0 oy
1,613 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Tanıdığım birinden dinledim doğum esnasında ıkınmakta zorlanmış ebe zaten azarlayıp duruyodu şöyle yap böyle yap diye bide ben zorlanınca kocanızla şey yapmayı biliyosunuz doğurmaya gelince ağlıyosunuz falan demiş. Ne kadar sinir bozucu bişey. O esnada bana öyle bişey deseler daha çok strese girerdim zaten kötü ebe denk gelecek diye korkum var iyice arttı korkum. Devletteki ebeler hep mi böyle olur ya

55 Cevaplar

0 oy
tarafından
devlet mi acaba derken, devlet oldugunu belirtmissin, insan dil onlar buu devlet memurlarinin isleri garanti olmayip, kolayca isten cikarilma durumlari olsa bak nasil kibarlasiyorlar
tarafından
Aynı şeyi düşünüyorum canım. Keşke şikayetlerimiz bari bi işe yarasa
-Reklam-
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Evet bende duydum böyle şeyler hatta kendi kullağimla bile duydum o yüzden borç alıp özelde doğurdum çok şükür güzel geçti 
tarafından
Bend eçok kararsız kaşdım ya ne yapacağım bilmiyorum
0 oy
tarafından
Hepsi öyle değil ama öyle edepsizler var ben özelde doğum yaptım devlette yapanlar genelde azarladiklarini söylüyor 
tarafından
Bemde çok duydum azarlama olayını. korkum var tek istediğim inşallah işini iyi güzel yapan edepli bi ebe denk gelir diye dua ediyorum
0 oy
(1,437 puan) tarafından
22 gün önce devlet doğum yaptım Allah razi olsun ebelerimden aksama kadar kav kişi doğurdu ben en son doğuma girdim yorulmuş olmalarına rağmen benimle çok güzel ilgilendiler sakalastilar ve hatta doğum videosu ve doğum fotoğrafları bile çekti ebem kendisi ben herşeyin karşılıklı olduğunu düşünüyorum sen iyiysen herkes iyi çünkü bana gelene kadar o kadar doğum oldu hepsine canlı sahitim kimseye boyle birşey yapmadılar 
tarafından
Şans işi birazda
0 oy
(852 puan) tarafından
Bnde bunu duymuştum ama kimden hatrlayqmqdim
tarafından
Doğrudur çogu kişi yasamıs bunu. Demek ki meslekte iyice laçkalaşmıslar terbiye falan kalmamıs
0 oy
(1,371 puan) tarafından
30 yıl önce annemde aynısını demiş ebe. Hala aynilar demekki kafalar hiç degismemis
tarafından
Vay be 30 yıl da değişen hiç bişey yok
0 oy
(2,116 puan) tarafından
İki doğumunda devlette normal oldu. Farklı ebeler vardı. Hepsi de beni sakinleştirmek için ter içinde kaldılar. Birisi büyüktü annem gibi davrandı, diğeri gençti kırk yıllık arkadaşım gibi.

Yani demem o ki korkma, hepsi bir değil.
tarafından
Şans meselesi :) maşallah size
0 oy
(119,827 puan) tarafından
Onu diyen ebeyi dogum sonu şikayet ederim dava acarimda bana oylesi denk gelmez
tarafından
Bi işe yaradıgını düşünmüyorum canım
(119,827 puan) tarafından
Oyle bi yarar ki meslekten bile atilir
0 oy
(5,914 puan) tarafından
Direk ebenin adını alırsın cimere ve hastane başhekimliğine şikayet edersin. Böyle bir cümle kuran kişi çalışmasın gitsin evinde yatsın 
tarafından
Bi işe yaradığını düşünmüyorum canım sadece kendin şikayet ettim diye düşünüyosun hiç bişey de çıkmıyo
(5,914 puan) tarafından
Annem sağlıkçı ailemde bisürü sağlıkçı var çok işe yarıyor inan bana
0 oy
(280 puan) tarafından
Maalesef canım ben de çok duydum devlet de bu şekilde olduğunu parasız olmamıza rağmen boğazımızdan sıktık özele gittik özelde doğumumu yaptım çok da güzel geçti
tarafından
İlk doğumum olacak bende travma kalır diye korkuyorum açıkcası
0 oy
(205 puan) tarafından
Vallah benimde ilk gebeligimdi bende zorluk çektim bana nasıl anne olacaksın sen böylemi anne olacaksın demişti çok zoruma gitmişti 
tarafından
Yuh yaaa doğurmakla bebek bakmak arasındaki ilişkiyi nasıl kurdu acaba. Her insanın anatomik yapısı bir drğil birden nasıl çıkarcan koca bebeği orası da lastik değil ki saçma sapan laflar işte
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Ya sorma ben ilk dogumu ozelde yapmistim tek bi kusur korku en ufak kotu lag soz hic bisi yoktu hersey cok guzeldi smdi devlette yapicam ve bu tarz seyleri durup gordukce strese giriyorum insallah iyi bi ebe denk gelir tek duam 1 hafta var doguma sirf bu yuzden strese girdim. Ama o sirada bana gelip te bu lafi soylese yemin olsun o dogumhanedne ciktigim an onu sikayet ederim hastanede rezil ederim ne hakki var oyle demeye. Ilk dogumumda ikinmam falan iyiydi yani bilincliyim zorlancami dusunmuyorum ama tabi ebenin ve doktorunda cok yardimi vardi ebe cok guclu bastırdı karnima doktorumda cok yardmco oldu insallah yine kolay bi dogum olur
tarafından
Bende çok stresteyim sadece nasıl doğurcamı düşünüyorum. Bide benim gittiğim hastane eğitim araştırma hastanesi halaşat ederlerse diye korkuyorum
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Benim duydugumda suriyeli birine elin memleketinde niye dogurup duruyodunuz diye agzina ve bacagina vurmuslar kadin annemin komsusu anneme anlatmis irki rengi dini ne olursa olsun dogum dogu kutsal bi anda bu cok yanlis kadini dovmek niye normal dogum acisi zaten yetiyo
tarafından
Yazık kadına yaa
0 oy
(415 puan) tarafından

Yaa böyle şeyler okudukça korkuyorum napicam:'(

(415 puan) tarafından
Senin ilk sanırım canm valla bende yarım saat önce alışverişten geldim 3 takım yeni dogan aldım battaniye havlu zibın aldım çok şey almadım eltim görümcem çocuklarının kıyafetlerini verdiler boşuna almak istemedim sadece hastane için bide ileride hatıra kalsın diye aldım onları da
tarafından
Benim ilk canım o yüzden çok stresli ve korkuluyum. Allah güzel günlerde kullanmak nasip etsin inşallah:) bebeğin haftası tam mı. Benim biraz geriden geliyomus
(415 puan) tarafından
Korkma stres yapma cnm hiç ben kızımda hiç korkmuyordum ilk olduğu için şimdi biraz korkuyorum yalan yok ama korktuğum kötü ebeye denk gelmek doğum anında sadece bebeğini düşün ona kavuşacağın anı düşün sancılarına odaklanma hiç.. teşekkür ederim sana da güzel günlerde kullanmak nasip olur inşallah:) benim çok şükür haftasına göre uyumlu güzel gidiyor senin ki çok mu geriden geliyor ki
tarafından
Teşekkür ederim canimm benim bebek boyu 1 hafta geriden gelio kafa büyüklüğü de bi kaç gün dr endişe edecek bişey olmadıgını söyledi ama galiba biraz küçük bi bebişim olcak
(415 puan) tarafından
Doktor problem görmedikçe sıkıntı yapma kendine küçük olsun birsey olmaz toparlar zamanla minnak:)
0 oy
tarafından

Devlette doktor, hemşire şans meselesi bence 

Bende devlette doğum yaptım 2. Çocuğu bir sürü doktor başımdaydı içlerinden 1 tanesi bana insan gibi davrandı diğerlerini söylemek hatırlamak bile istemiyorum 
tarafından
Bemcw de sans işi
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Devlette iyi ebe görmedim de duymadım da. Benimde arkadaşıma aynısını dediler yaparken bağırmıyosun ıkınırken ne bagırıyosun. Bunların aldıgı paralar haram zıkkım olsun 
tarafından
Oha yaa bence de görev yapmasın bu zihniyetteki insanlar
0 oy
tarafından
Kız bebekle koca şeyi bir mi töbe töbe sinirlerim bozuldu vallahi. 
tarafından
:) demek ki bir canım
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Boşuna denmiyor okumak la adam olunmuyor diye önce insanlık merhamet lazim 3 dogumumda devlete yaptim elk oğlumun ebesi dogurana kadar elimi tutu 2 ebeyle doğuma girdiler  çok tatlı bir hanımdı Allah razı olsun ondan bin kere 2 cisi fetaninin tekiydi ölümün eşiğine getirdi beni zi li karı 3 ebemde normaldi yani görevini yaptı gitti ilk ebem sürekli sohbet eti benle dikiş esnasında bile sohbet eti binlerce kez Allah ondan razı olsun :) 
tarafından
Şans işi işte inşallah iyi insanlar çıkar karşımıza  :)
(7,036 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Allah'ın cezası kuş beyinli
tarafından
Katılıyorum
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bana böyle kötü ebe denk gelecek diye brn korkudan ses çikaramadim ama sen öyle yapma ben odada tek doğurdum sakın sen böyle yapma. :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 370 göst.
0 oy
26 cevap 481 göst.
1 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,159 göst.
4 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,008 göst.
4 Haziran 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu