0 oy
430 göst.
Aile kategorisinde (50 puan) tarafından
Merhaba. 2 kızım var biri 5 yaşında biri 5 aylık. Büyük kızım babannesigile ne zaman gitsek orda kalmak istiyo. Pazar pikniğe gittik pazar günden beri babannesigilde bugün 3. Gün eve gelmeyeli. Benim kız hep böyle ikinci kızım doğmadan beri de hep öyleydi hep orda kalmak istiyordu. Tamam kalsın ama orda bi gün kızıma babnnesi çenesinde ki kılları aldırır Ken gördüm. Neymiste kızımı kuaför yapacakmış. 5 yaşında ki kıza kıl aldırılir mi size soruyorum. Böyle olunca da annelik hissiyatim tamamen bitiyor ne hali varsa görsün diyorum. Çünkü kendi istiyor gitmeyi. Bazen de kendimi suçluyorum. Sizin çocuklar da böyle mi

19 Cevaplar

+6 oy
(4,426 puan) tarafından
5 yaşında ki bir çocuğa ne halı varsa görsün dersen oda gider babaannesinden ne görür öğrenirse onu yapar canım benim de 6 yaşında ve 3 yaşında iki kızım var onlarda her gittiğimizde anneanne olsun babaanne olsun kalmak istiyorlar bazen bir gece bazen bir kaç saat birakmisligim oluyor ama asla öğretilerimin dişina çıkmalarına musade edemem etmem onlar benim çocuklarım dünya da batsa kıyamette kopsa bu böyle 
(50 puan) tarafından
Yok canım umrumda mı sanıyorsun. Kötü gelin olunca da kocamla aram bozuluyor sonra.
(388 puan) tarafından
Bozulsun. On para on adam ya. Evlat bir yana dünya bir yana. Üstüme gelecek adamı yerim yerim. Hele cocuksa konu canına ot tıkarım.
(4,426 puan) tarafından
Valla canım sen başım ağrımasın istiyorsun ama o baş ağrımadan da otorite olmuyor ben karakter olarak da kabullenecek öylece kabul edecek bir karaktere sahip değilim bu yüzden eşimle çok fazla çatışmamız oldu çok kez boşanmanın eşiğine geldik çok inat bir insanım ben heleki evlat konusun da şunu giydir bunu yedir konularını tenzih ederim onlar basit şeyler ama bu şekilde bana karşı gelebileceği beni yok sayabilecegi her türlü konuda taviz veremem beni kötü bilsinler beni gaddar bilsinler varsın el beni sevmesin hiç umurumda olmaz çocuk bebim çocuğum bebim sorumluluğum bu saatten sonra bu işi buradan dindirebilirmisin bilemiyorum ha tavsiye versen uygularmışım onuda pek sanmıyorum ama çocuğuna ne halı varsa görsün gibi düşüncelere asla kapılma beşikten mezara o senin parçan en büyük sorumluluğun kaynana gelin arasında ada karı koca arasında heder olabilecek bir şey asla değil
(388 puan) tarafından
O kadar doğru yazmışsın ki. Kafamı ağrittiklarından daha beter ağrıtırım onların kafasını. Ben dogum olur olmaz otoritesi koydum. Babası bile benim çizgimden cikmaz. O zaman ortaya karışık bir cocuk çikar. Ve en büyük kötülüğü cocuga yaparız.
(4,426 puan) tarafından
Öyle canım bizde bu günlere hop diye gelmedik ki eğer ben de boşvermiş olsaydım şuan halim içler acısı olurdu
-Reklam-
+1 oy
(3,491 puan) tarafından
Ne hali varsa görsün derken? Orda çekici gelen neyse onu tesbit ve bertaraf et, evi daha cazip hale getirirsen gitmek istemez ki. Kötü gelin olsan ne olamasan ne, bu kadar ciddiye almasanız kendi yolunuza baksanız hiç sorun olmaz. O ne der bu ne der diye çocuğunu harcama lütfen. Babanneye bak 5 yaşında çocuğa kariyer çizmiş kafasına göre, bu çocuğun anası babası yok mu? 
(50 puan) tarafından
Canım haklısın ama artık babanyle dedeyle uğraşmaktan bıktım bunaldım. Ben birşey deyince beni şikayet etmeye kalkıyor sonra eşimle kavga ediyoruz. Huzurumu bozmaktan başka birşey olmuyor.
(3,491 puan) tarafından
Dediğim gibi evi daha cazip hale getirmeye çalış, oyun eğlence güler yüz vs. Kendisi gitmek istemeyince sorun olmaz.
+1 oy
tarafından
5 yasindaki cocuk icin ne hali varsa gorsun demek hangi insanliga sigar?

Babanesinde kaliyor diye boyle olunca annelik hissiyatim bitiyor demek?

Yani hayretler icinde okudum... Peki o yavru babanede sizden gormedigi yakinligi sevgiyi goruyor ve o yuzden orda kalmak istiyor olabilir mi?

Yani su yazdiklarin hic normal seyler degil, bir anlik sinirle yazdigini dusunmek istiyorum. Aksi durumda cocugun sendeki bu kotu elektrigi hissedip orda kalmak istemesi beni hic sasirtmaz cunku.
(50 puan) tarafından
O böyle yaptığı için annelik hissiyatim gidiyor. Az önce aradım ne yapiyn diye eşyalarımı oyuncakları gönder diyor
tarafından
Yapma, o senin elektrigini hisseder, bu sefer daha cok sevgi gordugu yere yonelir. Bilincaltinda bu travmayi yasatma cocuguna, cocuklugunu annem beni az severdi babanemde daha mutluydum diye hatirlamasin. Her cocuk babane anane pesinde kosar orda nazlari gecer istedikleri olur orda kalmak isterler hepimiz gectik o yollari. Makul seviyelerde tabiki kalsin o ayri. Ama isin ucu kactiysa toplamak senin elinde. Karsindaki senin evladin, annelik hissiyati gidiyor olur mu.
0 oy
(916 puan) tarafından
Ben asla bırakmam evine alışsın daha çok Ufak öyle gider 
(50 puan) tarafından
Aynen bende öyle düşünüyorum izin vermeyince anneidnden korkuyo diyorlar sonra
0 oy
(9,444 puan) tarafından
Ben izin vermezsem gidemez böyle taviz verirseniz ilerde önüne geçemezsiniz
(50 puan) tarafından
İzin veremeyince annesinden korkuyor vs. Diyorlar. Sonra suçlusu ben oluyorum.
(9,444 puan) tarafından
Bağıra çağıra demiceksin heralde evde şunu yapıcaz parka çıkacaz de teçvik et onu kalmak istemez
tarafından
Korktuğu, ciddiye aldığı biri olsun en azından deyip geçin.
Neden başkalarının dediğini bu kadar takıyorsunuz? Evladınızdan değerli mi? Bakın ne saçma şeyler öğreniyor.
(50 puan) tarafından
Hayir bacım her şeyi deniyorum ama dediğinden geri kalmıyor illa orda kalcak yani. Kardeşini özler de gelir mi dedim gelmedi hala orda
(9,444 puan) tarafından
Eşin bırak kalsın nolcak falan mı diyor yoksa çünkü ikinci bebek de küçükmüş zor olur iki çocuk
0 oy
tarafından
Benim olmadığım bir yerde asla bırakmam. Kendi annem de dahil. Kaldı ki o yaşlarda düzen önemli. Düzeninin bozulmasına gerek yok.
(50 puan) tarafından
Yok canım o mana da değil. Annesi burda kalmasın diye korkutuyor çocuğu diyorlar
tarafından
Ana birşey diyim mi. Boşver. Kim ne derse desin. Ne düşünürse düşünsün. Çocuğumun eğitiminden, terbiyesinden önemli değil.
(50 puan) tarafından
Aynen canım eşim bir gün izin vermemişti kalmasına bizim kız delirdi kendini yerlere attı. Babannesi de izin vermedi diye merdivenler de başı dönmüş merdivenlerde düşmus kalmış acillik oluyor du az kalsın. Babnne 120 kilo karda obezite. Yani canım anlican ben kızı babnne için doğurmuş um . Artık kızım s karşı soğumaya bile başladım. İkinci kızım 5 aylık oda bana çok düşkün oda dan çıksam hemen ağlar. İkinci yi kendime bağlı şekilde yetiştircem . İlk kızım bebekliginden beri hep arkasından koştum gitme kızı. Gel kızım diye diye artık saldım çayıra . . Film seyreder gibi seyredicem
tarafından
Kızından vazgeçme canım. Ona bırakırsan ne olacağı çok belli. 9 ay karnında taşıdın. Mide bulantısını uykusuzluğunu çektin. Kendinden verdin. çok emek verdin. evladından sakın vazgeçme. Koy kuralını gitmeyecek de. Zamanla herkes alışır.
tarafından
Kızımdan soğudum ne demek ya? Yok artık.
0 oy
tarafından
Benim oğlum kendi annem dışında kalmak istemiyor babaanneye gidiyor ama kanun gereği gidiyor ona kalsa hiç gitmeyecek 

Yani böyle bir durumdan rahatsız oluyorsan sende kal kızınla bir kaç gün sonra dönün evinize
0 oy
(830 puan) tarafından
Ayyy daha neler annesi sensin o çocuk gitme diyeceksin gitmeyecek gerekirse zorla götürürüm böyle olunca seni değil onları daha çok sayacak kızın bence bir tik dediğini yaptirmaya alışmış ben asla izin vermem 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
5 yaşındaki çocuk anlamaz ki sınırları sen çizeceksin baştan beri izin vermişsin çocukta kabullenmiş bu durumu normalde bi gün kalıp ikinci gün annem diye ağlaması lazım 5 yaşındaki çocuğun davranışlarını sorgulayamayız sen ona olan davranışlarını sorgula 25 yaşında kadın mı ne hali varsa görsün diyorsun ki 25 yaşına gelse de ben çocuğuma müdehale eder ve onunla hoş vakit geçirmeye bakarım 
(50 puan) tarafından
Yerimde olsanız sizde öyle derdiniz eminim. Yaklaşık 3 yaşından beri böyle sürekli arkasından koşuyorum gel kızım gitme kızım diye diye artık yoruldum o yüzden ben de bu yolu denemeye karar verdim.
(4,089 puan) tarafından
Biz kayınvalidemle aynı sitede oturuyoruz beni im kızmda gelmek istemiyor bazen 1 saat bırakıp tekrar gidiyorum gel kek yapalım kurabiye yapalım şu oyunu oynayacağız banyoya girelim sulaşalım markete gideceğiz gibi diye kandırmak çok zor değil ki çocuk bu
(50 puan) tarafından
Canım kandırmak ne kelime ben de deniyorum öyle ama dediğinden geri kalmıyor. Hâlbuki evde 4 4 Luk yaşıyor akşam babasi her istediği ni getiri gelir. Evimi zin yakında bin var etkinlik kitap vs alırım öyle yani orda neden kalmak istiyr anlam veremiyorum
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Arada kalabilir de seninki hep kalmak istior kaynana soylenirse kötü alışıyor her gittiği yerde kalmak istiyr de
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım kızın becerekli demekki yapabiliyor. Kötü bir şey yapmıyorki göz perdeni değiş evde sorumluluk ver. Yaptıgında tebrik et. Bende çocukken babaneciydim. Annem söyler o zaman bebek bezi olarak bağlamalar var ya halıya gelirmiş kış vakti beni değişr halıyı yıkar aklar paklarmış hiç iğrenmezmiş. Evde en ufak bir şey dökse kırsa sakın kızma sen iyi msin tamam temizleriz öyle ise gibisine ama beş yaşında deyip geçme aurası açıktır çocugun.
(50 puan) tarafından
Valla canım artık ne yapacağımi şaşırdım artık seyrine saldım birde öyle deneyeyim diyorum
0 oy
(14,833 puan) tarafından
Nolcak ki cenesindeki kılları alsa. Onda bı sıkıntı olmaz bence ama 3 gün kalmasın bence de. Mesela haftada 1 gün kalsın. Bazen gündüzleri gitsin. Ama o kadar uzun kalmasın. Sen de kendini kötü hissedersin o konuda. Çocuk evini bilsin. Sen getir boşver. Ben seni özlüyorum kızım uyuyamıyorum sen evde olmayınca de 
0 oy
(91 puan) tarafından
Ben çocuğumu yollamam geçenlerde gitti babasıyla beraber daha küçük 5 aylık ve babannesinden şunu beklerdim daha çok küçük anne kuzusu getirme demesini beklerdim geçtiğimiz pazar da götürcem dedi evde kıyameti kopardım çocuğumun yani benim yanım bir yerine birsey olsa kıyameti kopartrim valla 
(50 puan) tarafından
Ben kıyamet koparmaya kalktığımda biz boşanmalik oluyiruz bacım küçük kızımın psikolojisini bozamam
(91 puan) tarafından
Burda yorum yaparken herkes kendi yorumunu yazıyor yap diye demiyoruz o zaman sessiz kalmaya devam edeceksiniz net
0 oy
(729 puan) tarafından
Ya şakamısınız siz, ben hep annaanemin yanında büyüdüm ee ne oldu yani annemgerl önüme geçemedi mi ne alaka gayette sözlerinden çıkmadım. Anneannesi, babaannesi ne var kalacak görecek ay ne tuhaf ebeveynlersiniz ya her şeye bu kadar takılmayın 
0 oy
(888 puan) tarafından
İçine sinmiyorsa rahatsız oluyorsa bırakma canim 
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Büyük konusmiyim ama ben olmadan ne anneannesi ne babaannesi kızım hiç bir yerde kalamaz izin vermem insan kendi babasına güvenmiyor nasıl izin verebiliyosun bırak amnesinden korkuyo desinler umrunda olmasın ama bırakma kızını ne haberler okuyoruz boyle davranıp başa geldikten sonra da ah vah etmenin ne bı anlamı ne de bı manası olur 
0 oy
(22 puan) tarafından
Bence sen direk nufusundan sil babanesinin ustune gecir cocugu daha mantikli olur oyle 
(50 puan) tarafından
Az önce aradım napıyor sun eşyalarımı oyuncaklarimj gönder burda kalicam diyor ben de iyi kal dedim. Yakında nüfus da gecicek belli oldu
(22 puan) tarafından
Bunu bu kdr sakin soylemen ne kdr acaip sanki cocugu istemiyormussun gbi alip gelsene cocugu evine sen iyi misin anasi babasi varken ne demek esyalarimi yolla o yastaki cocuk bunu nerden biliyor sen kotu gelin olmim diosun ama senin kizinin aklini belliki guzel dolduruyorlar bundan sonra bosanmaya gider ben sana diyim kucucuk cocugun aklina bunlari sokan insan cocugu yanina cekmeye calisiyordur bundab sonraki hareketide pes belli bellidir bence sen bi otur ben naptim diye dusun ondan sonrada git cocugunu al
0 oy
tarafından
Kusura bakma da sen suçlusun beş yaşındaki çocuk oradan birşey görüyor ki orda kalmak istiyor bı gece kaldı mı gidip hemen alacaksın kalmak istiyo bazen hayır diyeceksin kıllarını mi aldiriyo kadın kizacaksin ne yapıyorsun sen diye sen ikinciye odaklanmissin birinci çocuğu kaynanana bırakmışsin 
0 oy
tarafından
Canım her şeyi abartmaya gerek yok babaannesi torunuyla öyle ilgileniyor yanlış bir hareket yapmadığı sürece güzel baktığı sürece yemeğini yedirdiği sürece oyun oynadığı sürece Ne var ki bunda Evde hani zarar verecek ya da güvenilir olmayan kişiler Yoksa da kalsın ne olacak sen de diğer çocuğunla ilgilenirsin rahat rahat Ne güzel işte Kayınvalidem müsaade ediyor kalmasına bakıyor Benim kaynanam Benim çocuğuma 2 saat zor bakıyor çenesinden Kıl aldırmak ne var Benim babaannem de küçükken oyunlar oynardı benle kuaförcülük oynardık bunda bir şey yok Kalkıp da kızın özel bölgesini Allah korusun namusuna huyunu ahlakını değiştirecek hareketler yapmıyorsa annesinin babasının kötüleştirmiyorsa ne var bunda bir şey de büyütmeyin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 179 göst.
0 oy
7 cevap 209 göst.
11 Kasım 2022 Aile kategorisinde busra.b (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 185 göst.
0 oy
2 cevap 64 göst.

377,303 soru

11,291,333 cevap