0 oy
1,060 göst.
Aile kategorisinde (1,156 puan) tarafından
Dün post açmıştım evden çalışıyorum eşim temizliğime laf ediyor diye. Bugünde çocuğa biraz bak bir kaç saat işlerimi bitireyim çok yoğundu işlerim.çocuk durmuyordu. eşimde bakmadı. bende işi bırakacağımı söyledim. ama işi birakmami istemiyor tepki verdi. Bende artık boşanalım ailemle konuşacağım seni istemiyorum artık dedim. Sürekli kızlar paramı ona yediriyorum.5 senedir evliyim çalışıyorum onu mal sahibi yaptım.evin eşyalarına kadar herşeyi aldık birlikte. ailesi bir iğne dahi almadı. bir takı bile takmadı .ama bana hiç değer vermiyor. artık olcem sandim bugün. yemek iş çocuğun altını değiştir yemeğini ver kendimi parçalıyorum.o bir çalışıyor ben 10 çalışıyorum ve pskoljim alt üst oldu. bana değer vermiyor iyice soğudum. Ayrılmak istiyorum sizce kötü mü düşünüyorum

27 Cevaplar

0 oy
(10,986 puan) tarafından
Bütün yuk sende bacım olmaz boyle hayat müsterek. Erkekler alısmayacak kadının destegine. Yüzünü verince astarını istiyorlar. Bende destek olayım diye calısıyordum. Aynı senin hibi oldum. Birde ustune gebe kaldım işim cok agırdı bıraltırtmadı. Cocugu dogurdum 20 gun sonra işe gitmeye zorladı. 
-Reklam-
0 oy
(473 puan) tarafından
Şunu bilir şunu söylerim , karisina çok güvenen erkekler bir süre sonra kalpazan oluyor , her şeyi senden bekliyor , on kere yaparsın , bir kere yapma senden kötüsü olmaz ..Sizin kimseye ihtiyacınız yok , boşanma fikri aklinizdaysa , sevmiyorsanız salın ipini gitsin.Ama ben seviyorum , kafam net değil diyorsanız da çekin resti , yetişemediğinizi söyleyin , ve ondan , altını çiziyorum onun ödeyeceği şekilde , bu eve bir yardımcı tutacaksın deyin..Hem çalışmak , hem anne olmak , hem de evin işini yapmak çok zor , kendinizi yipratmayin bencil bir insan için 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Bu kadar fedakar olmamalısınız 
0 oy
(116 puan) tarafından
Evin erkeği siz olmuşsunuz gibi bütün hersey sizde ben olsam bende soğurdum ve kendimi kullanılıyor gibi hissederdim kazanılan hersey ortaktır tabiki evlikliklerde o ayrı ama eşiniz size bu kadar yardımcı olmuyorken olmaz genel huyu suyu karakteri nasıl bilmiyorum onlarda çok kötüyse boşanmak en doğrusu zaten böyle davranıyorsa cokta iyi karakterde olmayabilir üzgünüm böyle dediğim için ama yoksa kıyamaz yani size çocuğunuza yardımcı olmaya çalışır iri biri olsaydı para vermeyin bir süre aileme veriyorum ihtiyaçları var deyin yada kendime bisi aldım borcum var gibi bisi uydurun ondan sonraki davranışları daha da kotulesiyorsa o zaman ciddi düşünülebilir çünkü çalışıp evine bakma görevi ilk olarak erkegindir bir sağlık sorunu vs yoksa tabi 
0 oy
(2,830 puan) tarafından
Bn olsam okadar tırtınıp para kazanıcam kuruş vermem göstermem,ezdirme kendimi ya dünkü postunada yazdım ezdirme kendimi şuna ya 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Böyle konuların burada konuşulmasına karşıyım ben. Yazan kişi zaten dolmuş oluyor kendince sinirlenmiş, okuyanlarda kendi kocasına kızgınsa o adamı da kötülüyor olay başka başka yerlere geliyor. Anlattığın şey asla ve asla bir boşanma gerekçesi değil bana göre. Yorumları okumadım ama eminim boşan hayatını yaşa diyen yorumlar vardır aralarında. Bir kere ortada bir çocuk var bunu aklı başında bütün uzmanlar da benim vicdanım da söylüyor. Çocuk varsa 2 değil gerekirse 10 kere düşüneceksin boşanmayı. Başka yollar var mı önce onları araştıracaksın zorlayacaksın. Maalesef insanlar hele yaşamayanlar boşanmayı kolay saniyor sonrası sanki her şey güllük gülistanlık. Şimdi senin durumuna gelecek olursak paramı ona yedirdim diyorsun ama neden onun tarafından bakmıyorsun o kazandığını dışarıda mı yedi, eve mi getirdi? Türk erkeklerinde maalesef çoğunlukla eşe yardım etme hayatı paylaşma zihniyeti yok. Senin durumunda ben olsam gerekirse haftada bir ya da birkaç gün yardımcı alırdım en azından bebek büyüyene kadar yarım gün gelse bile epey rahatlarsın. Eşinin ilgisizliği değersizliği ile ilgili de mutlaka evlilik terapistine giderdim illa boşanacaksam bile öncesinde.. Allah yardımcın olsun yine de dediğim gibi burada yazılanları çok ciddiye alma.
0 oy
(13,563 puan) tarafından
Dışarıdan bakana belki abarti gelebilir ama çok haklısın ev iş çocuk bir de onu sırtında taşıyamazsın aile olmak birbirinin hayatını kolaylastirmaktir ya biri evi çocuğun sorumluluğunu üstlenir biri disardan evi geçindirecek para getirir veye beraber kazanıp beraber yenilir her işe dönüşümlü koşturulur bu şekilde senin hem maddi hem manevi imkanlarını kullanıyor bir nevi iyi niyet sömürgeciliği bu benim eşim arada bir evle dağınıklıkla ilgili laf ettiğinde kavga ederiz o da hemen haklısın der çünkü tek bir cümle kullanıyorum hem ev hanımı gibi iş görsün hem çalışın para getirsin diyorsun ben tek bir insanım ikisine birden nasıl yeteyim diyorum yetsem zaten hayatımda sana ne gerek var değil mi hiç geri adım atma ya burnunu sürter düzelir veya yük olmaktan çıkar 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 462 göst.
+1 oy
38 cevap 1,152 göst.
19 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ejeshim (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 727 göst.
27 Ocak 2022 Aile kategorisinde Yusuf Eymenin annesi (125 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,319 göst.
23 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

383,055 soru

11,465,950 cevap

35,067 kullanıcı

...