0 oy
188 göst.
Diğer kategorisinde (244 puan) tarafından
Anne baba dede anneanne babaanne gel git dışında kelimesi yok ama her dediğimi anlar konuşması için nasıl yardımcı olabilirim 

6 Cevaplar

0 oy
(7,376 puan) tarafından
Benim kızım 20 aylık kelimeleri var ama herkes bu çocuk konuşmuyor diyor bizim baya kelimemiz var ama cümle kurmadigi için herkes geri kalmış diyor canım sürekli konuş kitap oku şarkı söyleyin giitikce kelimeleri artacaktır benim kızım ingilizce renklerden biliyor 2 tane falan Kürtçe de bir iki kelime biliyor gerisini Türkçe söylüyor ve buna rağmen konuşmuyor diyorlar millet diyorsa hiç takma 
(2,522 puan) tarafından
Canım konuşur kelimeleri varsa benim kızım benim kızım iki yaşında oda kelimesi var bi süru ama iki cümle kuruyor. Şarkı söylerken hepsini söylüyor. Takılma çok küçükler daha ama bool bol konusabilirsin onunla
(13,853 puan) tarafından
Benim oğlumda 2 yaşından önce kelime jelime söylerdi iki yaşındaydı baba mama al anne gel şeklinde birleştirdi ilerleyen zamanda da her şeyi söyledi bizde çok kitap baktık çok küçükken her şeyi öğrendi gösterdi simdi üç yaşına gircek renkler şekiller ingiLizce renkler maşallah her şeyi biliyor artık bence kitap çok faydalı belki bir şeyi bin kere sorardı söylerdim hepsini kapiyorlar
(7,376 puan) tarafından
Evet kitap okuyoruz parmağımla bu ne der ben söylerim tekrarlamaya çalışıyor ama daha tam anlaşılmıyor inşallah konucak yakında
(13,853 puan) tarafından
Evet bana da böle parmagiyla çok sordu soeldiklerinin hepsini aliyo kitapta deniz atı vardı ben hep soylerdim adını birgün anneme gittik anahtarlık vardi deniz atli orda ismini söyledi şaşırmıştım☺️
(7,376 puan) tarafından
İnşallah bizimkide yakın zamanda konuşur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız benim kızım 26 aylık oda konuşmuyor yalnız değilsin merak etme :) 
(9,746 puan) tarafından
Kreşe verdinx mi
tarafından
Ben vermedim aşko
(9,746 puan) tarafından
Daha erken ya zaten merak etrim arkadaş verdimi diye
tarafından
Ben kreşe vermeyi düşündüm ama eşim çok erken dedi malum pandemi bi yerede götüremedim seneye yarı zamanlı düşünüyorum ama eşim yine erken diyo oyun evine götüreceğim beğenirsem düzenli olarak götürmeyi düşünüyorum bizim evde kimse yok tek çocuk babaanne çalışıyo anane biraz uzakta arabası yok pek görüşemiyoruz maalesef telefon veriyorum durmadığı zaman ama uslu bi çocuk değil bazen o kadar çok yoruyo ki beni sormayın:/
(9,746 puan) tarafından
Seneye uygun olur canım bahar gibi bende düşünüyorum oyun grubu uzun süreli olmadığı sürece sorun olmaz bence
0 oy
tarafından
Seninkide bişey mi benim 3 buçuk yaşına girecek hala cümle kurmuyor iki üç kelime tek birleştirebiliyor o kadar ama sanırım çocuktan çocuğa değişiyor çok geç konuşan duydum yani normalmiş
0 oy
(8,104 puan) tarafından
Benimki 33 aylık konuşmuyo seninki gene iyi
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Benim kızımda 23 aylık olmak üzere. O da anne baba dede anneanne nene meme mama bir de ha.yvan sesleri çıkariyor.

Ama bu günlerde konuşmaya çalışıyor . Bitti(di)gitti (ti) söz(goz)aaoo(alo)imoo(kimi)örucuz(görüşürüz)lilogo(Niloya) 

Üstüne çok düşmeyin. Konuşsun diye inat ederseniz konusmuyorlar . Bende sürekli konuşsun diye üstüne düştüm baktım olmuyor saldım. Kendi kendine söylemeye başladı. Mesela bugün uyandığından beri oyuncaklarını düşürüp düş diyor .. 
0 oy
(3 puan) tarafından

3yaşında ki oğlum şubattan bu yana konuşmaya başladı ki o da tektük kreş cok etkili tatlım kreşe gittiğinden beri konuşuyor 2yaşın Sonunda psikolog ve Dr önerisi ile kreşe yolladık faydasını gördük cok sıkıntı ettim kendime ama herşeyin vakti zamanı varmış sadece destek lazımmmış onu gördüm hiiiççç canını sıkmaaa<3

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 252 göst.
0 oy
10 cevap 190 göst.
27 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Zor zamanlar (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 569 göst.
0 oy
12 cevap 255 göst.
29 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,957 soru