0 oy
140 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar bugün ilk defa fasulyeyi kurutmak için derdim kaç günde kurur sizde yaptınızmı

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bizde tas firinda kurutulur canim güneşe seripte bilmiyorum
tarafından
Ana ilk defa duydum kız o nasıl oluyo
tarafından
Fasulyeyi azcık hasliyordu annem ondan sonra tepsiye koyardı ekmek pisirdikten sonra atardı fırına 1 1,5 gun kalırdı kupkuru olurdu,yemeğini yapacağı zamanda azcık haşlar sonra yemeğini yapardı☺o fırının da kokusunu tadını alıyor en guzel fasulye öyle oluyor bence❤☺
-Reklam-
0 oy
tarafından
Taze fasulyeyi kurutmadım bilmiyorum doğradım az kaynattım attım buzluğa 
tarafından
Onuda yaptımda
0 oy
(7,815 puan) tarafından
Annem kurutur ama güneşte değil balonda gölgede ortalama 1 haftada kurur gölgede kuruyunca yesil kalıyor 
tarafından
Bunu yeni öğrendim sağol canm
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Eğer kaldığın şehirde deniz varsa nem olucagi için kolay kolay kurumaz eğer deniz nem yoksa bir haftada kurur
tarafından
Deniz yok ama sürekli soguk
(2,835 puan) tarafından
Nerede yaşıyorsun cnm
tarafından
Ankara
0 oy
(13,957 puan) tarafından
1 haftada kuruyor canim. Güneşe serersen yanar gölgede kurut. Geçen hafta kuruttum bende. 
tarafından
Tamam canm ewde kurutuyum o zaman bugün direk güneş alan yere sermiştim
(13,957 puan) tarafından
Eşim bana kiziyordu niye kuruttun diye. Ilk defa kurumuş halini pişirdim bugün. Aşiri beğendi. 10 kilo alayim kurut diyor şimdi.
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Ben İstanbul da yaşıyorum geçen maydonoz fazla asmisim ziyan olmasın diye kuruttum o bile 3 günde anca kurudu fasulye çok sıcak memleket olcakki kurusun.
0 oy
tarafından
Bizde kuru pağla derler..güneşte yada balkon varsa orda da kurur..çok da güzel oluyor.düdüklede haşlayıp soğuğunda sopan baharatlarla lezzetli olur..bu  şekilde mi yapıyorsun?
tarafından
Hiç yapmadım ilk defa kurutcam
0 oy
(44,769 puan) tarafından
İçerde sofra bezi serr doğra koy 10 güne kurur
0 oy
tarafından
1 haftada kurur canım ilk gün güneşe sereriz biz ertesi günü gölgeye alırız rengi yeşil kalsın diye 

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 281 göst.
22 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Ahsenbennn (1,789 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 271 göst.
0 oy
3 cevap 59 göst.
11 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Ayferdnz16 (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 118 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (221 puan) tarafından soruldu

382,269 soru

11,445,193 cevap

35,016 kullanıcı

...