0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Kizlar esimle 5 seneye yakın tanışıyoruz 4 senelikte evliyiz ama son 2 yıldır evliliğimiz kötüye gidiyor ve son aylarda ondan resmen tiksindim üniversite mezunuyum ama çalışmıyorum 2 yaşında oğlum var kaçarak evlendigim içinde ailem arkamda değil sadece şehir dışında teyzem birde dayım var (ilk başta dayimda konusmuyordu benimle hamile oldugumu öğrenince baristik)annemle 7 aydır konuşmuyoruz hiç o yüzden Allahtan başka kimsem yok.Sorum şu eğer ki boşanirsam evden ayrılıp teyzemin yanina şehir dışına gitsem o sırada boşanma davası açsam esim çocuğumu kaçırdı gibisinden benden şikayetçi olur mu ve şuan işim olmadığı için çocuğumu benden alıp eşime verirler mi 

7 Cevaplar

0 oy
(15,246 puan) tarafından
İşin olmadığı için nafaka alırsın bence. Çocuk küçükse ve annenin yüz kızartıcı suçu yoksa anneye veriliyor diye duymuştum. Emin değilim ama bn böyle biliyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence önce kendine bir düzen kurmalısın canım. Başkasının yanında nereye kadar duracaksın ve büyük ihtimal eşine verilebilir.. Çünkü kendi gelirin yok maalesef. O yüzden evden ayrılmadan önce ayağın yere bassın. Önce işini bul sonra kalacak yerini ayarla. Devir öyle kötü ki maalesef kim olursa olsun bir süre sonra sığmazsın ve daha çok zorlanırsın.çocuğun kaç yaşında bu arada 
(1,946 puan) tarafından
Teyzemle bu konuyu konuşmuştuk onlarında 3 4 yaşlarında çocuklar var sen gelirsen eğer ya ben çalışırım sen cocuklara bakarsın veya ben çalışırım cocuklara bakarım şuan o evden calisiypr çocuklar var diye dışarıda çalışmıyor.
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Davayı hemen açarsan kaçırmış olmszsin dava esnasinda da İs bulursun çalışmasan bile o yaştaki bir çocuğun velayeti anne yüz karartıcı bir suç işlemediği surece anneye verilir canım kırkma ama düzelme şansı yok mu evliliğin illa bitecek mi 
(1,946 puan) tarafından
Cok şükür ole bi suç islemedim
En ufak birsey kavga çıkartıyor ve beni dovmekle hastanelik etmekle tehdit ediyor her lafını kaldırırım ama bu şiddete asla göz yumamam bir kere vursa o an çekip giderim.Cunku annemden şiddet gördüm kaldırmam yani.K.validemle oturuyoruz ve hiçbir sohbet muhabbet ilişki hiçbir şekilde yok.kavga bile edemiyoruz sesimi yükselttiğim an odaya geliyor niye kavga ediyorsunuz diye.Surkeli Anasının sözünü dinliyor dukkanimiz var o dükkana zararlı madde içenler geliyor ve buna göz yumuyorlat bi kac defa esimle k.validemle kullanmış ben çocuğumu bu ortamda büyütmek istemiyorum
(1,437 puan) tarafından
Peki eşinin yada k.v kullandığına dair kanıtın yada eşinin yasaklı madde kullanan insanlara göz yumduguna dair kanıtın var mi CNm varsa velayeti alman daha kolay olur o yüzden sordum
0 oy
tarafından
Eşinin izni imzası olmadan yurt dışına gidemiyorsun velayet konusuna gelince yüz kızartıcı bir durumun yoksa anneye veriliyor 
0 oy
(473 puan) tarafından
Avukatlardan duyduğum kadarıyla , emin olarak yazmıyorum , sadece araştırmanız için söylüyorum , eğer ortada dava yoksa ve siz çocuğu alıp giderseniz bunu sizin aleyhinize kullanabilir mahkemede , yani bir darp , şikayet ya da dava sonucu alıp çocuğu giderseniz kullanamaz.Ama araştırın derim.
0 oy
(2,919 puan) tarafından
Boşanma durumunda eşinde belirli günlerde görme hakkı var o zaman çocuğu göstermeyip kaçırırsan şikayetçi olur onun haricinde çocuk senin yanında kalır sen nafaka alırsın 
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Bence sen önce bir düşün ne yapacağıni edeceğini teyzen ne kadar bakabilir sana ki 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 223 göst.
4 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 438 göst.
15 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,087 göst.
25 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 40 göst.
29 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde 1Anne1Melek (228 puan) tarafından soruldu

380,376 soru

11,389,013 cevap

34,894 kullanıcı

...