0 oy
199 göst.
Diğer kategorisinde (1,925 puan) tarafından
Benm oğlum gece en az 5 kere uyanır emer. Memeden kesmeyi düşünyorum bu şimdi hep emip yatmaya alıştı gece çokta kalkyo sonra ben nasıl uyutucam gece. Siz nasıl uyutyosunuz gece uyanınca. Veya akşamları nasıl uyutyosunux

13 Cevaplar

0 oy
(4,426 puan) tarafından
Iki kızımı emzirerek büyüttüm onlarda gece çok kalkardı ben gece emzirmedik 1.5 yaştan sonra kestim uyandiklarinda sallayip geri uyuttum bir kac hafta sonra artik uyanmaz oldular oglum dogumdan itibaren mama ile buyudu suanda da geve bir kez uyanir mama içmek için ona da hiç kaldırmadan direkt biberonu verip yatırıyorum bazende hiç uyanmaz 
(6,182 puan) tarafından
Cnm benim oğlum bu zamana kadar hep kendi kendine uyuduğu için çok zorlanıyorum şimdi ayakta sallanmayı bilmiyo oyun saniyo kucağımda 40 dakika da anca dalıyor ama yatağına yanina yatayım 5 dakika içinde uyuyo ama geceleri sık sık uyanıp emmek istiyo
(3,016 puan) tarafından
Son zamanlarda birseyden falan korktu mu acaba yada 2 yaş sendromu dedikleri ciddi anlamda huy degistirme donemi de başlamış olabilir
(6,182 puan) tarafından
İnanın hiç bilmiyorum biseyden korktu mu korkmadi mi birden ağladı kendi kendine uyumak istemedi gündüz uyuyo ama gece uyumuyo
(3,016 puan) tarafından
Kabus gördü belki de etkisinde kaldı eğer öyleyse toparlanır annesi
(6,182 puan) tarafından
Kız 15 gün oldu ben artık umudumu kestim:D
-Reklam-
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Bizimki o zaman aynı öyle çok uyaniyordu 6 7 kez falan. 2 yaşına kadar siktim dişimi sütten öyle kestim. O günden beri gece 1 kez falan uyanıyor. Su içmek için. Sallayarak uyuyor ya da kendi debelene debelene yerde uyuyor. Gece de bazen uyanıp salla anne diyo
(1,925 puan) tarafından
Canım beşiğinde hiç yatmadığı için sattım yatak aldım bende sallama imkan yok o yüzden nasıl uyutacağım büyük dert bana. Ayakta uyutalım diyoruz illede meme diye ağlıyo yada kalkıp benm yanıma gelip mememi açıp emmeye başlıyo çok uyanık
(15,212 puan) tarafından
Bne de yatağında değil ayağımda sallıyorum zaten. Sonra uyuyunca yatağına alıyorum. Bizimki de emerek uyurdu. Emmeyi bırakınca mecburen farklı yöntemler denedigimiz için en iyi yöntem olarak onu bulduk. Bazen sallanmak istemiyo. Kendi döne döne ugrasiyor 1 saat yerde uyuyup kalıyor. Emerek uyutmak en kolayı. Çocuk mayisip kalıyordu. Şimdi uykuya geçmesi zorlaştı. Ama onlar da bı şekilde öğreniyorlar.
0 oy
tarafından
Akşamları ayağıma koyuyorum ama hafif çok hafif sallıyorum yada memede uyutuyorum gece bazen 2 kere kalkar bazen 4-5 kere o zamanda meme veriyorum ama kesmem lazım 
(1,925 puan) tarafından
Bende kesmek istiyorum ama nasıl yatırcam diye ondan korkyorum çok uyanır
0 oy
tarafından
15 aylik, geceleri tam bir meme bagimlisi, en az 4-5 miziklar uyanir meme alir geri uyur 
(1,925 puan) tarafından
Aynı canım bizde öyle
0 oy
(3,016 puan) tarafından
Sadece uyku aşamasında emzik veriyorum küçüklüğünden beri ,gecede 2 emzigi besigine atıyorum (aventinngece görünen emzigi )uyanirsa alıp devam ediyor dalinca geri atıyor ama sizin ki bu aydan sonra emzik alir mi orası meçhul ben 2 aylıkken vermeye başlamıştım kabul de etti.16 aylik
(1,925 puan) tarafından
Emziği denicamya onla uyumaya alışsa iyi bencede
(3,016 puan) tarafından
İnşallah kabul eder
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Acaba emen bebekle mama icen bebek arasinda fark oluyomu ya bu uyku konusunda. Mesela oglum hic emmedi biberonla aptamille beslendi geceleri mamasini veriyodum icice kendisi geri uykuya devam ediyodu. Ama gorumcemde diyo gececok kalkiyo memeden ayrilmak istemiyo birakixa uyaniyo filan 
(1,925 puan) tarafından
Farkedyo galiba canım emen çocuk sigara bağımlısı gibi bişey olyo heralde gündüzleride emmeyince sürekli emme isteği gelyo memeyi görünce aşırı mutlu olyo sık sık emesi gelyo her zaman.
(3,016 puan) tarafından
Eğer uykuya meme ile geçiyorsa fark ediyor bebegi emzirdik  uyku uyaniklik arasını doğru dengelemezsek aciktigi ivmxin degil tekrar uykuya gecmek icin ihtiyac duyuyor bebeklerimiz bunun içinde en doğrusu günce tutarak beslenme saat araliklarini takip etmek uyku duzenini de tabi.
(1,223 puan) tarafından
Anladim canm saolun. Kendi kendine uyumasi icin alistirmaya caliscm insallah
0 oy
(4,961 puan) tarafından
1 yaşına kadar emdi gece milyon kere kalkardı memeden kestm artk 1 kere belki kalkıp onda da su içer uyur 
(1,925 puan) tarafından
Bende kesmeyi düşünyorum gayet yeteri kadar emdi
(4,961 puan) tarafından
Gündüz emzir gece kalkaraa su ver biberon ile meme verme böyle başla denemeye bnce, ben ilaç kullanmaya başlamıştım o sebeple bıraktım emzirmeyi ama.iyi oldu kendime gldm
0 oy
(736 puan) tarafından
Bnm oğlumda 1 ay snra 1 bu uk olck ayağımda sallayatak uyuyor yada memede uyuyor. Gece sürekli uyanır memeden dolayı bnde bu sonbahar kesmeyi düşünüyorum yemek bile yemiyor doğru düzgün. Ama çok bağımlı memeye Nasl kesecem inan hiç bilmiyorum
(1,925 puan) tarafından
Aynı dertteyiz canım senle omuz omuza ağlayabilirz :/
(736 puan) tarafından
Gl aglaşalımm:((
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Değişiyo mesela bazen ssbah 6ya kadar hiç uyanmıyor bazen saat başı kalkıyor bazn gece 5ten 7ye kadar memede uyuyor 
0 oy
(2,612 puan) tarafından
Canım aç olduğundan uyaniyordir benim kızımda 1 yas 3 aylık karnı aç olduğunda sürekli uyaniyo ama yok oldugunda uyanmaz sabah namazına kadar uyur rahat bı şekilde bugün mesela annemlerde hiç uyanmadi bende saat 9  @ kadar uyudum 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Kızım emmiyor. Gece 9.30 10 gibi uyur sabah 7.30 uyanıyor şimdilik böyle
0 oy
(4,152 puan) tarafından
valla kizim 9 kadar duskundu ki memeye. bnde senn gibi dusunuyordum ama bir viraktirdim mis gibi simdi bir defa uyaniyor yanima gidip annecim bn vurdayim diyorum opuyorum hoop uyuyo cok rahatim
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Emmiyor, süt içer uyur dün cehennem sıcaklığı vardı uyandı uyumadı 
(1,925 puan) tarafından
Aynen canım havalarda etkiliyor uykusunu sıcakta daha çok kalkyor
(2,804 puan) tarafından
Hiç deme deliksiz uyuyan oğlm 2 gündür gece 2 den sabah 5 e kadr ayakta

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 133 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 114 göst.
22 Kasım 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 478 göst.
22 Ocak 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mhmd8mrn (5,907 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,945 soru

11,373,973 cevap

34,856 kullanıcı

...