0 oy
897 göst.
Aile kategorisinde (101 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Merhabalar 17 aylık ikizlerim var eşimle normalde dışarı felan cikardik bebekler olduktan sonra çok zor oldu onlarla ya çok az gidiyoruz ya da eşim bensiz arkadaşlarıyla gidiyor ve sorun etmiyirum ama gorumcemle gitmesine bozulmuyor değilim yani iki üç kere belli ettim bı yanım ona da hak veriyor çıkmak istiyor ve o an arkadaşları müsait değil bacisina hadi gidelim diyor ama bı yandaj da çok gıcık oluyorum hep beni beni annemlere bıraktiktan sonra  mesaj atıyor kardesimle dışarı çıkıtik diye biraz önce olduğu gibi.bende insanım ve ayrıca gorumcemle hatta eşimin ailesiyle su an hiç sorun yok geçen yıl vardı eşim her şeyi unuttu ben bazen unutamıyorum ondan gıcık aliyirum sanırım siz olsanız ne yaparsiniz tepki verirm irsiniz yoksa kabullenir umursamaz misiniz 

32 Cevaplar

+3 oy
(13,824 puan) tarafından
Ee ben sürekli evde oturuyorsam.benim için kimle çıkarsa çıksın sorun napalim yani cocugumuz var diye cikmayalimmi
(101 puan) tarafından
Yani ikiz olunca biraz daha zor canım biri dursa öbürü durmuyor o yüzden ona da hak veriyorum bana da degiskkik annemlere gelince oluyor çok nadir çocukları bırakırsak birlikte çıkıyoruz
(101 puan) tarafından
Yani aklıma güven ole ilgili hiç sorun gelmiyor canım benim bozukduhum gorumcemle çıkması
(101 puan) tarafından
Onu da yapıyoruz imkan oldukça ama eşim mesela beni annemlere bıraktı 9 buçuk gibi sonra mesaj atmış.kardesimle.kahve içmeye geldik diye saati uymayan zamanlarda çıkıyorlar
(101 puan) tarafından
Çocuklardan ince hep birlikte de çıktığımız icik bana ters gelmiyor canım sürekli de değil arada da olsa bozuluyorum işte
(13,824 puan) tarafından
Ee o zaman bozulmayacaksin senin bozuldugun gorumcen olması
-Reklam-
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Benimkide bizi evde bırakıp arkadaşıyla okey oynamaya gitti
0 oy
(6,199 puan) tarafından
Görümcenin arkadaşlarida geliyormu ? Ve ne alaka evli adamın kafede ne işi var 
(101 puan) tarafından
Yani ben cafeye takilmiyorum canım çünkü çok sosyaldik cocujlar olunca azaldı ve tek ikisi çıkıyor
0 oy
(5,575 puan) tarafından
Görümcemi çok severim kız kardeş gibiyiz ama ben olsam bende bozulurum 
(5,575 puan) tarafından
Görümcem 19 eşim 28 yaşında
tarafından
Yinede uygun değilse evet
(5,575 puan) tarafından
Tabiki uygun değil zaten o ailede anormal şeyler yeterince yaşadım akıl sır ermiyor aile yapılarına
tarafından
Şuan tamda aklımdan öyle geçti hiçbiri normal değil demek ki Allah yardım etsin sana canim
(5,575 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun inşallah eşim şu an normal artık normalleştirdim şükür :-)
0 oy
(75 puan) tarafından
Ben ksbul etmem görümcem yok çok şükür ama kıskanırım ya benimle vakit geçirsin evde ne işi var kardeşiyle dışarda ben olsam tepkimi koyarım konuşurum 
(101 puan) tarafından
Yani işte canım işte beni evde bırakıp değil annemlere bırakıp gidince çok da bir şey demiyorum bugün o annesikhikde ben annemlerde kalacağız beni bıraktı buraya sonra mesaj attı biz kahve içmeye çıktık diye
(75 puan) tarafından
Annenleri kullanmış binevi bence seni oraya bırakıp gezmeye çıkabilmk için
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Bir olur 2 olur ama böyle sürekli olursa olay çıkar. Benimki de can Allah Allah hep birlikte çıkalım madem dimi ama
(101 puan) tarafından
Yok zaten annemlere bırakacak planlı oluyor sonrasında ne yapsam diye düşünüyor kimseyi bulamayınca kardeşiyle cikiyor yani bana öyle dedi,beni de fırsat olursa ki ikiz bebeklerle ne kadar olursa öyle çıkıyoruz ama durmuyor diye kafeye fekan gidemiyiruz
(11,089 puan) tarafından
Çocukların oyun oynayabileceği alanları olan kafeler var oralara gidebilirsiniz. Vala baştan salmayın bizim gibi olmayın. İlk çocukta az da olsa çıkardık dışarı şimdi 3 çocuk neymiş zormuş hiç çıkmıyoruz dışarı. Alıştı rahatlığa benimki. Zorsa zor alışırsınız zamanla, çıkın bol bol dışarı.
Anlattığına göre de kardeşiyle çıkmasında bi sorun göremedim şimdi bak. Bi kere de annenlere gitme de eşine sen teklif et görümcen falan hep birlikte gidin kafeye
(101 puan) tarafından
eşim rahatkigi sever ama yinede çıkar dışarı canim en kotu ben olmasam bile çıkar birileriyle ,yani gkrumcemle de aram pek yok samimi değiliz görünce konusuruz o kadar
(11,089 puan) tarafından
Hee o zaman sen zorluğu göze alıcan bol bol eşini birlikte çıkmaya teşvik edicen. Çocuklar da alışır zamanla
(101 puan) tarafından
Anladim canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Sen annesiysen o da babası çocukların bebeklerin sorumluluğu ikinizdede olmalı sende insansın yani seninde gezmeye hakkın var bence beraber çıkın çocuklar burbunuzdan getirsede zamnala bebeklerde gezmeye alışıyor biriniz bir bebeğe baksın biriniz diğerine gezin hep beraber ailecek 
(101 puan) tarafından
Haklısın canım ama işte eşim meseka şimdi dışarda yani bizim çıkamayacağımız saatte yoksa bizi de fırsat olursa imkan el verirse çıkarıyor hakkını yemeyeyim ama mesela çocukların uyku saatleri fekan uymuyir diyelim annemlerdeyiz vs ben cikacagim diyor
tarafından
Canım valla doğduğundan beri bebeğimi gezmeye alistirdim ,uykusu gelince bebek arabasinda uyur gezerken baka baka arabada uyur kalır ,yinede gezeriz sen alistirmazsan çocukları dışarı çıkmaya ilk çıktığı anda huzursuz olurlar çünkü kalabalık ortam değişik sesli tabikide  tepki veriyorlar ama benim bebeğim kırkı çıkmadan başladık gezmelere başlarda zordu şimdi alıştı ağlamaz bile dışarda ,eşini bırakma hepinizin hava almaya ihtiyacı var inan bebekler dışarı çıkmaya alıştıkça daha rahat oluyor alisiyorlar sorun çıkmıyor bu arada kaç aylık bebeklerin canım
tarafından
Ve bebeğin isterse durmasın ne bileyim esiminin ben görümcem yada arkadaşınla çıkmasını değilde bensiz çıkmasını takarım yani ben tek başıma yapmadım çocuğu durmuyorsa ikimizde çekeceğiz seninde gezmek hakkın sende cafede oturup kahve içmek hakkın valla geçen gece birde McDonald's açıktı birtek eşimle kahve içmeye gittik bebeğim uyumuyordu dönüşte arabada uyudu kaldı bizde hava almış olduk yani durmuyorsa sadece senin sorumluluğun değil canım sizide götürsün izin verme öyle tek çıkmaya alismasin bence ben onu takardim daha çok
(101 puan) tarafından
Aynen canım bende hep çıkarmaya calsitim ama işte her bebek bir değil biri duruyorsa öbürü durmuyor vs öyle biyle büyüyecekler inşallah
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Arkadaşlarıyla cıkınca soeun etmıyoesan görümcenle cıkınca da etmemelisin
(101 puan) tarafından
Anladım canım ama işte yasnsilan eski olaylar aklıma gelince gıcık oluyorum anca gezmeye gider zaten
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Tamam nefes almaya ihtiyaç olabiliyor ama şunu unutma ki ne sen nede eşin bekar insan değilsiniz iki çocuk anne ve babasısınız çocuklarla olmuyor diye bir şey yok yani ben 3 çocuk sahibiyim ve gidiyorum duruyorlar mı elbette ki çocuk bunlar ama bu dışarı çıkmama engel olmuyor hele eşim beni bırakıp bırakıp gitmesi çok saçma yani ben anneysem gidemiyorsan o da baba 
(101 puan) tarafından
Aynen öyle canım yani soyledim bı iki kere beni anlamıyorsa ne yapayım ben onu anlamaya çalışıyorum
(1,937 puan) tarafından
Çalışma canım kendine yazık edersin kavga ederek falan değil ama tatlı bir dille böyle gerçekten hani rahatsız olduğunu dile getirebilirsin üzüldüğünü söyleyebilirsin
(101 puan) tarafından
Yani yine deneyeyim ama suçlu ben ölüyorum canım
(1,937 puan) tarafından
İşte sen de suçlu olmayacak şekilde söyle Bugün söyleme yarın da söyleme normal konuşma esnasında söyle ben de çok bunalıyorum nefes almaya ihtiyacım var de yani bunu bir kere söyle dur cevap verdiği zaman bitir daha sonra bir olay olduğu zaman çocuklara gibi problem olduğu zaman tekrar dinlendir tekrar dinlendirir o da anlayacaktır yani
(101 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim
0 oy
(330 puan) tarafından
Kabul etmem çocukları tek mi yaptim ozamn o baksın sen gorumcenle disari cik gez. 

Ayda 1 bile olsa cikabilirsiniz asla engel degil valla
(101 puan) tarafından
Hahaha aslında ında bana kardeşinle cik diyor ama iki bebeyke nasil gideceğiz söylemiyor
(330 puan) tarafından
De sen cocuklara bak ben kardesimle cikarim. Hic cocuklarin sorumlulugunu almiyo. O oyle deyince sen bak ben biraz gideyim de. Ayreten gorumcemle gidip kahve faln icse kalpten giderim valla bide sorun yasamizsiniz kalbinizi kirmislar. Benimde gorumcelerjm kalbimi cok kirdi ve onlara igne ucu kadr iyilik yapinca kuduruyorum
0 oy
(31 puan) tarafından
Takılmaktan haklısınız. Eşinize bu durumu öfkeyle değil de güzelce anlatın. Yani ne arkadaşlarını ne de görümcenizi sözlerinizde geçirmeden her annenize geldiğinizde onun dışarıya çıkmasının sizi üzdüğünü çünkü bebek bakımında zorluğu paylaşıp beraber çıkmak istediğinizi söyleyin. Bebek bakımının zor olduğunu sizin de bunaldığınızı, onun ne kadar dışarıya çıkıp kafa dağıtmaya ihtiyacı varsa sizin de olduğunu anlatın. Yine çıkabileceğini ama çıktığı zamanların çoğunda sizinde ona eşlik etmek istediğinizi söyleyin. O zaman sizi anlar, öfkeyle konuşursanız o benim kız kardeşim çıkarım der kestirip atar. 
(101 puan) tarafından
Yani şöyle kavga olarak değil de yani dedim ki o seninle çıkmayı haketmiuor dedik geçmişte yaşanılanlardan dolayi yoksa çıkabilir o da biliyor diyor ki ya ne yapıyoruz oyun oynuyoruz elimizde telefon ne yapayım seninle çıkamıyorum o müsait oluyor fekan dedi şimdi de mesela bizi 9 buçukta annemlere birakti.mesaj atmış biz kahve içmeye çıktık diye yani bi yandan zaten evde oturacaklari bizi bırakmıştı onun yerine dışarı çıkmışlar diyorum bir yandna da bozuluyorum işte
(31 puan) tarafından
Hiç geçmişi karıştırmayın insan ailesinin yaptığının çoğunu unutuyor çünkü ailemizi koşulsuz seviyoruz siz unutmazsın elbet ama o ailesi olunca unutur. Siz de yoruluyorsunuz ikiz çocukla o yüzden de bu durumdan arada rahatsız olabilirsiniz ama belli ki aslında çok da büyük bir sıkıntı değil sizin için. O yüzden hiç canınızı sıkmayın. Siz de aile evinde güzel vakit geçirmeye, dinlenmeye bakın. Burada o kadar dertli insanlar var ki hiç huzurunuzu bozmayın.
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Sende git beraber niue yanliz kardesiyle cikmasina izin veriyorsun de kendine cikmak istiyorsan hep birlikte cikin yada cocullari gorumcene birak beraber cikin o cocuklar bitek seninmi cocugun
(101 puan) tarafından
Aslında bu iyi fikir guznduz çıkacakları zaman diyeyim onlar çocuklara baksın biz çıkalım diye ama işte sanırım şöyle oluyor bizi bıraktıktan sinra ne yapsam diye düşünüyor kimse olmayınca kardeşine hadi çıkalım diyir
(1,271 puan) tarafından
Sizinde baş basa cikmaya ihtiyaciniz var ama arada seni cikarsin sen olmayinca gorumcenlede ciksin ne olacak
0 oy
(457 puan) tarafından
Benim eşim nadiren arkadaşlarıyla dışarı çıkar bazen o bile zoruma gidiyor çünkü ben evdeyim ya da annemde çocuk var ben çıkamıyorum ama o gönlünce çıkıyor diye. Ben anasıysam o da babası sonuçta onun kadar benimde hakkım var dışarı çıkmaya hele sizinkiler ikizmiş. Kimle çıkarsa çıksın ben bozulurdum 
(101 puan) tarafından
Valla öyle canım bende bozuluyorum
0 oy
(48,520 puan) tarafından
çocuklara gorumcen baksin seninle dd ciksin
(101 puan) tarafından
Bunu da denicem canım zamani uyduğu sürece
(48,520 puan) tarafından
benim esimde abimle takılır hep hani erkek olsa insan cok takmaz da gorumceyi insan kiskanir ya ben kiskanirdim
(101 puan) tarafından
Canim yani ben haketmedigini düşünüyorum gorumcemin ondan yoksa kıskanmam gerçekten mesela yazın ben yoktum kız kardeşimle de çıktı asla sorun etmem ya da arkadaşı ve eşi de oluyor yine kıskanmıyorum
(48,520 puan) tarafından
aman esinde illa bir kardes almak zorunda mi yanina tek gitsin bir iki saat hava alsin gelsin
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Annenle gorumcen ikizlere baksin sen git, yook ama onu düşünmez seni doldurmak istemiyorum.ama sen de insansin o tek gezemez,  ben eşime bunu empoze ettim şükür bizsiz hiçbir yere gitmez. Erkek kardeşim geçen o kadar ısrar etti git biraz dedim yok ya siz evdesiniz dedi. Bencillik yapamaz. 
(101 puan) tarafından
Canim 17 aylik oldu bebeler bunun için geç kaldım sanırım yani sorun etmedim bir yerlere gitmesine bu saaten sinra da etsem sorun çıkar
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Arada bir olabilir. Kardesi sonuçta ama beni ve bebegimizide ihmal etmeyecek. Hatta gorumcemide çocukları da alirdim yanıma 3 yetiskin daha kolay zapt edilebilir. Alternatif bulmak lazim. 

Ailesi sonucta unutur canim yapacak bisey yok. Düşünmemeye çalış geçmişi. Ders alirsin önüne bakarsin
(101 puan) tarafından
Canim işte mesela bizi 9 buçukta bıraktı cocuklarinda uyku saati sonra annesigike gidecekti mesaj attı kardeşimle kahve içmeye çıktık diye yani biz gidemezdik

İşte canım eskiden kendisi neler diyordu ben sakinleştiriyirdum şimdi kendi hiç bir şey olmamis gibi davranıyor keşke bende oyke yaoabilsem
0 oy
(40 puan) tarafından
Bana  gore gidemez bende insanm kafaeye gideceklerse benide gotursun bnde hava alim kardesi insanda ben degilmiyirim sen cok sakinsin ben olsam cok sinirlenirdimm
(101 puan) tarafından
Ne bileyim canım sorun çıkmasin diye ya da benim gibi hayati ful değişmesin diye sorun çıkarmak istemiyorum
(40 puan) tarafından
Tek bnm cocugum olmadi ikimizinde cocugu oldu mecbur hayati degscek cnm
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Ben de cikiyorum. Geceleri. Senide düşünmesi lazım kardeşiyle birlikte gelsin çocuklara baksın sende çık. 
(101 puan) tarafından
Canım bizi evde tek birakio çıkmıyor annemlere bıraktiktan sonra çıkmiskar en son,yani gece çıkmak benikmicik çok zor sürekli uyaniyorlar ve geri uyutmak gerekiyor
0 oy
(88 puan) tarafından
Valla canim bana cok sacma geldi o cocuklari sen tek yapmadin sonucta cafeye gitmeyi versin evli birinin cafede ne isi var park gidin avm ye gidin yada cocukla gidilecek baska yerlere valla bizim 12 9 ve 3 aylik 3 oglumuz var ki buyyk ogullrm hep azitir bir daha sizi babaannenize birakip annenle gelicez diye kizar ama allah razi olsun her pazar ben demesemde cikartir hafta ixi bile sıkıldım desem hazirlanin der asla arkadaşlarıyla takilmaz evli olanlarda evimize gelir biz gideriz yanlis anlama ama benim boyle bir durumda aklima ilk gelen acaba baskasiyle cikiyirda kardesinimi kullaniyor olurdu 
(101 puan) tarafından
Yok canım benim aklıma kötü bir şey gelmiyor istese hiç söylemeyebdebikirdi akşam çıktığını bizi bırakıp gitmişti ne de olsa o konuda güveniyorum arada bizi de çıkartıyorda işte böyle çıkması da canımı sıkmıyor değil
0 oy
(4,612 puan) tarafından
Net sekilde evde kavga çıkartırdım ben anlayisli insan degilim.d cocuklae aman aman kucuk değilki cik sende canim bu yaslar bu enerji geri gelmeyecek ne olacağımız yarin belli degil niye gitmiyorsn ki çocukları bu kadar dusunme taraftari degilim ben sonucta kac saat duracaksin ki mama sandalyesine koyduktan sonra gelene gidene bakarlar
(101 puan) tarafından
Saati uysa şartlar uysa bende gitmeye gakisiyorum canım ama işte mesela akşam 9 buçukta sonra gitmişler e çocukların uyku saati onlarsiz da gitsen gece sürekli uyaniyorlar bir tane olsa bırakmak çok daha kolay olur ikisine birden başkasının bakması da zor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 293 göst.
12 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 400 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde martmasali (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 217 göst.
29 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde AlpereninAnnesi (746 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 412 göst.
5 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,385 soru

11,325,932 cevap

34,778 kullanıcı

...