0 oy
135 göst.
Aile kategorisinde (1,161 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
guzel annisler merhaba. ben sipral takdirmak istiyorum takdiranlar  cokmu  agri yapiyor. birde  oyle  hamile  kaliniyornu.  bazi arkadaslar  takdirsan bile  hamile  kalinir  diyorlar. bende  size sormak  istedim

7 Cevaplar

0 oy
(4,289 puan) tarafından
Adetliyken daha rahat takılıyor adetsizken de taktirmistim daha acı çekmiştim ikisi de 1 ay dolmadan kaydi evet kayarsa hamile kalma şansı oluyor
(4,289 puan) tarafından
3 veya 4 gün demisti taktirdiktan sonra 10 gün falan ilişki olmasın dedi sonra 40 gün sonra gel dedi ama ekstrem biseu olursa illa 40 gün bekleme dedi ve dediği gibi 1 ay olmadan kaydi
(1,161 puan) tarafından
neden kayiyorki canim
(4,289 puan) tarafından
Bakira alerjim var kuzum
(1,161 puan) tarafından
anladim oylemi oluyor  ay benim annemle teyzemin bunyesi kabul etmiiyor.  bende  korkuyorun
(4,289 puan) tarafından
Ben imitasyon takılar da takmıyorum sadece altin ve gümüş takabiliyorum bilemedim bende
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben 1bucuk aylıkken taktırdım doktor tavsiye etti banada adetimin 5 inci günü takıldı hiç acı falan yok korkma kaymadigi sürece sıkıntı olmuyor dikkat edip ağır kaldırmaman lazım benim etrafımda uzun süre spiralle korunmuş olanlar var ben spiral+ prezervatif ile korunuyorum
(1,161 puan) tarafından
ever  canim ya  benim kuzenimde  5 yil oyle  korundu baya
0 oy
tarafından
Hiçbir yöntem yüzde 100 korumuyor cnm hepsinin de artısı eksisi var tabi..ama burda her gün muhakkak prezervatifle hamile kalanları okuyorum.spiralle de kalınır kaymadığı sürece sıkıntı olmaz kontrollerine gitmelisin.ben 3 defa taktırdım biri 5 aene biri 2 sene korudu kaydı değiştirdik 1 senedir  de yenisi var.2 kızım var 2 doğum sonrası taktırdım.başka yöntem hiç denemedim..ki maliyetli yöntemler spiral maliyetsiz her gün içmen gereken ilaç değil unutunca ekstra ilaç alman gereken yöntem değil..

Kadın doğuma randevu alıp gideceksin adetli gidersen hemen takılır değilsen test isterler randevu kağıdı verip gel der.ben hep aile planlamada yaptırdım adetli gittim 3nde de hemen taktılar somra muayene oldum.acısı çok hafif.1 ay sonra kontrole gel derler.eşinle beraberlik bir hafta yasak..ara kanamalar ağrılar yapacaktır.düzemli adete girince ara kanama yaşarsan kayma ihtimalini düşünüp doktora gitmelisin benimki öyle kaydı
(1,161 puan) tarafından
tamam canom cok tsk ederim.  bende  bu siprali secdim kuzenim 5 yil bu yontemle  korundu.  baskan yontemler  korunmak olmuyor  ya
tarafından
Ama çok kanama çok ağrı yaparsa baktır bünyeye zarar vermesin bazılarına yaramıyor.bünye kabul etmiyor
(1,161 puan) tarafından
biliyorum ya benim annemde teyzemde   olmamis  cikarmislar bunyeleri kaldirmamis
0 oy
(479 puan) tarafından
Canım taktırması vs okdr acıtmıyor ama sonuçta bir şey vücuduna yerleştiriyor bir kaç hafta alışma süreci ağırsa hafif normal vücut alışana kadar oda ben 2 sene korundum.öyle ama tabi kontrolerime gidiyordum 5 ayda bir geçen sene çıkarttırdım 6 ay sonra hamile kaldım şuan 6 aylık gebeyim bir sıkıntı çıkmadı bende ama ablam geçen sene taktırdı ve ozmn beri hiç gitmemiş kontrolüne geçen herhalde ağır iş yaptığı içün kaymış spiral ve bunu anlamamış adet gecikmesinden dolayı hastaneye gitti ve 5 haftalık hamile olduğunu öğrendi ama bebek malesef yaşamıyormuş ve gelişmemiş bile spiral taktırıcaksan kontrolünü aksatmamanı tavsiye ediyorum 
(1,161 puan) tarafından
yok aksatmam canim ya 2 yasinda  kizim var  agir kaldirmamamam gerektidigini soyluyorsun hep kucaginda  benim kizin ya.  ilk gun zarari olurmu
(479 puan) tarafından
Öyle ağır değil canım ağır işler benim kızımda hep kucağımdaydı ablam da  temizlik takıntısı ve hergün kendini çok yoruyor hep hiç dinlenmiyor bile onu kastediyorum
(1,161 puan) tarafından
he tamam bana 1 gunu takdirigim zaman yat  uzan istirahrt et. dediler
(479 puan) tarafından
Evet dinlenmen lazım kendini üşütmemeye çalış
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım hamile kalma düzenli kontrolün olursa hamile kalkıyorsun 1 buçuk yıldır takılı bende adetliykende adetsizkende 2 sindede adet sancısı gibi oluyor ama adetliyken daha rahat takılıyor zaten toplam 5 10 saniye sürüyor sonrasında kaşık ağrısı oluyor biraz vücudun alışana kadar adette duzensilik yapar ara ara lekenmeler yapar sonra düzelir 
(1,161 puan) tarafından
benim kuzenimde  5 yil oyle  korundu canim ya.        kaymadi neden olurki
(7,376 puan) tarafından
Canım kayma genelde düzenli kontrol yapılmazsa oluyor doktorun dediği tarihlerde kontrolü bu yaptirdigin sürece kaymaz
0 oy
(4,940 puan) tarafından
Ben kullandım 3 yıl çıkardım ve rahminde yara yapmıştı töbe daha takmam kimseyede tavsiye etmem Dr um genç yaşta niye taktın diye kızmıştı bidaha takma dedi 
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Bu vücut ile alakalı bir durum kimine yarıyor kimine yaramiyor ağrısı takılınca olmaz pek hissetmezssin vücut yapina göre adet düzensizliğin olur kanama fazlalığı vs. Onuda doktoruna danışırsin.

Eğer yüzde yüz korunmak istiyorsan sprial+kondom ile korun .

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 32 göst.
0 oy
6 cevap 132 göst.
24 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 128 göst.
5 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde ❤Prensesannesi❤ (4,543 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 73 göst.
12 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu

379,528 soru

11,361,554 cevap

34,839 kullanıcı

...