0 oy
333 göst.
Aile kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Kızlar benim iki bebe var burda sürekli bahsediyorum peşpeşe oldular ve inanır mısınız 7 24 yapisigiz herşeyi 3umuz yapıyoruz mutfakta yemek salonda iş çocuk odasında oyun gece kalkarlar aglasirlar doktora beraber avmye beraber. Eşim cocuklarimtutmaz rahat bir banyo kahvaltı uyku kahve çekeyim. Dişimi sıkıyorum buyuyecekler diyorum ama asla 3 düşünmüyorum. Az önce yuruteci sattım eşim diyor ki için gidiyor sapasağlam ya 3 olursa. Olmayacak dedim eşyaları dağıtmaya başladım bile. Yenidoğan kıyafetleri puset kalan bezler. Gerçekten yanlış mı dağıtmak. Ben hiç mi hiç istemiyorum zaten yaş da geçmiş hem çalışıyorum da . Bir de son 3 senedir inanın bir gece kesintisiz uyumadım. Çok zorlaniyorum

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ver gitsin bacım gerçekten istemiyorsan ki kaza olur bisey olur o zamanda alırsın yapacak bisey yok☺
(4,040 puan) tarafından
Olmadı ikinci el alırım napim ya. Eşyalara kiyamicaz diye yavruları getirip mutsuz mu edelim. Allah niyetimi biliyor yine de gelirse napalim
tarafından
Kesinlikle öyle canım,onları büyüt birazda kendine vakit ayır eğer ruhen dinlendigini düşünürsen belki 1 çocuk daha yaparsın☺☺❤
-Reklam-
0 oy
(7,442 puan) tarafından
belı olmaz kaza sonucu ya hamılr kalırsan 
(4,040 puan) tarafından
İlaç bile almayı düşünüyorum valla biterim zaten uykusuzluktan iyice sinir basiyor
(7,442 puan) tarafından
bi tanıdıgım var korunuyodu ilac kulanıyodu sonra hamıle kaldı 3 cocuğuna doğurdu da
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Benimde oldu iki kizim pes pese ama ben elbiseleri dağıtıyorum valla ilerde 3 düşünüyorum evet cok zor ama bir şekilde büyüyorlar ve cok kardeş iyidir sezeryan olmasam 5 yapardım:) ve zengin olaydım az 
(5,240 puan) tarafından
Var çok şükür eşimde yardımcı bir eş bana sıkıntı yaşamıyoruz o işten gelince aşağı ineriz çocukları gezdiririz çocukları arada anne bırakıp yemeğe gideriz biraz buyusunler spora gidecem biraz buyusunler onlarla şehir şehir dolaşcaz insallah evet biraz kendimden ödün veriyorum ama hersey büyüyene kadar bugünler geri gelmiycek eğer kendimi düşünüp bencillik yapacaktiysam niye onları dünyaya getirdim en iyi şekilde bakmaya çalışıyorum kendime illaki vaktim olcak daha gencim rabbimde ömür verirse evlatlarımla buyur eglene eglene gecer gider hayat insallah
(597 puan) tarafından
Ahh ne güzel yazmışsın Enes2020 ben çok var mesela yeniden sosyal hayata dönmek istiyorum diyorum hepp
(5,240 puan) tarafından
Evlatlarimdan önemli degil hiçbir sosyal hayat gezen bir tip değildim zaten cokta sıkıntılı hamilelikler yaşadım 8 aylikti kizim ikinciye hamile kaldım supriz şekilde rabbim verdi cok sukur canları saolsun hersey olur inanın hersey saglik onlar sağlıklı olsun hep evde kalayım nolcak
(4,040 puan) tarafından
E tamam işte olmazsa o zaman dusunmezsin de :D ben iki tanesine yetsem daha ne isterim. Valla kaç yıldır adam akıllı insan yüzü görmedim bir şeyi yavaş yavas yiyemedim kendime bakım yapamıyorum bence bunlar bir insana fazla yıpratıcı seyler
(5,240 puan) tarafından
Allah razı olsun eşim iyi adam yardim eder herseye evet bende çok yıprandım hemde aşırı sinirlerim çok gergin falan ama bisekilde gidiyor yani dünyaya getirdiğim gibi de bakcam 2 senedir 3 4 saat uyku yatarım yemek doğru düzgün yiyemem ikisine birden bakmak zorundayım biri acıkır digeri altını pisler biri uyudu digeri uyumaz derken geciyor biri 21 digeri 5 aylik olcak çok şükür napjm
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Bende de 3 çocuk var elimde ne var ne yok hepsini dağıttım sattım savdım nesi yanlış olsun ki yapmayacağım bir dışa çocuk ")
(4,040 puan) tarafından
Eşyaya kiyamiyor
(4,426 puan) tarafından
Aman hiç acımam ven eşyaya kıyafete falan sürekli mecburi yenisi alınıyor zaten ben onca şeyi nereye sığdırayım
(4,040 puan) tarafından
Yok ya bunlarda huy eşya da esya
0 oy
tarafından
Allah bağışlasın kaç yaşında iki çocuğun

Bu arada bende ikinciye hamileyim ve üç düşünmüyorum tabi rabbim verirse diyecek bişey yok Allah olmayana versin diyelim:)
(4,040 puan) tarafından
Biri 2 buçuk diğeri 1 yaşında. Amin valla bize yeterli
tarafından
Kucuklermis
Benimde oğlum iki yaşında dört buçuk aylık hamileyim bir arada buyusunler yeter başkada
(4,040 puan) tarafından
Evet küçükler senin gene iyi
tarafından
Bana kalsa dört beş yaşına gelsin öyle olur diyordum eşimde aralarında çok yaş olmasın istedi hayırlısı olsun
0 oy
tarafından
Bu kadar zorluk çekiyorsan bencede 3. Yapma ama olursa da yenisini alırsın 
(4,040 puan) tarafından
Zaten yapmam eşyaya kiyamiyor iste
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Seni kararın tabiki çocuk büyütmek böyle bi zamanda ona güzel bir gelecek vermek oladr zorki benimde 2. Hamileliğim bu sağlıkla doğsun başka da çocuk düşünmüyorum Allah isteyene versin ki bende 2 kardes büyüdüm hep kalabalık ailelere özenmişimdir eskiden derdim kalabalık ailem olsun  ama 3. Cocugu suan hic düşünmüyorum bide çalışıyorum diosun senin için daha zor 
(4,040 puan) tarafından
Ben de kalabalık ailede büyüdüm hep az olanlara özendim :D
(1,663 puan) tarafından
İşte insaniz hep olmayan da gözümüz:)
0 oy
(597 puan) tarafından
Benim de iki oğlum var 3.aslaaaa düşünmüyorum. Hem hamileliği çekemem hemde yeni bir bebek büyütemem gücüm bitti yeter 
(4,040 puan) tarafından
Benim de iki oğlan valla ben de bittim
0 oy
(78 puan) tarafından
Kız delimisin ne 3ü :)))  ben de aynı peşpeşe iki çocuk üstelik buyuguyle kocam ilgileniyor kendisi. Diyor 3 istemiyorum diye :) ne uyku uyuturlar ne yemek yedirirler ne dışarda gezdirieler tovbee Allah olmayanlara versin
(4,040 puan) tarafından
İşte kendi ilgilense öyle demez
(78 puan) tarafından
Valla bu devirde çocuk yetiştirmek zor. aşırı yıpranmış hissediyorum 2 çocuk yeter eskidenmis o çok çocuk
0 oy
(8,335 puan) tarafından
Önlemini al bacım o zaman 
(4,040 puan) tarafından
Alicam valla kendi gece kalkıp bakmıyor ki
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Önce kendini duşun ilkkkk kendini
(4,040 puan) tarafından
Öyle zaten kendin iyi olmazsan çocuklara nasıl yeteceksin
(5,132 puan) tarafından
Aynen öyle.  3.ye hamile kalmaya çalışıyprum ben şimdi. Çocuk meselesini bitirmek istiyorum. Oğlum nerdeyse 5 kızım 1.5 yaşında. Zor çocuk olsalardı alsa düşünmezdim herhalde
(4,040 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin inşallah
(5,132 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Eğer kesin yapmiycaksan ver gitsin bn çok darlikliyim mesela öyle evde boş boş bir şey olursa batar bana allah sanada sabır versin kuzum ne diyelim 
(4,040 puan) tarafından
Oyuncakların hepsine yer yaptım bir tek yürüteç ortalıkta o da batıyor bana durmasın ne gerek
0 oy
tarafından
dusunmuyorsa dagit gitsin
(4,040 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum. 9 senedir evliyim 8 senedir uyku nedir bilmiyorum inanki. Pes pese oldular 3 tane benim de. Ama okadar yoruldum ki anlatamam evlaylarim hepsi canımdan değerli Rabbım yokluklarini  vermesin ama bünye artık yorgunluğu 8ykusuzlugu kaldırmıyor. Ve inanır mısın bazen 4.diye şaka yapıyor eşim SAKASINI BILE KALDIRAMIYORUM OKADAR SINIR OLUYORUM  KI eşim diyor kız niye bukadar afra tafra şaka yaptım diyor diyorum yapma... şakasını bile kaldıramıyorum artik
(4,040 puan) tarafından
Valla benimkinin gözleri parlıyor söylerken. Bir de ben çok stresliyim herşey tam olsun istiyorum çocuklara bagirmim onlara etkinlik yapım diyorum. Bayağı enerjim gidiyor.
Yengem senin gibi 9 yılda 4 çocuk yaptı mahvolmuş durumda
tarafından
Kolay değil canm valla kadın çekiyor erkeğe ne oluyor ki

İlgili bir soru bulunamadı

380,887 soru

11,403,766 cevap

34,942 kullanıcı

...