0 oy
1,108 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
kizlar selam, 2 yillik evliyim. cok soguk bir kayinvalidem var. soguk dedigime bakmayin bana soguktur. evlendigimizin ilk haftasindan beri beni sinir etmek icin elinden geleni yapar. evliligimizin ilk haftasinda daha (kendisinin küs oldugu ) eltimle beni kiyaslamaya basladi. esime durumu anlattm esim mudahele etti.sonraki zamanlarda evime geldiginde bir sey ikram ettigimde esime donup eline saglik Selim der. ben yapmamisim da esim yapmis gibi.yine esime havale ettim durumu, yine annesine soyledi. beni sinir etmek icin turlu turlu yollar deniyor kendi capinda. simdi de ismimi soylememek icin elinden geleni yapiyor.halbu ki ben kendisine "anne" diye hitap ediyorum.gecen bunlara gittik.gorumcem aradi kaynanayi. bizde de Selimle karisi var diyor.kaynananin yanindayim yani birlikte yemek yiyorduk. hani yabanci birinden bahsedersiniz ya,onun kocasi, bunun karisi dersiniz iste aynen oyle. daha oncelerden de yapiyordu ama simdi sıklastırdi bunu.ya ben bu kadini sinir etmem lazim.tecrubeli arkadaslar lutfen biseyler soyleyin.bu isimle hitap konusunda laf sokmam lazim benim veya sinir etmem lazim. laf sokmayi hic beceremiyorum

44 Cevaplar

+2 oy
(143 puan) tarafından

• :ermm:Onlara misafirliğe gittiğinde kayinbabana eline sağlık de sende veya kesene bereket baba de, yanında herhangi biri aradığında eşinin ismiyle ..... Annesiyle oturuyoruz de 
(143 puan) tarafından
Elbet tam  yeri gelir canım o zaman dersin
tarafından
supersiniz kizlar aynisini yapacagim :D
tarafından
Aslında kaynanama da derim de. Kadın yaptıklarını lütüf sanıyor. Bu huyuna gıcık oluyorum
(1,210 puan) tarafından
Kız bende hep eşime annen öyle dedi baban öyle dedi diyorum yanlarindayken de oda alınıyor mu acaba ben anne gibi görmedim hiç varlığı yokluğu hiç beli olmayan biri Allah razı olsun
(196 puan) tarafından
Kısasa kısas, sana nasıl davranıyorsa sen de aynı şekilde davran
-Reklam-
+1 oy
(15,289 puan) tarafından
Valla eşin senin yanında. Hiiic bozma. O ne derse desin. Bu sefer sen bişey desen eşin arada kalacak üzülecek. Değmez. Yoksay bitsin
+1 oy
tarafından
Sende biriyle konuşurken bilerek kayınpederimle karısı var de yada babasının ismiyle karısı var de onun yaptığını sende yap çokta takma boşver eşin yanında seni savunuyo öyle devam edersede etsin çokta takma 
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Sende onu yok say bı kadar basit
0 oy
tarafından
Sor direk anne niye ismimi söylemiyorsun diye çekinme 
tarafından
ben sormadan esim o an sordu, oya senin karin degil mi diyor. guya yanlis bisey mi soyluyorum diyor ama ben onun cigerini bilirim
tarafından
Aman boşver o zaman kaynanalari pek umursamak lazım
0 oy
(810 puan) tarafından
Afedersın de s.dik yarışına girmiş:) valla benım kaynanada fenadır türlü türlü iş yapar Allahtan uzagım gelıp gittğinde hep aramz bozulr moralımz sıfır ayrılırız.Bana kızım diye hitap eder gelın der ısmımı hıc duymadm agzından umrumdada olmaz ne dedıgı:)ben ona kaynana dıye seslenıyorm lkhgjk 
tarafından
bana ne kizim der ne de gelin der. sanki ben isimsizmisim gibi, ya o kadar fena bi kadin ki benim annemler memleketten gelince papagan gibi oya da oya der. oya sunu soyle mi yapalim oya bunu boyle mi yapalim, surekli boyle. annemler memlekete donunce yine ayni. guya deger vermedigini gosterecek. malesef canim biz yakin oturuyoruz, gitmeme luksum yok
(810 puan) tarafından
Ayyy Allah ıkı yuzlulerden korusun sende cok takılma sen yıpranırsın kendı kendıne ugrassın sen hıc takılma saallamaaa bak o zaman nasl kudurur kendı kendıne trıplere girsin dursun sen rahatsız oldnu bellı ettıkce o dha cok yapar huzur bozmak ıcın.eşinede sureklı götürme yarn bı gun oda demesın sureklı sıkayet edıyosun ne var anamda dıye:)sonucta kaynanan ıkı taraflı oynuyo eşinede oyle yapabılr.sevmedıgım ınsanları asla takmam ınsan deger verdıgı kısılere uzulr takar değersizlere harcayacak duygularm yok:)
0 oy
(621 puan) tarafından
Selim 'in anası de kaynatamın karısı de  anne deme 
tarafından
kaynatamin karisi :D ayy ne guldumm kiz
(621 puan) tarafından
Ne mutlu guldurebildiysem sjsjsjsjsjs
0 oy
tarafından
Yani ismini soyleyemiyirsa gelin desin. Kaynanam öyle gorumcemde falan konuşurken. Bizde gelinle oturuyoruz diyo
0 oy
(13,288 puan) tarafından
Kaynanan sizde iken illaki arayan olur önce misafirim var de sonrada kocamın annesi bizde de al sana laf sokma :)) bu arada benimki de aynı lohusa iken kayinpederime yemek yapıp gönderdim geldi dedi Allah razı olsun oğlum babasına yemek yapıp getirmiş bende döndüm eşime hadi yine iyisin yemeği ben yaptım duayı sen kaptın diye :))
tarafından
bu hafta onlara gidecez ve uzaktan gelen bi akrabalari da olacak. ben de aynisini yapicam, eger agzimdan anne lafi cikarsa ne olim
tarafından
Hahaha harika ya cok şyi demişsin valla
0 oy
(415 puan) tarafından
Duymazdan gel bence yeterli olur ona 
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Sende ona ....... Hanım diye hitab et kimse zorlamıyo dimi anne demek için zira anne sıfatını haketmiyor 
0 oy
(888 puan) tarafından
Benim anlamadığım nokta neden kendin konuşmayıp esine havale ediyorsun
tarafından
daha onceden bi konu hakkinda guzelce konustum ama kar etmemisti. ama esim soyleyince cok etkili oliyor. ogluyla arasi bozulacak diye odu patliyor
(888 puan) tarafından
Himm anladım tabi sen daha iyi bilirsin huyunu kaynanan in
0 oy
(657 puan) tarafından
S n de biriyle konuşurken Selim'in annesi dersin. Ben başkası ile konuşurken zaten adı ile söylüyorum.  Süreyya annem diye bahsediyorum. Kendi annemden annem diye bahsederken zaten
0 oy
tarafından
Ben anne demiyorum toplasan 10 kere dememişimdir diyemiyorum 4 yıllık evliyiz yaptıklarını unutmuyorum tam anne diyim diyorum gene bişey diyor sinirimi bozuyor seslenmek zorun da kalmıyorum hep dibim de çünkü bahsederken kaynanam diyorum eşime annen filan annesi burda diyorum sende öyle de 
0 oy
(736 puan) tarafından
Sende o size geldiğinde seni arayan birisi oldumu iyi bende esimin annesi geldi oturuyoruz de
0 oy
tarafından
Sende onun yanında ayarla birine telefon ettir konuşurken kocamın anası var de :) 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Sende bebeğimin nenesi de kızın varsa kızımın babaannesi yada oğlumun babaannesi diyebilirsin :)
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Annene söyle seni arasın kimler var desin sende selimin annesi de hahahaj
0 oy
(7,050 puan) tarafından
Benim kaynana da çok soğuk iki eltiyiz ikimizde anne deriz o ismimizle hitap eder en son bi tartıştık ben de artık anne falan demiyorum. 
0 oy
tarafından
Bazı Kaynanalar niye kendini geliniyle kuma gibi hisseder anlamış değilim sen de ona hanımefendi diye hitap et ya da Selim'in annesi hoşgeldiniz de mesela şakadan dalga geçer gibi :)
tarafından
aynen oyle, bak ailede 3 erkek var. en kucuk benim esim. en son evlenen yani.buyuk ogullarini kiskanmaz ama esimi benden cok kiskanir.ya evlenirken ben gurbetten geldim canim, esimin annesigille ayni sehirdeyiz.dugunden sonra kaynana akrabalarla oturup evden gelincikmis gibi aglamislar biliyor musun. bir de gorumcem anlatiyor bunu. dun esimle konisirken ben de ara ara annemin kiskandigini hissediyorum diyor. yok kiz selim in annesi falan da degil hicbir laf soylemicem, hicbir hitap kelimesini hak etmiyor
tarafından
Bence de hiç kafaya takma ve bir hitap kullanma bir de en küçük erkrkleri hala bebek gibi seviyo anneleri genelde evliliğini sindiremiyo

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 98 göst.
9 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Kaderc (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 389 göst.
0 oy
11 cevap 311 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Mevah (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 243 göst.
18 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nisan89 (895 puan) tarafından soruldu