0 oy
691 göst.
Aile kategorisinde (169 puan) tarafından
Kızlar eşim bekarken kredi çekip araba aldı.Çogunu eşim ödedi. Ancak kaynanam bilezik vermiş.Araba kayınbabanın üzerine.Engelli indirimi ile alındı. Kayınbaba sonrasında eşime üzerine al falan demedi.

Araba genelde bizde.Kasko sigorta herşeyini biz yatırıyoruz. Sürekli birşey için arabayı istıyorlar. Bu arada tamamen biz alsaydık arabayı, gene isterlerdi.Ortak araba berbat birşey. 

26 Cevaplar

+1 oy
(810 puan) tarafından
Sadece araba degıl ortak hıcbısry yapılmaz cop dahı alınmaz canm 
(169 puan) tarafından
Canım şöyle. Benzin gaz atma gereği duymadılar geçen. Yarın gene arabayı verecegiz. İçindekini bitirecekler. O yüzden vermek istemiyorum.Birde geri alırken dileniyoruz resmen
(810 puan) tarafından
Hm bırak alma baklm yada verırken ıcını bı zahmet dolu verın bız sıze dolu verıyoz de yada bıtırıp verın baklm doldurcakmı
(169 puan) tarafından
Canım işte eşimde pinpirikli. Boş bırakmıyor arabayı. Benzin gaz pahalı yani. Bize de yazık. Ben kaynana ile pek konuşmuyorum. Yoksa söylerdim.
(810 puan) tarafından
Aman o zaman işin zor ne diyim:)
(169 puan) tarafından
Valaa
-Reklam-
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Ah bacım o da birsey mi. Benim eski esimin sirket arabası vardı. Ablası bizim araba bizim araba diyip dolanıyordu etrafta. Sutekli arar beni oraya götür buraya gidelim diyordu. Kac defa uyardım o zamanneski esimi bak bu sirket aracı hususi kullanma diye anlamadı en son bası yandı. Yani sizin olmasa bile hak idda edeler
(169 puan) tarafından
Evet ederler. Siz biz yok diyorlar.Ay gaz benzin atsınlar da. En son atmamışlar. O yüzden gaz benzin bırakmıyorum arabada. Ya kaynım 1tl katmadı arabaya. Bizim araba diyor. Şaka gibi. Çogunu eşim ödedi.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bir laf var bilirmisşn.ortak eti i t bile yemez
0 oy
tarafından
Engelli olan kim? Eşiniz mi, kayınpederiniz mi? 
tarafından
Kayınpeder engelliymiş onun üzerine almışlar indirimli almak için
tarafından
Soru sahibi işinize gelmeyenlere cevap yazmamissiniz. Şark kurnazligi deniyor buna, k.pederiniz engelli indirimiyle araba almış, engelli arabasını kullanmaya utanmıyor musunuz? Adam arabasını istiyor diye laf oluyor.
tarafından
Ben soru sahibi değilim canım biliyosun dimi ☺️☺️
tarafından
Biliyorum, size yazmadım.
0 oy
(534 puan) tarafından
Benim eşimin univeriste okurken çalışıp kredilerini ödediği arabayı babası komple aldı biz bir defa istedik vermedi bile kendi arabamızı aldık ama eşim onlar isteyince veriyor ve ben deli oluyorum
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Araba ortak olmasa da alırlar demişsin ya bence benzinini koyan gezebilir 
0 oy
tarafından
Canim kayinbabanin üstüne olan şey ortak olmuyor para verse bile sonucta hisseli degil en nefret ettiğim sey benim eşimde evlenmeden araba slmis babasının ustune engelli indiriminden yararlanmis hala kavga ederim laf solerim kayinbaba valideyede cok soledim iste 
0 oy
tarafından
Valla öyle bacım benim kayinbabamin arabası var annemler dolmuş mesafesinde hastanede öyle zaten başka bi yere de gitmiyoruz bunlarda ayda 1 falan oluyo çocuk hastalancak ya da ayda 1 annemlere gidelim dicez öyle arabayı isticez kayinbabamin bi işi oluyo o kullaniyo kaynım nişanlı onlar gezmek istiyorlar e evleri ne eşya falan geliyo oralara gidip geliyolar bize dusmuyo araba valla kendi annemlere ayda 1 2 ayda 1 gidiyoruz çok zoruma gidiyo oğlum çok küçük 3 buçuk aylık kıyıp dolmuşa bindiremiyorum her yer hastalık bişey faan olur zaten bebek arabasıyla almiyo bazıları 
0 oy
(888 puan) tarafından
Anne babadır sonuçta yabanci degilki arada almalarindan ne çıkar ki 
(170 puan) tarafından
Cok şükür böyle düşünenler de var :)))
0 oy
tarafından
Ortak diyorsun da herşeyi siz odemissiniz ama araba başkasının üzerine. Yarın satcaz deseler bir şey diyemezsiniz. Kullandiginiza sayın derler. Engelli raporuyla ucuz ve sıfır araç alcaz diye herkes aynı şeyi yapıyor sonra millet birbirini yiyor. Bana etik de gelmiyor zaten . Kim kullanacaksa o alsın arabayı. 
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Ortak araba diye birşey ilk kez duyuyorum hiç almam daha iyi
0 oy
(11,306 puan) tarafından
Ortak bi igne bile almican hiç iyi olmuyor 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Ortak bir kaşık bile alınmaz canm esimde babasıyla ortak ev almışlar benden önce ama ben evlendikten sonra ödeme yapıldi evi kiraya verip bize kira vermiyceklerdi bende bu yüzden kavga ettim ve 5 yıldır kiraya vermediler bana para gelecek die şimdi satılığa çıkardık kendimize ayrı slcaz
0 oy
(2,919 puan) tarafından
Eşim öyle yapmış evlenmeden önce çok kötü bişey di ve parasını verdik çıkardık ben sevmem o işi bide ortak diye sahiplenmiyodu kimse sıfır araç dağ taş gezdiler kökten çözdük 
0 oy
(170 puan) tarafından
Ben kayınvalidem ve kayınpederim kendi paramla aldıgım arabamla istedikleri yere götürüyorum cok şükür eksilmedim Allah bana daha cok veriyor.. Bahsettiğin insanlar eşinin anne babası arabayı isteyince noluyo yani isteyecekler tabi bu kadar bencil olmayın. Ayrıca kayınpederinin engelli indirimi ve bilezik dediğin seyler azımsanacak seyler değil.
tarafından
Yanii bu devirde asla öyle araç alınmıyor keza rapor olmasaydı alamaycakti raporla bilezik az şey değil
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Valla kullanım durumuna bağlı  bence. Bizde eltimlerle kullanırız 1 defa dahi sorun yasamdik. Tabi bizim gazi bitse bisey olsa o an araba kimdeyse o doldurur o yapar yani sem yaptin ben yaptım diye bi konu asla ama asla geçmez 
0 oy
(63 puan) tarafından
Aynı şeyi Bnde yaşıyorm cnm aynı dediğin gibi oldu bnm eşimde de evlenmeden önce almışlar şimdi para biriktiriyoruz kendimize ayrı alacaz 
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Kayinpederin üzerine olmasaydı o kadar uygun alamazdi ama birde böyle düşün.

Birde kayinvalidende bilezik vermiş .

Hem anne babası yani alsalar nolcak lazım olunca.

Kendi ailen istese eminim seve seve verirdiniz 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yani anne babası bide hem engelden yaranlanip hem bilezik bıraktıkları halde arabayı sadece kendinizinmis gibi davranmanız da tuhaf benzinden çok şikayetciysen boş verirsin mecbur doldururlar ayrıca ortak olmasına rağmen dmeek sürekli sizde bazen sırf eş ailesine gıcıklık olsun diye anne baba hakkını bile unutuyoruz 
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Ayrıma sansinz varsa ayırın çok Zor ya gerçi tek sizin olsa da alırlar miş berbat bişi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 149 göst.
28 Mayıs 2022 Aile kategorisinde bahtsizbedevi (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 812 göst.
11 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 276 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Hayatzor (95 puan) tarafından soruldu

380,267 soru

11,385,292 cevap