0 oy
96 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,132 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar, babamın bahçesinde kayısı ağacı var. Değerlendirmek istiyorum. Reçel tüketmiyoruz o yüzden komposto, meyve suyu tarzı bir şey yapmak istiyorum. Şimdiye kadar domates konservesi dışında bu tarz bir şey yapmadım. Sizler nasıl yapıyorsunuz? Tecrübeli hanımlardan tarif bekliyorum 

5 Cevaplar

0 oy
(2,132 puan) tarafından

Tecrübeli hanımlar :ermm:

-Reklam-
0 oy
(313 puan) tarafından
Annemler yapıyor meyve suyundan biraz katı şekilde canım ama göz kararı bence herkes tadına bakarak yapabilir çekirdeklerini ayıklıyor reçele göre daha az şeker koyuyor sabaha kadar bekletiyor bazen sonra iyice kaynatıyor blenderdan çekip sıcak sıcak kavanozluyor şekeri biraz az oluyor sonra onları sulandırıp şeker ekleyip içiyoruz istersen direkt normal damak tadınıza göre şekerli yapabilirsin bizim bazımız şekersiz bazımız şekerli içtiği için en başta çok koymuyor
(2,132 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ben de şekersiz yapmayi düşünüyorum veya az şekerli. Kizim da içer kışın diye
0 oy
(11,257 puan) tarafından
Kavanozlara 4 e bölüp doldur üzerine şeker ekleyip şu koy kapaklarını kapat kaynat

Ya da bunların hepsini tencerede birleştir kaynat sıcaklığıyla kavanozlara doldur kapat
(2,132 puan) tarafından
İlk söylediğiniz şekilde yapmayı düşündüm. açtığım zaman kayısıları yiyip suyu içiyor musunuz yoksa kayisilar eriyor mu
(11,257 puan) tarafından
Cok pisirirsen erir suyunu da içeriz yemeklerin yanına koyarım ben şekerler erisin biraz daha kaynat olur kayisi zaten yumuşak bi meyve
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Kompostuyu şimdi yapıp saklayamazsın 

Kayısı ları yarıp güneşte kurutacaksin erik ve elmada kurutup canınız nezamn isterse yapabilirsiniz
(2,132 puan) tarafından
Kurutmak hiç aklıma gelmemişti. Temiz kuruması, toz olmaması için ne yapmam gerekir
(4,983 puan) tarafından
Toz olmasida problem değil yapmadan önce yarım saat suda bekletip temiz yikaman yeterli
(2,872 puan) tarafından
Niye ki
Ben komposto yapıyorum
Kavanozda yıllar bile geçse kalır bozulma olmuyor
(11,257 puan) tarafından
Evet komposto şimdi yapılır zaten şişelere kapatırsın güneş almadığı sürece yıllarca bozulmaz hava almazsa biz yıllardır öyle yaparız kurutmak ayrı komposto ayri
(4,983 puan) tarafından
Bizde kurutup sonradan komposto yapıyoruz
0 oy
(888 puan) tarafından
Kayisilari ikiye ayırıp çekirdeğini alıp kurutabilirsiniz kışın güzel oluyor kompostosu 
(2,132 puan) tarafından
Kurutmak hiç aklıma gelmemişti. Temiz kuruması, toz olmaması için ne yapmam gerekir
(888 puan) tarafından
İllaki toz olur yapmadan önce bol su ile yıkarsın canim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 159 göst.
22 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Minikmeleklerim (7,768 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 70 göst.
11 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Duygudd (127 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
22 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 34 göst.
28 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Emellllsdkkk (117 puan) tarafından soruldu

379,624 soru

11,364,219 cevap

34,841 kullanıcı

...