0 oy
136 göst.
Diğer kategorisinde (747 puan) tarafından
Herkese selam arkadaslar. Kizim 22 aylik tuvalet eğitimine basladik 3 gun once. Denemelerimi paylasmak istiyorum . Sizce ilerlememiz nasil. Onerileriniz varsa acigim . Kizim 18 aylikken çocuklar icin olan klozetten almistik. Maksat ne oldugunu bilsin ne ise yaradigini ogrensin diye. Banyoya koymustuk gidip gelip ustune otururdu bende anlatirdim. İlk günümuzde her yarim saatte bi tuvalete goturdum. Oturmama yada huysuzlanma gibi durumlar olmadi. Alismaya calisma sureciydi. Yerlere kacirdi ustune kacirdi ama her kacirmasinda tuvalete gitti. Yapmasa bile oturdu. Yaptigindada beraber cisimize byby felan dedik eglenceli hale getirmeye calistik. İkinci gunumuzdede surekli tuvalete goturdum kendisi demedi anne cis diye ama ufak kacirmasi oldugunda soyluyodu ve tuvalete kadar tutuyodu. Tuvalete de tamamini yapıyordu. Buginde sabah oturttum yapmadi. Sonra dus aldi aldiktan sonra cis dedi. Gitti tuvaletinr yapti. Aradan yarim saat sonra lazimliginin haznesini gordu anne cis dedi gene yapti. Bugun iki sefer kendisi soyledi ama gun içinde baska kendisi soylemedi. Altina felan da kacirmadi. Kendisi soylemiyor ama ben ne zaman tuvalete gotursem eger cisi varsa kosarak kendisi gidiyor. Cisi yoksa kosmadan yavas yavas gidip oturuyor. Bu arada gece bez bağlıyorum yinede. Dun bagladigim beze sanirim bi sefer isemis. Normalde cok doku dolu olurdi bezi. Ogle uykusunda iki gundur alti kuru kalkiyo. Uyandiktan sonra cisini yapiyor. Kendisi bana çok sık demiyor cisinin geldiğini fakat ben goturdugum zaman gidip yapiyor. Sizce dogru mu ilerkiyoruz. Onermek istediginiz ya fa yanlis yaotigim bi sey varsa soylermisiniz

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla böyle böyle öğrenir iyice canım benimde iki yaşında oğlum ama herşeyi bilir onu bilmez bez bitti diyorum tuvalete götürüyorum çok şaşırmış gibi bakıyor ki yapmıyorda.henuz hazır değil bizimki
(747 puan) tarafından
Bizimki illaki bez olsun kafasında olmadi.. evet ckcuktan cocuga degisiyor bakalim hazir oldugunda size sinyalleri verir
-Reklam-
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Söylememesi çok normal zamanla alışır soyelmeye de kendi başına gidip yapmaya da tel tavsiyem bezi tamamen hayatınızdan çıkarmanız yatırırken altına alez ser ya da alt açma bezi falan ser ama altına bez bağlama bezi gördükçe ona güvenir bir süre sonra altına yapmaya baslar nasıl olsa bezi bağlayacak diye benim oğlumda küçük bezliyorum hala kızımı alıştırdım hiç bez bağlamadım bir kere açtıktan sonra ama hala diyor ona bez bağlıyorsun bana da bağla sıkıldım tuvalete gitmekten diye ")
(747 puan) tarafından
Ahahaha yerim :)) geceyi de cikaricam fakat ilk 2 hafta surece adapte olmasini istiyorum. Sabah bezini goruyor yada gun icersinfe cekmecelerini karistiriyor hic bez bagla demedi yada imasinda bulunmadi.. :) peki bisey daha sormak istiyorum suan icin nasi ilerliyoruz sence.
(4,426 puan) tarafından
Bence çok iyi canım maşallah diyim nazar olmasın ")) yani zaten ilk 6 aylık sürede evin orta yerine s.csa normal karşılamak lazım ")) büyük bir değişim çocuklar için bu şekilde anlayışla ve bilinçle karşılamış olması harika ") başarılarının devamını diliyorum
(747 puan) tarafından
Aynen.. nornalde beni cok sinirlendirir kizdirirdi ama bu tuvalet surecinde allah heralde ultra duzeyde sabir veriyor su ana kadar hic kizmadim. Allah hepimizin yardimcisi olsun
(4,426 puan) tarafından
Amin inşallah canım benim bende ister istemez kızıyorum ya sabrım tükeniyor 1 ay oldu bizimde daha hala altına yapıyor ara ara dün sabaha kadar yine sulamış yatağını yatak yorgan yıkamaktan bi hal oldum ")) hali koltuk don saymıyorum bile bu gün büyüğünü yapmış altına kaldırdım attım donunu yeter da yıldım dedim ona üzüldü o benim en sevdiğim külot du diye iyi oldu dedim bi daha yapmazsın bi daha sevdiğim külotlara yapmicam anneciğim dedi ya du bakalım ")
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Çok başarılı bence benim kızımda 22 aylık konuşmak yok kızımda ama ben yinede başladım :)) 2. Günümüzdu bugün ben her götürdüğümde yapıyor altına da kaçırıyor :) ben hep çiş çiş diyoeum oda çiz demeye başladı bittimi diyorum bitti diyor bunları iki günde öğrendi bitti ve çiz kelimesini tuvaletide öğrenecek umarim
(747 puan) tarafından
Masallah nence sizede. Nasi geciyo surec tuvalete otururken vs
(3,419 puan) tarafından
Ben lazimlik almamıştım biranda başladım tuvalete kenarlara oturttum ama çok nadir oturuyor ayakta isiyor genelde erkek gibi :))
(747 puan) tarafından
Kendini guvende hissetmiyordur . Ayaklarini yere basmasi gerekmisss
(3,419 puan) tarafından
Ayakta derken ayaklarını yere basıyor dikilerek isiyor :))
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Gayet güzel tatlım,maşallah daha ne olsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 130 göst.
8 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 321 göst.
4 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Can_annesi_ (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 218 göst.