aynı içeriğe sahip olup makarna da irmikten yapılıyor ve irmik çok besleyici bi şey, zeka gelişimi açısından da çok iyi, ayrıca B grubu vitaminleri de içinde barındırıyor, sen tel şehriye çorbasını kıymalı, kemik sulu, soğanlı ,sarmısaklı ,maydonozlu, havuçlu, terbiyeli(yumurtalı) yaparsan harika besleyici bi çorba olur, salatalık da çok faydalı omega 3 var hem içinde beyin sağlığı işin önemli
0 oy
(396 puan) tarafından
İlikli kemik al kaynat karton bardaklara koy buzluğa at her corba yaptığında icine 1 bardak at oh miss
0 oy
(4,177 puan) tarafından
Benım oglumda corbaları cok seviyor donusumlu yapıyorum. Tel sehrıyeyı de domateslı tereyaglı ve kemik suyuyla yapıyorum cok seviyor ıcıne kıymada koyabilirsin. Bende kucukken cok severmısım sehrıye corbasını annem hep yaparmıs
0 oy
(1,019 puan) tarafından
İçine koyduklarinla zenginlestirebilirsin çorbayı havuç tavuk tavuğun suyu havuç yerine kabak koyup yapabilirsin çok lezzetli ve faydalı oluyor o zaman

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 582 göst.
0 oy
6 cevap 218 göst.
0 oy
6 cevap 162 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 92 göst.
24 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu

380,171 soru

11,381,046 cevap

34,874 kullanıcı

...