0 oy
629 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Normalde bende salıncakta sıra varsa beklerim bebeğmi bindirmek için.  bu sefer yol üstü bi parkta durduk bebeğim salıncak diyince bile seviniyor bende bindirmek istedim ama salıncaklar doluydu. Neyse biz iki üç park alanını tur attık baktım salıncak hiç boşalmıyor bende en sonunda gidip rica ediyim 2 dk için uzun uzun sallamıcam zaten bindiriyim bebeğim sevinsin 2 dk sonra kaldırcaktım gittim bunu söyledim kadın bana bizde yeni geldik veremeyiz dedi ama bunu derken ni tirpler bi surat ifadeleri itici itici sanki canını istemişim gibi. çocuğu da kocaman yani parkta da o kadar çok oynıcak şey var ki 2 dk lığına inebilir gayette. Onun yanındaki salıncaktaki anne çocuğunu indirdi bebek binsin biraz dedi teşekkür ettim 2 dk sonra kaldırıp onlara geri verdim. Az sonra da baktım biz daha yeni geldik diye yer vermeyen kadın salıncağın hemen yanında çimlere sofrayı sermiş ailecek oturuyolar arkamızdan kalkıp çocukla o sofraya gittiler. Yani bu aç gözlülük nedir anlamadım çocuğu da kazık kadar biraz paylaşmayı öğretebilir canını istemişim gibi triplere girdi madem zaten salıncağın yanında oturuyorsunuz illa boşaldığında denk getirip çocuğunu bindirirsin biz gibi yol üstünden geçerken uğramış değil. bin pişman oldum sıra istediğime ama bebeğime salıncaka gidiyoruz diyip sevindirdiğim için bindirmeden gitmek istemedim 

11 Cevaplar

+3 oy
(1,088 puan) tarafından
Ben olsam verirdim ama vermek zorunda olduğum için değil yani boşuna sinir olmuşsun. Çocuk yani kocamani küçüğümü var bunun. Belki onun çocuğu da o an onun için ağladı bilemezsin. 
tarafından
Paylaşmayı öğretsin o zaman kazık kadar çocuğum minicik bebeğe sıra verdiği için ağlasa kızarım ben
(1,088 puan) tarafından
Dünya sen ve çocuğunun etrafında dönmüyor maalesef ben hiç kimse için çocuğuma kizamam. Herkes gibi benim çocuğumda bana kıymetli yaşı kaç olursa olsun
-Reklam-
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Neyse ki diğer kadın insaf etmiş 
tarafından
Aynen sağolsun
0 oy
tarafından
Ay oyle bazıları parkın tapusunu alıyo, benım cocuk da salıncak delısı baska bırseye bınmez bız parka gıdınce tanıdık anneler olursa hemen cocuklarını alıyolar salıncaktan Allah razı olsun anlayıslılar onların cocuklar benımkınden buyuk cunku
tarafından
Kocaman çocuklar tabiki de kendilerinden küçüğe yer versinler bir zahmet ya bu ne aç gözlülük anlamadım
0 oy
(17,741 puan) tarafından
Hadi yerseniz salıncağı ayyy bn bile sinir oldum ha o çocukta o anneyi örnek alacak ilerde onun gbi olacak
tarafından
Zaten çocuğu da ayrı triplere girdi ağlıcak nerdeyse istedim diye şok oldum dedim bunlardan bi 2 dk sıra bile istenmiyor normal hayatlarında her b.ku kıskanıyolar herhalde
0 oy
(811 puan) tarafından
Herkes bır degıl canm her gitmemizde yasıyoz bız bunu:)görmemısler sorfra serıp saatlerce ısgal edıp bırda mılletı süzüyolar.vocuk sallansa yıne iyi kalkmıs oyuncagını koymus sallıyo:)cek oyuncagını ben bebek oturtacam dedım valla onlara anladıkları dılden gidiceksın
tarafından
Herkesi kendi düzeyimde sandım malesef ama sağolsun orda başka bi anne hemen sırasını bana verdi
(811 puan) tarafından
Sagolsunlar oylelerı olmasa halımzden anlayan yok:)yok yanı bıde guzelce soyle ben senı tehdıtmı ettım kı sen bana tavr alıyosun buda yenı bındı aglar hevesı geçsin vs dersın dövecek gbi konusuyolar
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Hehehe kız bu ne ki geçen gün arkadaşım bebeğini parka goturmus Suriyeli kadınlar sallaniyormus salıncakta. Kız beklemiş inmemisler rica etmiş cevap bile vermemişler. Arkadaşımda sinirlenmiş bı salıncaklar kalmıştı almadiginiz demiş. Kadın da daha kocalarınizi alicaz demiş. Arkadaşım parkı terk etmiş kalsaydım yolardim diyor
tarafından
Ay o ne ya korku filmi
(6,047 puan) tarafından
Hahahah aynen arkadaşım aşırı sinirlenmişti Ece reis. Bebeğim yanımda olmasaydı kavga ederdim dedi
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Benm kizimda 4 yasnda gecen parka gittik bi cocuk bekledi ben ne kdr kizima in desemde cigligi basıyordu cunku yeni binmsti belki onlarda yeni gelmstr ne bilim mecburda deilki vermeye 
tarafından
Bence mecbur park onların parkı değil sonuçta bin tane çocuğun olduğu parktaki salıncakta 5 10 dk dan fazla oturulmaz bence
(2,007 puan) tarafından
Uzun sure tabikide.kalinmaz ki cocuklar sıkılır zten cocuk bebek ne fark ederki 2 yasindakide aynu 5 yasindakide cocuk cocuktr belki diyorm yeni binmstr sen nasil bindirmek istemssn oda ayni sekil kendi cocugunu bindirmek istemistr
tarafından
Ya ben gittkten sonra yarım saat binsin isterse sadece 2 dk binecekti bebeğim hemen geri vericez dedim yani 2 dk bekleyecek sabırları ve paylaşımları yok mu üstelik sonradan fark ettiğim gibi oturdukları yerde parkın dibindeki çimlermiş salıncakta her türlü oynardı çocuğu
0 oy
tarafından
Biraz önce bizde oarkdan geldik 4 yaşında kızım var bir çocuk ağlıyodu salıncak için o gelene kadar kızım binmişti kızımı yeni.bindiği halde kardeşe sıra verelim mi deyip indirdim. Daha sonra  kızımı sallarken bi kadın geldi 7 aylık anca vardır bebeği dikdi gözlerini bekliyo garip garip haller onun o tavrı yüzünden hiç oralı olmadım kızımı salladım. İnsanlar çok garip olmuş artık
tarafından
Ya bence bu konuda kimin bebeği daha küçükse öncelik onun olmalı 7 aylık bebek en fazla kaç dk binebilir zaten su sırasında küçük şişeyle gelene sıranı vermek gibi bişey bu
tarafından
Öyle diyosun ama ben bir çocuğa kızıma sıra verdirdim. O diğerlerinden bir kaç yaş büyük diye her gelene sırasını vermek zorunda değilsonuç itabariyle oda bir çocuk. 7 aylık bebeği salıncağa bindirmesen ne olduğu anlamaz ama 5 yaşında bir çocuk anlar. Benim 17 aylık kızımda yanımdaydı ondan büyükler sallanırken o salıncak için ağladı birazda inat kendini yerlere atan bi çocuk aldım götürdm gezidrdim gidip insanlara göz dikmedim. Karşıdaki her zaman önceliği kendinde görüyo. İlk gelen gibi ricada etmiyo kendine hak görüp trip yapıyo saçma
tarafından
Evet sende haklısın
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Çocuk oda adı üstünde kocaman dedigin cocuk okul Çağı degildir paylaşmayı bilir bilmez her cocuk paylaşımcı degil cok sahit oldum aile öğretiyor Çocuk kabul etmiyor  sinir olmaya yer aramissin bence .. 

Ben olsam veririm isteseydin bebek oldugu icin 2 yaşını gecikse çocuğum verirdim ama cocugum kalmazsa aglarsa musade etmezdim 
tarafından
Ama sıra istememe bile kadın aşırı bozuldu kendi kendine triplere girdi . Çocuğuna verelim mi sıra diyip sorsa ve çocuk kalkmak istemese anlarım olay çocuğa kalmadan kadın salıncağı komple sahiplenmiş gibi davrandı üstelik sonradan fark ettim oturdukları yerde hemen salıncakların yanındaki çimlermiş kimse keyiflerinş kaçırmasın sabaha kadar çocuğu sallansın istedi galiba
(5,953 puan) tarafından
Bitti canım geldim temizlik falan derken anca kendime geldim basim cok agriyo bugün fis yok bezim var islak mendil fisi var atim sana
0 oy
(634 puan) tarafından
Bence çocuk çocuktur geçen parka gittim çocuk 9 yaşlarında feln sıra bekliyor sıra geldi bindi anında bir tane kadın geldi sen büyüksün inde benim kızım binsin dedi kızda 5 -6 yaşlarında kadın resmen kavga ediyor çocuklq vereceksin inceksin diye.o kadar parka giderim hiç bir çocuğa inde bebeğim binsin demem.
tarafından
Normalde bende demem ama 2 dk bindirip yüzünü güldürüp gidecektim zaten bize uzak ilk defa gittiğimiz bi parktı sırf salıncağa binsin diye yol üstünde indik 2 dk için çocuğunu yerinden kaldırıp bebekle salıncağı paylaştırsa ölmez diye düşünüyorum
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Sonuçta o da çocuk inmek zorunda değil ki kim kaparsa sonucta dimi ama
tarafından
Zorunda değil ama ben biraz da biz binelim diyerek yer istemedim. Sadece 2 dk binecek bir kaç kez sallayıp hemen kaldırcam zaten diyerek istedim yani insan ne kadar paylaşımsız olabilir ki 2 dk bile yer veremez

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 379 göst.
3 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Tugce12. (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 253 göst.
0 oy
4 cevap 179 göst.
23 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,181 göst.
6 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu