0 oy
184 göst.
Aile kategorisinde (1,685 puan) tarafından
Kızlar selam öncelikle uzun zamandır yoktum telefonumda bir sorundan dolayı programlar silindi ben de biraz ara verdim :) nasılsınız iyi misiniz? Ben sanırım çalışmaya başlıyorum.  Kızım şuan 15 aylık. 1 ay sonra ise baslicam 16 aylık olacak. Eski okulumdan teklif aldım. Saatleri ve şartları bana göre ayarladilar. Saat 9da başlayıp 16.10 en geç 17.00de cikicam. Haftasonu yok. Kızıma annem bakacak. Okul annemin evine de bnm evime de yakın. Arabayla 10 dk mesafede. Bir taraftan çalışmak çok istiyorum. Evde bunaldigimi hissediyorum artık. Bir taraftan da kızımı bırakacak olmak beni aşırı korkutuyo. Sizce ne yapmalıyım kızlar ise başlamalı mıyım ?

13 Cevaplar

0 oy
(15,047 puan) tarafından
Okul ozelse sana tekrar teklifgelecceginin garantisi yok. Eğer seneye de aynı okulda çalışacak gibiysen  seneye kabul ederdim ben olsam değilse bu şansı kaçırmaz bu sene başlardım. Çünkü okulun şartları özel okula göre güzel ve yakin
(1,685 puan) tarafından
Seneye garantisi yok canım çünkü benim yerime bu sene başkası çalışırsa seneye devam etmek isterse eder. Anca şansa o çıkarsa yine bana soylerler ama garantisi yok
(15,047 puan) tarafından
Bn olsam başlardım o zaman
(15,047 puan) tarafından
Çünkü seneye calismak istediğinde belki bu kadar yakın ve çalışma saatleri uygun olan bir okul bulamayacaksın.
-Reklam-
0 oy
(2,372 puan) tarafından
Meslektaşın olarak söylüyorum  ben olsam çalışırdım bu şartlarda. Hakkında hayırlısı olsun inşallah  
(1,685 puan) tarafından
Çok sağol canım biraz rahatlamaya ihtiyacım var baya kafayı taktım üzülüyorum ama bir taraftan da işimi yapmak istiyorum
(2,372 puan) tarafından
Hiç üzülme kuzum bebeğin büyümüş en azından üç aylıkken işe başlayanlar var ve annen bakacak başka biri olsa gözün arkada kalır ama annen olunca için rahat olur ve yakınmışta. Kaçırma bence yerinde olmak isteyen bir sürü kişi vardır şu an. Ve evde durdukça insan köreliyor işleyen Demir ışıldar bence bi süre denersin en azından.
(1,685 puan) tarafından
Kesinlikle canım sen çalışıyor musun
(2,372 puan) tarafından
Özelde çalışıyordum bende bebeğim olduktan sonra fırsatım olmadı hayırlısı bakalım
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Maddi açıdan ihtiyacın yoksa sırf bunaldigin için çalışacaksan çalışma derim ben kızım 1 yasında çalışmaya başladım maddi sebeplerdn sonra çok pişman oldum en güzel zamanlarında yanında olamadım kızımın diye vicdan azabı duydum
(1,685 puan) tarafından
Maddi açıdan kimin ihtiyacı yok ki cnm yani zorunluluk yok ama gün geçtikçe her şey daha zor oluyor pahalilasiyor hiçbir şeyin garantisi yok en azından ben çalışırsam çok daha rahat yaşarız
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Canm hem kızın baya büyük hem de annen bakacak. Çalış bişey olmaz.  Bn büyüğü beş aylikken bakıcıya verdim.küçüğü de şimdi 7 aylık olunca bakıcıya verip okula baslayacam. Şansın çok güzel saatlerde ayarlanmış daha ne 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Ben 8 aylıkken başladım canım kayınvalidem bakıyor okulumda baya uzak ama iyi oldu bizim için sıkıntı yaşamadık İnan büyüdükçe bırakmak daha zor oluyor alışsın bence başla şimdi yaz tatilindeyiz öyle bi yapıştı ki yakama başka odaya gitmiyor bensiz dün eşimle yemeğe gittik anne anne diye arıyormuş her yeri okul başlayınca ne yapacağız bilmem 
0 oy
tarafından
Fırsatını bulmuşken kaçırma bence canım annesi bakacakmış en azından güvendiğin biri 
(1,685 puan) tarafından
Kesinlikle cnm zaten ara tatiller falan da oluyor rahat ederim diye düşünüyorum
0 oy
(563 puan) tarafından
Bence kızınız büyümüş bide anneniz bakacak dhaa ne. Bende 1 yaşında başlicam İnş tabi kızımla ilgilenmek istiyorum ama evde de köreldigimi hissediyorum 
(1,685 puan) tarafından
Evde gerçekten insan koreldigini hissediyor ben de 1.5 yıldır çalışmıyorum artık yavaştan başlamak istedim
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ne öğretmenisin canım 
(7,768 puan) tarafından
Eğer maaş konusunda anlaştıysan gerçekten hakkını vereceklerine inanıyorsan başla canım arkadaşımda kimyacı ilk teklif ettiler kabul etmedi az dedi ikinciye iki katı verdiler senin gibi doğum sonrası aynı okuldu
(1,685 puan) tarafından
Bizde standart cnm asgari ücret ve 20 saat sonrasına ders saati ücreti veriliyo devletteki gibi
(7,768 puan) tarafından
Yani o kdr oku dirsek çürüt asgari ücret mi ? Öyleyse hiç gitme
(1,685 puan) tarafından
Asgari ücret değil canım. Asgari ücret artı girdigin ders kadar ücret
(7,768 puan) tarafından
O zaman git canım iyi para alırım diyorsan kaçırma
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Başlardım kızımın geleceği için annen bakicakmis zatene 
(1,685 puan) tarafından
Baslicam cnm anlaştım inşallah hayırlısı olur
0 oy
(2,593 puan) tarafından
ben olsam çalışırdım ben oğlum 8,5 aylıktı işe döndüğümde 9-5 di 1 yaşına kadar şuan 25 aylık 9-6 cumartesi de 10-2 olarak çalışıyorum
(1,685 puan) tarafından
9- 5 olması başta çok iyiyms cnm bnm de o yüzden aklıma yattı zaten
(2,593 puan) tarafından
aynen canım süt izni bitince normale döndüm
0 oy
(58 puan) tarafından
Branş ne hocam?
(1,685 puan) tarafından
Türk dili ve edebiyatı:)
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Valla şartları çok iyi daha zor şartlarda çocukları bırakıp çalışan anneler var hazır annende destek veriyorken bismillah de başla bence gerisi gelir zaten.
(1,685 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun cnm bakalım anlaştım inşallah hayırlısı olur
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Ben 9 aylikken birakcam canim mecburum calismak zorundayim keske calismasak hersey dört dörtlük olsa gecinsebilsek ama nerde ayı zor getiriyorum bezi mamasi olmuyor 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 94 göst.
28 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.
0 oy
1 cevap 69 göst.
4 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Sydatur74 (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 274 göst.
23 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu